המבדק – האם ילדך מתאים למסלול מחוננים?

5 באוקטובר 2016 | מאת: | מאמרים בקטגוריה חינוך ילדים

בימים אלו כל תלמידי כיתות ב מקבלים ההזמנות למבחני איתור המחוננים. הורים רבים שואלים את עצמם איך כדאי להתחייס להזדמנות הזו : האם בני יכול להתאים לתוכנית המחוננים? האם ביתי תצליח במבחני המיון? האם שווה להשקיע בהכנה?

 

כל ילד הוא אינדיבידואל בעל יכולות שיכולות לבוא לביטוי באופנים שונים ובהקשרים שונים. לצערנו מבחני איתור המחוננים של משרד החינוך הם נוקשים, חד פעמיים ומודדים את ילדכם, על אותה סקלה, מול ילדים אחרים. רק אלו שיקבלו את הציונים הגבוהים באותו אזור, כאחוז אחד מהילדים בלבד באותה שנה, יזכו להתקבל לכיתת המחוננים או לתוכנית יום השליפה. כארבעה אחוזים נוספים יוכלו להשתתף בחוגי המצוינות.

 

כלי חדש, המבדק הינו כלי שיאפשר לכם ההורים לקבל מושג אובייקטיבי על התאמתו של ילדכם להשתתפות באחת מתוכניות המחוננים שמציע משרד החינוך ועל סיכוייו לעבור את הבחינות בציון גבוה מספיק על מנת להתקבל. בנוסף ניתוח התוצאה יאפשר לכם ההורים לקבל החלטה מושכלת יותר לגבי הצורך בהכנה, היקף ההכנה הדרושה ואופייה.

 

אתם מכירים את ילדכם הכי טוב, מן הסתם שמעתם גם מאחרים את דעתם עליו ועל יכולותיו, אתם יודעים מה מניע אותו ומה מתאים לו. התוצאה וההמלצות של המבדק הן רק עוד שני נתונים מתוך כל המידע, הידע ותחושת הבטן שכבר קיימים אצלכם. אם זאת מדובר נתונים חשובים שיעזרו לכם להחליט על הצעד הבא באופן מושכל ואובייקטיבי יותר.

 

איך זה עובד:

 

  1. רכישה און-ליין באתר www.מחונן.com לינק למבדק נשלח באימייל חוזר תוך דקות

 

  1. הילד או הילדה עונים על המבדק – מבחן המדמה את הצפוי במבחני האיתור לתוכניות המחוננים והמצטיינים

 

  1. סיכום התשובות הנכונות והערכת הזמן שלקח כל סעיף נותנים את הציון הסופי

 

  1. ע"פ הציון הסופי תקבלו:

– הערכת רמת ההתאמה לתוכניות המחוננים

– סיכויי ההצלחה במבחני האיתור בהתחשב בממוצע הארצי של בני אותו גיל (המבדק בודק את שני השלבים של תהליך האיתור ביחד)

– המלצה לגבי השלב הבא: לותר? לגשת ללא הכנה? לרכוש ערכת הכנה? לעשות קורס הכנה?

 

בהצלחה

סגור לתגובות על המבדק – האם ילדך מתאים למסלול מחוננים?

מאת:

הכנה למבחני מחוננים: המבדק - בדיקתת התאמה למסלולי מחוננים והערכת סיכויי מעבר מבחני המיון: מחונן.com או http://www.xn--9dbduge.com/

פרסם באתר כ - 3 מאמרים.

.

דילוג לתוכן