גיל לכניסה לעצמאות

22 בדצמבר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה פייסבוק

פרוש החלום – המסר בחלום שאת צריכה לבדוק את המערכת בניכם מאחר והקנאה עלולה להרוס את הקשר בניכם. החלום מסמל על אכזבתך מהקשר. פרידה בזוגיות הנה תהליך כואב שאורך זמן. הופעת הפרידה בחלום מסמלת שהחולם צריך להשלים עם התהליך של הפרידה או הקושי בקבלת הפרידה. הפרידה מופיעה בחלומות כטבעת/שרשרת/צמיד שהתפרקה או שאבדה, ארנק שנקרע או הכסף נעלם ממנו. פרוש החלום – החלום מסמל על השלמה הדדית של שניכם בעניין הפרידה. הארנק מסמל עבורך את הביטחון הכלכלי שתרמת לזוגיות ולה ועל הרצון שלה להמשיך לבד גם בתחום הכלכלי. הטבעת מסמלת שלמות, המשכיות ומחזוריות. הטבעת מזוהה עם נישואין. קבלת טבעת בחלום מסמלת קבלת עוצמה, ביטחון ואחריות משותפת ומחזורית. אובדן הטבעת ,שבירתה בחלום מסמלת על פירוק המערכת הזוגית,על פרידה ,גירושים. השכנה שלה באה אלי והביאה לה במתנה 3 צמידים מכסף וכשאמי שאלה אותה מאיפה הצמידים היא אמרה משמעון בר יוחאי. פרוש החלום – בחלום מופיעים שמו של שמעון בר יוחאי והמס' 18 שהוא גיל לכניסה לעצמאות .החלום מבשר בשורה טובה עבורך לזוגיות עד ל-3 חודשים.

תינוק חדש מביא עמו הרבה שמחה לבית, אבל התקופה שלאחר הלידה היא מאתגרת ורבת התמודדויות לקשר הזוגי. בתקופה זו מתערער שיווי המשקל שהיה בין בני הזוג ונדרשת הערכות מחודשת והסתגלות למצב חדש. בלידה ראשונה, בני הזוג נדרשים להסתגל לתפקידם החדש כהורים ולוותר, לפחות חלקית, על החופש האישי ועל העיסוק בזוגיות שלהם. בלידה שנייה או שלישית, הקשיים הפיסיים והכלכליים בדרך כלל מתעצמים. במקביל מצטמצם הזמן המשותף של בני הזוג ומופיעות מצוקות הקשורות למערכת משפחתית מורכבת, כמו הקשר הנוצר בין האחים. לעתים הקושי אף מחמיר כשהאישה סובלת מדיכאון אחרי לידה. מחקרים מראים כי יותר מ-70 אחוז מהזוגות מדווחים על ירידה משמעותית במידת שביעות רצונם מהתקשורת ומיחסי המין עם בני זוגם בחודשים הראשונים שלאחר הלידה. התרחבות התא המשפחתי, במיוחד לאחר לידת התינוק הראשון, מובילה במקרים לא מעטים לגירושין. במובן מסוים זוהי תקופת מבחן לזוגיות, וכמו בכל משבר – אפשר לצמוח ממנו ולצאת מחוזקים ואפשר להיחלש ואפילו להתפרק. מה קורה במערכת הזוגית לאחר הלידה? הגבר והאישה צריכים לוותר על הבלעדיות שהייתה להם אצל בן הזוג לטובת שותף נוסף. שירותי ליווי

הנתק בין הזוגיות למשפחתיות מגיע לשיא עיוותו בתופעת הילד ללא אב הפושה והולכת. החוש האימהי הטבעי מציק לאשה שדחתה את נישואיה, או בגלל שאיפתה לפתח את קידומה האישי, או משום שנגררה אחרי האוירה הכללית הדוחה נשואין לגיל מבוגר והחמיצה הזדמנויות שהיו לה בגיל הצעיר, או בגלל ביש מזל. היא מוצאת את עצמה לפתע כשהשעון הביולוגי מתקתק. ועליה להזדרז להיות אם בכל מחיר. גם אם הדבר בא על חשבון הבאת ילד לעולם שיסבול מחסך אבהי (הדבר הוכח במחקרים פסיכולוגיים). אם כזאת שרק טובת עצמה לנגד עיניה לא מביאה בחשבון את התוצאה של האנומליה של הבאת יתום לעולם. ואף אומלל ממנו. ליתום יש לפחות דמות אב להזדהות עמו. אולם ילד זה אינו יודע כלל מי אביו3. במילים אחרות: משפחתיות ללא זוגיות. כל זה הוא תוצאה של האוירה חסרת האחריות המאפיינת את החברה הפוסט-מודרנית. המורטוריום, אי נטילת אחריות, שהסתיים פעם בגיל העשרה נמשך עתה כעשרים שנה נוספות! המורטוריום ממשיך בתאוצתו. ותוצאותיו הן: הקריירה האישית קודמת לקריירה המשפחתית.

תינוקות וילדים זקוקים לפידבק חיובי כדי לשרוד ולצמוח (התפעלות מעצם הקיום שלהם ומכל דבר שמתנסים). בהמשך הצורך הזה נצרב וקיים בנו כבוגרים. בני זוג יאהבו שיראו אותנו ויפרגנו. זוגיות טובה ובריאה משפיעה על הילדים יותר מכל הסיטואציות האחרות שמעצבות את הילד. הסבר: תינוק נולד עם הביטחון, שידאגו לכל מה שהוא זקוק, בזכות זה שאוהבים אותו. אהבה – היא "המנוע" שדוחף אותנו לטפל בתינוק. ברגע שהתינוק מרגיש חוסר באהבה הוא נכנס למצב חרדה (הישרדות) ופחד מוות. כי אם לא יאהבו אותו אולי גם לא יטפלו בו. תשומת לב – הכרחית לתינוק כדי להיות בטוח שיראו אותו בזמן מצוקה או סכנה. לשם כך הוא מפתח אסטרטגיה למשיכת תשומת לב בכל דרך, או שהוא נחמד במיוחד, או מטריד במיוחד, העיקר שיראו אותו. עידוד וגאווה – ממש להתפעל מכל פעולה שהתינוק מעז להתנסות בה ובמיוחד ממי שהוא ועל עצם קיומו. זה הכרחי על מנת שיוכל לצמוח ולהתפתח בביטחון עצמי. אותם הצרכים שהיו לנו כילדים נצרבו בתת מודע כצורך בסיסי לכל החיים, בתוך זוגיות טובה ובריאה אנחנו מצליחים לספק זה לזו את שלושת הצרכים שאנו זקוקים אהבה, תשומת לב, ועידוד.

סגור לתגובות על גיל לכניסה לעצמאות

מאת:

פרסם באתר כ - 1 מאמרים.

.

דילוג לתוכן