כל השינויים הללו ואחרים משפיעים על הזוגיות

20 בדצמבר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה חלונות - זגגות

כל השינויים הללו ואחרים משפיעים על הזוגיות. החידושים בתחום הרפואה המונעת והרפואה הקונבנציונאלית והמשלימה, מאפשרים לנו להתגבר על חלק מהקשיים: טיפולים חדשנים וטכנולוגיות משוכללות, התעמלות, מרפאות לטיפול מיני, לימודים ועיסוקים המשמרים זיכרון ותפיסה. חושים אחרים מתחזקים ומתחדדים, בעיקר המישוש והמגע. הטעם והריח עשויים להיפגע אבל גם יכולים להחליף כיוון בגלל הצורך בדיאטות דוגמת דיאטות ללא מלח וסוכר. הרגישות לקור וחום, לנחירות, לריחות גוף משתנה. כל אלו יכולים להוות גורמי מתח וסיבה נוספת להתרחקות כאשר הזוגיות איננה חזקה וגמישה מספיק. לאלו מתווספות המחלות הקשורות לזיקנה. גם כאשר ישנו מטפל זר בבית, עדיין העול על בן הזוג הוא גדול וגובה מחיר כלכלי, נפשי וזוגי משני בני הזוג. שינויים יכולים לבוא כתהליך של השתנות והסתגלות מתמדת בזוגיות ויכולים להוות טריגר למשברים מתמשכים. המיטות הנפרדות הן אחד הסימנים לתחילתו של משבר, או פתרון יעיל שלא מונע אינטימיות. מהו הדבק של הזוגיות אהבה? התאהבות מחודשת? מהו הסוד לזוגיות יציבה? בגיל צעיר אלו ההורמונים. הטבע לוחץ עלינו למצוא בן זוג.

חברים מבלים ביחד, צוחקים ביחד, מדברים על נושאים שונים ולא רק על בעיות וסידורים. במרוץ החיים היום יומיים אנחנו שוכחים לעצור ולבלות עם בן הזוג, לא מוצאים זמן להיות חברים. בחברות אנחנו מרגישים טוב ביחס לעצמנו, סומכים על החברים שיהיו שם בשבילנו. נסו לדמיין את התחושה המצוינת שחוויתם כאשר מישהו ממש התעניין בכם. כשהוא היה שם בשבילכם ב- 100 אחוז. תמיכה היא לתת לבן הזוג להרגיש טוב יותר כלפי עצמו. להרגיש מוערך, חשוב ובעל משמעות. כאשר אנחנו מקבלים ותומכים בבן זוגנו אנחנו מאפשרים לו להתחבר לעצמו, לקבל ולאהוב את עצמו ואז הוא פנוי לנתינה לאחר. התמיכה המשמעותית ביותר יכולה לבוא דווקא כאשר אנו מבקשים לבקר את בן הזוג שלנו, אך במקום זאת אנו מחליטים לקיים את ערך התמיכה ונמצאים שם בשבילו מתוך אמנה שלמה שאם אנחנו נקיים את ערך התמיכה, גם בן הזוג שלנו יקיים את הערך הזה. ערך התמיכה הוא בעצם לוותר על להיות צודק ולבחור להיות חכם. שום גבר אינו מובן מאליו. ניתן לעוררת את הוקרת התודה בכל רגע.אסקורט 4 יו נערות ליווי

מערכות יחסים הם דבר קשה, לעיתים קשה מידי. לצפות להצליח במערכת יחסים מבלי להשקיע בה, דומה לניסיון להתקדם בקריירה מבלי להשקיע טיפת מאמץ. חווית החופש האישי שכולנו נהנים ממנה בעולם המערבי, לא תמיד הולכת יד ביד עם העובדה שאנו הופכים לשותפים בתוך מסגרת זוגית המגבילה אותנו לעיתים, וגורמת לנו לוותר על דברים שהתרגלנו לא לוותר עליהם עד היום. אז איזה נושאים מצריכים את ההשקעה שלנו בתוך קשר? תקשורת – תקשורת גרועה היא אחד מהגורמים שמחרבים קשרים. אם אתם דורכים באופן קבוע אחד על הבהונות של השני כנראה שמשהו בתקשורת שלכם חורק. לא כל דבר ניתן לתיקון, החוכמה היא למצוא מישהו שלא לוחץ על \"הכפתורים\" שלנו יותר מידי, או לפחות יודע איך להתנהל מולנו כאשר הכפתורים האלה נלחצים, ואנחנו יוצאים משיווי המשקל שלנו. ניתן ללמוד כיצד לתקשר טוב יותר ובאופן מקרב במקום מרחיק במסגרת של טיפול זוגי. ללמוד איך לריב נכון – ריבים הם בלתי נמנעים. בקשרים שאין בהם ריבים גם חסרה בהם תשוקה ועניין הדדי. אפשר ללמוד לריב נכון. במבדקים שנערכו לזוגות במסגרת \"מעבדת האהבה\" של ג\'ון גוטמן שהזכרנו קודם, נמצא שזוגות שמשתמשים בהומור, מקשיבים באמת לצד השני, לא יורדים מתחת לחגורה, ונמנעים מלהפוך את הריב לאישי, מצליחים לצלוח ריבים באופן מוצלח יותר וגם רבים פחות. ג\'ון גוטמן מצא כי 70% מהריבים בין בני זוג בעצם חוזרים על עצמם ומשקפים הבדלי גישות בין בני הזוג ולא יכולים להיפתר לעולם. זוג טוב מכיר ומבין את ההבדלים הללו ונמנע מלהיכנס אליהם שוב ושוב בניסיון להכניע את הצד השני. לסיכום, כאשר אתם מחפשים בן זוג, או מנסים להעריך את איכות הקשר הנוכחי שלכם, נסו להפנים כי אף קשר אינו מושלם, וכנראה שלא תצליחו לסמן וי מוחלט על כל אחד מהסעיפים שהופיעו בטור הזה. יחד עם זאת, כדאי שתוודאו שלפחות חלקם מתקיימים בקשר הנוכחי או העתידי שלכם, כיוון שכל אחד מהם ישחק תפקיד חשוב בשביעות הרצון העתידית שלכם מהקשר. נכון, זה יהיה נחמד אם בן זוגכם יהיה עשיר, או ינגן בגיטרה, או יעשה משהו שבעיניכם הוא סקסי, אבל בינינו, זה לא באמת מה שחשוב בכדי לשמור על קשר ארוך טווח. מה שחשוב הוא כפי שאמרנו, איך מעבירים את כל ארוחות הערב הנשכחות של ימי השבוע.

אנרגיה שהוקדשה קודם לכן לבן הזוג, מופנית עכשיו לתינוק, מה שעלול לעורר תחושות נטישה אצל שני בני הזוג. כשהוא חוזר הביתה ואשתו בדיוק מאכילה את התינוק, הוא צריך להכין לעצמו ארוחה ולשבת לאכול לבדו וכתוצאה מכך הוא מרגיש נטוש. כשהיא רוצה לשתפו בחוויות היום, הוא נרדם מול הטלוויזיה והתינוק בידיו – וכתוצאה מכך היא מרגישה נטושה. בלי שהתכוונו לכך, בני הזוג חווים כל אחד בנפרד תחושות של תסכול ובדידות. אנשי מקצוע מדגישים במיוחד את תחושת הנטישה של הגבר, כיוון שבחודשים הראשונים לאחר הלידה, האישה היא בדרך כלל המטפלת העיקרית בתינוק והגבר הוא זה שעלול להרגיש מחוץ לעניינים.באופן טבעי, לאחר הלידה האישה מצויה בתקופה של עיסוק רגשי מלא בתינוק והתכוננות לצרכיו (Primary Maternal Preoccupation, בפי הפסיכואנליטיקן דונלד ויניקוט). הגבר, הרואה את הקשר הצמוד והסימביוטי הנוצר בין האישה והתינוק, עלול לחוש משני, בודד, נטוש ואולי גם נבגד מול הזוג החדש. תחושות נטישה ברמה כלשהי טבעיות אצל כל הגברים, אך הן חזקות במיוחד אצל גברים שחוו בילדותם חסך כלשהו באופן בו טיפלה בהם אמם, או שעברו חוויות נטישה אחרות.

סגור לתגובות על כל השינויים הללו ואחרים משפיעים על הזוגיות

מאת:

פרסם באתר כ - 1 מאמרים.

.

דילוג לתוכן