מטריארכלית היא משפחה בה חלוקת התפקידים נותנת סמכות

22 בדצמבר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה פרסום בגוגל

משפחה מטריארכלית היא משפחה בה חלוקת התפקידים נותנת סמכות לאם-המשפחה ותחת משטר של שליטה נשית במוסדות חברתיים כלשהם. המטריארכיה שונה ממצב של שושלת אימהית, שבה שמו של הצאצא נקבע על פי אמו ולא על פי אביו. כמו כן, אין מדובר במשפחות שבהן הסמכות האימהית היא הדומיננטית ביחסים הביתיים, כשבן הזוג עובר לגור עם משפחתה של בת זוגו לאחר נישואיהם. המטריארכיה היא שילוב של שני הפקטורים האלו. גם המקרה הפטריארכלי וגם המקרה המטריארכלי, שונים במהותם ממשפחה חד-הורית. שהרי בשני המקרים הראשונים נמשכת הזוגיות לעיני הילדים, וחינוכם זוכה לאיזון וכך גם נטל הפרנסה. בעוד שבמשפחה חד-הורית אין איזון בחינוך ובדוגמה הניתנת לילדים. כמו כן, כל נטל הפרנסה והחינוך מוטל על כתפיה של האישה, כאשר אין בנמצא גבר. פטרילינארי – הילדים משתייכים לקבוצת השארות של האב. מטריליניארי – הילדים משתייכים לקבוצת השארות של האם. ביליניארית – הילדים משתייכים לקבוצות השארות הן של האם והן של האב. דפנה מאור, Markerweek – המוסף השנתי // במה יש לארצות הברית וישראל עדיפות על יתר מדינות העולם? McCardle, Peggy (Ed); McCune, Sandra (Ed); Griffin, James A. (Ed); Maholmes, Valerie (Ed), (2011). How animals affect us: Examining the influences of human-animal interaction on child development and human health. שירותי ליווי

אחד האתגרים המשמעותיים איתם מתמודדים זוגות הוא שמירת ההנאה, העניין והחיבור זה לזה גם לאורך השנים. לאור העובדה שגירושין נחשבים היום ללגיטימיים הרבה יותר מבעבר, זוגות רבים בוחרים להיפרד ולא להתמודד עם שחיקה זוגית, קשיים מיניים, שלב הקן המתרוקן, מריבות זוגיות ואתגרים נוספים. זאת, למרות שזוגות אשר מצליחים להתמודד עם אתגרים אלו חווים לא פעם הנאה וסיפוק רב מהשמירה על הקן המשפחתי. איך מוצאים זוגיות ואיך ושומרים עליה? לאור מקומה המרכזי של הזוגיות בחיינו והשפעתה הדרמטית על הרווחה הנפשית, יחידים וזוגות רבים מבקשים עזרה מקצועית סביב מציאת קשר זוגי ושימורו בשלבי החיים השונים. בשלב החיפוש אחר קשר זוגי והכניסה אליו, אנשים רבים נעזרים בטיפול פרטני אשר מאפשר להם לזהות ולהתמודד עם את הקשיים המונעים יצירת קשר זוגי ולערוך בחירות זוגיות טובות יותר מאלו אותן ערכו בעבר. כמו כן, מחקרים רבים תומכים ביעילותו של טיפול זוגי לזוגות המתמודדים עם משברים שונים (בגידה, מחלה, קשיים של אחד הילדים), שחיקה ומריבות זוגיות. הטיפול הזוגי מסייע בפתרון המשבר, שיפור התקשורת הזוגית ורכישת כלים מעשיים לביסוס מערכת יחסים אינטימית ואיכותית יותר.

כאן הדגש הוא על הבד הנעים למגע ועל הקלות בניקיון ובתחזוקה. במילים אחרות, מיטות בד משלבות בין אסתטיקה ופרקטיקה. ההיבט הפרקטי בבחירת מיטות קשור לניקיון. מטבע הדברים, השאיפה היא לישון על מיטה זוגית נקייה בלי אבק ולכלוך. את זה משיגים רק אם בודקים מראש את ההיבט הפרקטי ואת האופן שבו צריך לנקות את המיטה כדי לשמור עליה. כמו כן, כדאי לבחור מיטות זוגיות עם ארגז מצעים. ארגז מצעים משמש כפתרון אחסון והוא חוסך מקום בחדרי שינה של הורים וילדים כאחד. החדשות הטובות הן שאפשר להזמין מיטות זוגיות ומזרונים בהתאמה אישית דרך רהיטי הסיטי. אצלנו ניתן למצוא מיטות זוגיות במבצע במחירים משתלמים במיוחד ולחסוך זמן וכסף. רוצה לשדרג את החדר? ונשמח לעמוד לרשותך בהקדם! כמה שנות אחריות יש על מיטות זוגיות? אחריות למיטה זוגית היא אחריות המבטיחה את איכות ועמידות המיטה. זה מתבטא בדרך כלל בשנים. האחריות על מיטות זוגיות יכולה להגיע עד 5 שנים. יצרני המיטות מציעים לרוב אחריות מוגבלת למוצרים שלהם, שיכולה להגיע עד 5 שנים.

המתים מושכים המון אנרגיה. צריך להשמיע את קולו של הכאב משני צידי המערכת. זוגיות וילדים – ככל שיש יותר טראומה זה מעסיק את הילדים שלנו, ולכן ככל שנטפל בכאבים רב דוריים כך ילדנו יחיו ביתר שלווה. לזוגיות קודמת יש השפעה גם על הילדים. למשל בן זוג ראשון רצה ילד עם האשה הקודמת וזה לא קרה. הילד שנולד לבת הזוג השנייה יכול להרגיש גם קצת כמו הילד של בת הזוג הראשונה. חסר – בזוגיות נרגיש פעמים רבות שמשהו חסר לנו. מיניות, אהבה, חום, תמיכה, אמון. ואנו נוטים לשים את החסר על הזוגיות, כאילו שבן הזוג ימלא לי את החסר. אך הדברים העמוקים חסרים ממקום אחר. לבן זוג אין סיכוי למלא אותם. אנו נחפש יחד עם בני הזוג את המקור של החסר במשפחת המקור. וגם נציע משפט מרפא כמו “אתה לא צריך לייצג את הדמות הזאת במשפחה הזאת, זו שלא יכלה לתת לי תחושת אמון, זה לא הסיפור שלנו”. חוכמת המערכת – המערכת מחפשת פתרון לעצמה. ואנו מאפשרים לה לזה לקרות. לתת סיכוי למשהו טוב שיקרה.

הרגשות אולי פחות סוחפים ביום יום, אבל הם יותר עמוקים ויותר אמיתיים. אם יש ציפייה שהאהבה תמשיך לקרות מעצמה, כמו בזוגיות בתחילת הדרך – צפויה אכזבה. ואז יש הרגשה של זוגיות לא מספקת. כדי שתהיה זוגיות מספקת צריך לדעת ליצור את אהבה והתשוקה ביחד, כל פעם מחדש. קל יותר להתעלם מהבדלים בינינו. קל יותר להימנע ממריבות. קל יותר לשים את הזוגיות במקום הראשון. קל יותר לדבר על רגשות. קל יותר לבלות יחד. קל יותר לרגש ולחדש במיטה. בזוגיות לטווח ארוך – מגיעים לעומק יותר גדול, אבל זה לא נעשה מעצמו, ולא תמיד קל. ההבדלים בינינו מעשירים אותנו. המריבות יכולות לעזור לנו לגדול כבני אדם וכבני זוג (כן! יש מריבות טובות). כדי לדבר על רגשות צריך להיכנס יותר לעומק. וכדי לרגש ולחדש במיטה – צריך ללמוד על נתינה, על הרפתקה, ועל יציאה מאזורי הנוחות. כל הדברים האלה לא באים מעצמם. אבל כשהם באים – יש בהם איכות חיים מיוחדת, ואהבה עמוקה ומשמעותית.

סגור לתגובות על מטריארכלית היא משפחה בה חלוקת התפקידים נותנת סמכות

מאת:

פרסם באתר כ - 1 מאמרים.

.

דילוג לתוכן