לשרת את הכיוון

22 בדצמבר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה עיצוב אתרים

צריך לחפש את המקום הנכון לאפשר לנפש לבוא לידי ביטוי, לשרת את הכיוון שהנפש מבקשת. בבסיס של כל אחד קיים הדחף לצמיחה אישית, (זהו צורך בסיסי של הנפש) לשם כך התברכנו בכל המרכיבים הדרושים לצמיחה אישית כמו סקרנות ורצון להצליח. בזוגיות מוצלחת אנו רוצים להיות חופשיים ולהתחבר למי שאנחנו ומה שאנחנו יכולים להיות, במלוא הפאר וההדר. להאמין בלב שלם, שהדברים יסתדרו למרות הסיכון. מה הסיכון ממנו אנשים, שפגשתי, מפחדים בדרך לצמיחה אישית? הפחד הוא משינוי ותגובת הסביבה, פחד משבירת מוסכמות, של החינוך המסורתי או המסגרת הדתית אליה גדלנו. פחד לצאת מאזור הנוחות הרגיל שלנו. סיכון להיות חשוף לסכנות מהסביבה הקרובה והרחוקה. שאמא, חברה טובה, קולגה משולחן העבודה לידי או השכנה ישימו לב ויגידו לנו שהשתנינו וישאלו מה קרה? ולא נדע מה להגיד ואיך להגיב. יש אנשים שמצליחים לעלות על השביל הזה שמוביל אותם בבטחה אל הייעוד! צמיחה אישית היא כמו הזרע, השוכן באדמה או בין הסלעים, מוגן ובטוח, ובכל זאת בוחר לצאת מהמקום הבטוח, למקום שבו הוא זקוק למים שמש טמפרטורה מתאימה והוא חשוף להיפגע מחיות או מזיקים.

לכל נפש נוספת יש תוספת של 6%. בענייני מעמד אישי לא נבדקת הכנסת בן או בת זוג. מבחן הרכוש: בחינה כי הרכוש השייך למגיש הבקשה וניתן למימוש (למשל: חסכונות, רכב וכו') או הרכוש שעבורו תינתן הלוואה, אינו עולה על שילוש השכר הממוצע במשק (31,743 ₪). סייג זה לא חל על דירת מגורים או רכוש של בן או בת זוג. ייבחן הסיכוי המשפטי להצלחה בהליך. במסגרת זו נבחן הפן העובדתי והפן המשפטי, תוך בחינת הראיות והטענות של הצד שכנגד. במקרים גבוליים תינקט מדיניות מרחיבה. ץ 8176/13 על ידי עו"ד חיים פאשי לוין, עו"ד מיכאל אביב ועו"ד אביב גבע נפסק ביום 27.10.2015 שבעוד שעד היום תביעות למזונות ילדים אשר הגישו אמהות קיבלו סיוע אוטומטי מהמדינה, בלי קשר לשכר האם, הרי בעקבות הבג"ץ עכשיו הסיוע יתקבל רק לפי מבחן הכנסה שנקבע. כמו כן לא עוד רק להורה המשמורן, מעכשיו הסיוע ניתן לשני ההורים ובלי קשר למשמורת, אלא בהתאם למבחן הכנסה של כל הורה. נערות ליווי

בטור הקודם דיברתי על טעויות נפוצות בבחירת בן-זוג. הפעם אני רוצה לדבר על המרכיבים שמהם עשויה אהבה שמחזיקה לאורך זמן. אבל לפני שנצא לדרך אני רוצה להשאיר מאחור את הפרפרים ואת הסקס פעמיים ביום שמאפיין את שלב ההתחלה. כשבני אדם מתאהבים יש למקצוע שלי מעט מאד השפעה, בני הזוג מרגישים שהם יודעים יותר טוב מכולם מה טוב בשבילם, והיכולת להשפיע על השכל הישר שלהם בשלב הזה היא מועטה. אהבה אמיתית היא לא החופשה הבלתי נשכחת בתאילנד, או המסעדה המדליקה שבה ביליתם את חג האהבה. איכותה של אהבה נמדדת דווקא בארוחת הערב הנשכחת באחד מימי השבוע כששני בני הזוג חוזרים עייפים מהעבודה. אותה ארוחת ערב שאנו חוזרים עליה שוב ושוב, ושוב במהלך חיינו. אבל כדי להבין אהבה אמיתית אנחנו צריכים דווקא לחשוב בקטן, על כל אותם הרגעים האינסופיים בין אירוע גדול אחד למשנהו. אז מה מרכיב את אותם רגעים קטנים של אהבה אמיתית? קודם כל חברות אמיצה. אתם בטח מכירים את זה כשאתם נפגשים עם אדם שאתם כל כך אוהבים לדבר איתו, שאתם ממשיכים לעשות את זה ממש עד הרגע האחרון לפני שהוא או אתם יוצאים מהרכב.

והאמת? 9% מהמשתתפים הודו שהם בעצמם בוגדים. מחקרים בשנות ה-60 מצאו שזהות של כל אדם מורכבת משלושה חלקים: ההורה, הילד והמבוגר. זוג יכול להתאים או לא להתאים בכל אחד משלושת הזהויות האלה. החיבור בזהות ההורה היא לפי הערכים והאמונות המשותפות של הזוג; החיבור ברמת הילד היא לפי הכיף ואיך שמבלים ביחד; המבוגר הוא החיבור השכלי, של האם בן הזוג חכם והאם תוכלו לפתור בעיות ביחד. למרות שהתאמה בכל שלוש הרמות היא אידיאלית, בהרבה מקרים זוגות מתחברים על בסיס של לאזן אחד את השני. לא סתם הקלישאה “בעלי הוא החבר הכי טוב שלי” חוזרת על עצמה כל הזמן. לפי מחקר שנערך ב-2014, נישואים מביאים לרמות שמחה ורווחה נפשית גבוהות יותר והרבה מזה בזכות החברות בין בני הזוג. נשואים דיווחו על רמת רווחה נפשית גבוהה יותר לעומת מי שאינם נשואים. אלו שנמצאים בחברות טובה עם בני הזוג שלהם, דיווחו על רמת רווחה נפשית גבוהה במיוחד. לפי סקר שנערך, 60% מהאמריקאים חושבים שחלוקה במטלות הבית היא חלק הכרחי מנישואים מוצלחים. החלוקה לא צריכה להיות סימטרית ועדיף שכל אחד מבני הזוג יתמקד במה שהוא יותר טוב בו – כלומר, לא צריך להתחלק חצי חצי בכלים ובכביסה.

אז הלל מה אומר לו: שאלה גדולה שאלת בני. נותן לו התירוץ שיש שם ביצות ואם לא היו להם רגלים רחבות היו שוקעים, עונה לו בטוב טעם. הלל נכנס בחזרה לבית מרחץ, ההוא עושה סבוב, חוזר אחרי עשר דקות ושוב צועק: מי כאן הלל? מי כאן הלל? הלל מה עושה? קופץ מהמים, מתעטף יוצא החוצה. כן, מה אני יכול לעזור לך בני? אז ההוא שואל אותו עוד פעם איזה שאלה מוזרה. הלל מסביר לו בכובד ראש את התשובה. הלל חוזר למקווה, אחרי עשר דקות ההוא חוזר עוד פעם ואומר מי כאן הלל? יודע מי זה הלל? אבל מקניט. הלל קופץ מהמים, מתעטף, יוצא החוצה, כבר לפני שבת אז לפני ששואל אותו לוקח כיסא, יושב ואומר לו, בוא תשב, בוא נשמע בניחותא מה אתה רוצה לדעת בני? ההוא שואל אותו עוד שאלה שטותית. הלל חושב, עונה לו בטוב טעם, ההוא כבר התחיל להתרגז, התחיל לקלל את הלל, אמר לו בגללך הפסדתי הרבה כסף. אומר לו כדאי להלל שתפסיד ארבע מאות זוז ושהלל לא יכעס.

סגור לתגובות על לשרת את הכיוון

מאת:

פרסם באתר כ - 1 מאמרים.

.

דילוג לתוכן