כזה

21 בדצמבר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה פייסבוק

מה השתנה מבחינתכם מאז? אז איך מצליחים בכל זאת לשמור על מה שיש? כזה דבר יכול בקלות לפרק זוגיות, משפחה. תומר ממשיך: "לקום בבוקר, לפתוח את העיניים", הוא אומר בחיוך. כנרת מבהירה כי עבורה זה לא סתם לקום בבוקר וללכת לעבודה. ציינו היום את יום ההוקרה לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה. נדמה שכאשר מדברים על נכים ופצועים מדברים על מי שיש לו פציעה פיזית. אתם מרגישים את ההבדל? כנרת: "אנשים רואים את תומר הולך לעבודה, בקבוצת ריצה, מתנדב בקהילה – זה בתקופות הטובות, בתקופות הרעות אין עם מי לדבר, ואז אותם אנשים לא מבינים איך זה יכול להיות שהבן אדם שלפני רגע היה כזה פעיל וצחקנו יחד, פתאום לא יוצא מהמיטה, או איך יכול להיות שהוא בהתקף זעם". מה צריך לשנות כדי שיכירו יותר את הפוסט טראומתיים? ב'נפש אחת' (במאי 2021, אושרה מתקציב המדינה, הרפורמה 'נפש אחת', שתכלול את שיפור איכות השירות לנכי צה"ל, להלומיי קרב ולנפגעי פוסט טראומה, א"ה) התחילו להבין שהמתמודד עם הפוסט טראומה צריך ללכת לפסיכולוג, אשתו צריכה ללכת לטיפול, הוא ואשתו צריכים ללכת לטיפול, הילדים שלו צריכים ללכת לטיפול ואולי גם כל המשפחה.

דבר זה עומד בניגוד גמור לתפיסה האומרת אם יהיה לי כסף רב, עבודה מעניינת וזוגיות טובה אהיה מאושר. בואו נהפוך את הסדר: אם נחליט להיות מאושרים נוכל להיות נוכחים ליכולת לבחור את תפיסותינו ואת הפעולות שלנו מתוך כוונה ומודעות לממש את האושר. נוכל לוותר על הצורך למצוא סיבה להיות מאושרים ופשוט להיות מאושרים. כאשר אנחנו אותנטיים ופתוחים, אפשר לדבר על הדברים ולהגיע להסכמות. כאשר אנחנו מסתגרים ומצפים שהאחר יעשה שינוי – יתכן שלא יקרה כלום. הכוונה היא להיות פתוחים, ישירים, לפעמים חזקים ולפעמים פגיעים, לפעמים בהירים ולפעמים מבולבלים. להביא את האמיתי שלנו. להעז להביא את מה שחשוב לנו ולצאת ממעגל השתיקה, מהצפייה והפנטזיה שבן הזוג שלנו יידע מה נחוץ לנו מבלי שנאמר לו. כאשר נהיה אותנטיים ופתוחים בן זוגנו בדרך כלל ינהג כמונו. כאשר איננו פועלים כך, הזוגיות לא מטופלת. אנחנו ובני זוגנו בונים סיפורים בראש, במקום להבין ולקבל אחד את השני. אותנטיות באה מתוך קבלת השני ומתוך אהבה ולכן מאפשרת זוגיות ברמה גבוהה. Rich Lady

שנינו ביחד וכל אחד לחוד- אמרה זו מציינת את תמצית המורכבות הזוגית. לכאורה נראה כי אמרה זו מכילה שני מרכיבים שסותרים זה את זו. אולם בפועל, במערכות יחסים אחוז ניכר מהמריבות הינן תוצאה של התייחסות שונה של כל אחד מבני הזוג למידת הנפרדות או התלות בניהם. מציאת איזון בין עצמאות לתלות, מובחנות לסימביוזה, המקובלת על שני בני הזוג היא נקודת מפתח לשביעות רצון ולטיב הקשר הזוגי. זוגות אשר מוצאים את האיזון בין שני מרכיבים אלו מצליחים לתחזק ולשמור על הזוגיות שלהם. ברם, אלו שאינם מצליחים למצוא איזון, מתנהלים בזוגיות רווית קונפליקטים וויכוחים. מציאת שיווי משקל בין עצמאות לתלות המקובלת על שני בני הזוג היא הסוד לזוגיות טובה. משאלת הלב היא להגיע למערכת יחסים אינטימית וקרובה עם בן הזוג, כזו שתאפשר מרחב בטוח , מוגן ומספק ומצד שני לאפשר לכל אחד להיות מי שהוא באמת שיכול למלא את רצונותיו, צרכיו ורגשותיו האמיתיים. זוגות רבים מתלבטים איך יוצרים מצב זה. קיימים שני מצבי קיצון המתארים מערכת יחסים תלותית/סימביוטית מול מערכת יחסים נפרדת/ עצמאית.

המאפיין הבולט ביותר של מיטה זוגית הוא המידה. דגמים כאלה נוטים להיות במידות רחבות, מה שמאפשר לבני זוג לישון ביחד. עם זאת, יש גם יחידים שמעדיפים מיטה זוגית עם מזרון בגלל הגודל, המרחב והפינוק שהיא מציעה. מיטות זוגיות מעוצבות שומרות על המאפיינים של הגודל, אך הן מוסיפות אליו את העניין האסתטי. את ההבדל בין מיטה זוגית רגילה ומעוצבת ניתן לראות בסגנון החיצוני ובשלד. יתרה על כך, הבדלים בין מיטות זוגיות מעוצבות באים לידי ביטוי גם בחומרי הגלם שבהם משתמשים על מנת לייצר אותן. מחירי המיטות נקבעים כמובן לפי האיכות ותקופת האחריות, אך המבצעים בכל מקרה משתלמים יותר בהשוואה לעלות הסטנדרטית. אם רוצים לעקוב אחר מידע על מיטות זוגיות במבצע, אפשר לעשות זאת דרך אתרי האינטרנט ואמצעי התקשורת. מחירים אטרקטיביים של מיטות מעוצבות ברהיטי הסיטי מאפשר לגברים ונשים להגשים את החלום בלי להתחייב להוצאות מיותרות. יתרה על כך, העלות הנמוכה של המיטה הזוגית לא בהכרח מעידה על איכות נמוכה ולפעמים דווקא מה שיקר לא שווה את ההשקעה.

בנושא מזונות ילדים למשל, ברוב המקרים הרבני טוב יותר לאם, ופחות טוב לאב, כאשר נזכיר שבנושא המזונות להורים זכות בחירה האם הם מסכימים שהתיק יידון ברבני. גם לשופט/דיין ולמורכבות התיק יש השפעה רבה יותר על התוצאות. האגרות מתעדכנות פעם בתקופה בהתאם למדד. ראו "אגרות ושכר טרחה בתי המשפט לענייני משפחה". גופים המעניקים עזרה משפטית להורים גרושים: הסיוע המשפטי, ויצו, נעמת, הסיוע המשפט של משרד המשפטים. הורים בקשיים כלכליים יכולים לחפש גופים אשר מעניקים עזרה. למשל הסיוע המשפטי מטעם המדינה או "שכר מצווה". תחום המעמד האישי הינו אחד התחומים העיקריים והמרכזיים בו עוסק האגף לסיוע משפטי. האגף לסיוע משפטי – דיני משפחה וענייני המעמד האישי. 1. מבחן נושאי של עניינים משפטיים שבהם ניתן להעניק סיוע משפטי. 2. בחינת זכאות כלכלית: הסיוע המשפטי מוענק רק לזכאים לכך מבחינה כלכלית, פרט בנושאים המפורטים מטה. מבחן הכנסה: בחינת גובה ההכנסה של מגיש הבקשה ומשפחתו. יחיד או משפחה עד שלוש נפשות שגובה הכנסתם עד 67% מהשכר הממוצע במשק (השכר הממוצע במשק עומד כיום על 10,581 ₪).

סגור לתגובות על כזה

מאת:

פרסם באתר כ - 1 מאמרים.

.

דילוג לתוכן