בין גבר ראשון לשני

20 בדצמבר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בריאות נפשית

בין גבר ראשון לשני. לזוגיות ראשונה יש משמעות מיוחדת. כלומר אם האשה הראשונה כועסת על בן זוגה שעזב אותה, הבת שלו מנישואים שניים יכולה לכעוס יחד איתה. להתערבב איתה.בת מזוגיות ראשונה לא פתורה יכולה להביא לכעסים ותסכולים אל מול הורה חדש (חורג). ובת זוג שניה לא יכולה להיות האם לילדים מזוגיות ראשונה. ההורה החדש הוא מבוגר אחראי – אשתו של הבעל אבל לא האם שלה ילדים שלו. גם פה ניתן להציע משפט ריפוי: “את אמא שלו, ואני אשתו השנייה, ואני לא לוקחת את מקומו”. הגירה ושינוי דת בזוגיות – אם אני צריך להמיר את דתי, לעזוב את תרבותי הקודמת את ארץ המקור עבור זוגיות, אני בא בחסר ומחפש שהזוגיות תמלא את זה או שהילדה שלנו תמלא את זה. הדרך לפתור זה להיות בקשר עם הרקע הקודם שלי ואז אני יותר נוכח בזוגיות, יש קשר רגשי. במקום לוותר על המנהגים שלי מהעבר, אני מתחבר אליו, אחרת אגיע חסר. כפי שהדור החדש חושב שהוא נאור יותר מהדור הקודם, גם זוגיות חדשה חושבת שהיא יותר טובה מהקודמת.נערות ליווי אולסטאר אסקורט

זוהי תמת-על, דרכה ניתן להבין את אופייה המשתנה של המערכת הזוגית בעקבות חוויות של אובדן שאינו ממוות לאור אבחנה של ירידה קוגניטיבית קלה של אחד מבני הזוג. בהקשר זה, עלו ממצאים המתייחסים לאובדנים אותם חוו הזוגות כפי שהם דווחו מנקודת מבט המציגה חוויות ותחושות אישיות של כל אחד מ- 14 משתתפי המחקר. בעוד בני הזוג הבריאים חיים, מבחינתם, בהווה ומתמודדים עם השינויים שהזקנה והאבחנה עשתה לזוגיות, בני הזוג המאובחנים חווים את עצמם כחיים בזוגיות שהייתה בעבר וחלקם אף חווים אותה כמתגלמת באופן ישיר בהווה. ממצאי תמה זו יתוארו בהרחבה במחקר הנוכחי. בנוסף, עלו שלושה סגנונות מרכזיים להתמודדות עם מציאות זו: סגנון התמודדות ראשון של "קריאת תיגר על יחסי סועד-נסעד" – בסגנון זה ביקשו הזוגות לייצר התאמת המסוגלות והכוחות של כל אחד מבני הזוג כלפי בן/בת זוגם, באמצעות הסתכלות הקוראת לראות את השלם כעולה על סכום חלקיו. הזוגות התמודדו כשהם יוצרים מצב של סינרגיה המאפשר להם לשמר את הקשר המשותף, לצד המסוגלות התפקודית והקוגניטיבית המוצבת בסכנה לאור הגיל וההתמודדות עם ירידה קוגניטיבית קלה.

ארגון הבריאות העולמי ממליץ על פעילות אירובית, כגון הליכה, במשך 30-60 דקות בכל יום, ותרגילי כוח לכלל קבוצות השרירים הגדולות לפחות פעמיים בשבוע. אפשר לבצע אימונים אלו לבד, עם בן משפחה, עם אדם קרוב או במועדון כושר בקרבת הבית. יש לשים לב שהטיפול בחולה מתבצע בצורה המיטבית: סיוע ברחצה, ביצוע מעברים ממיטה לכיסא, הליכה ועוד – פעולות אלו יכולות להעמיס על גופכם. שמירה על כושר וחיזוק הגוף (גוף חזק ומאומן) יקלו עליכם לבצע את המשימות בצורה מיטבית; ביצוע המשימות בטכניקה המתאימה יוריד את העומס מגופכם וימנע פציעות עתידיות. ייעוץ למניעת כאבי גב בעת הטיפול בבני המשפחה ו/או הכוונה בנוגע לסוג הפעילות המומלץ לכם אפשר לקבל במכון הפיזיותרפיה הקרוב לביתכם. אין צורך בהפניית רופא. למרות המתח – שמרו על סדר ארחות לאורך היום. במצבי תחת ולחץ אנו נוטים לאכול יותר מזון מתועש ומעובד, שעשיר במלח, שומן וסוכר. מזון מעובד מגביר תחושות של רעב ואי שקט. לפעמים אנו מתבלבלים בין תחושת רעב לצמא – אל תשכחו לשתות לרוויה. שינה לא טובה או מיעוט בשעות שינה עלולים לפגוע באופן משמעותי באיכות החיים – עייפות מתמדת, עצבנות, חוסר ריכוז, חוסר שקט נפשי, חוסר איזון כללי, היחלשות של הגוף ופגיעה בבריאות בומערכת החיסונית. מחקרים מדגישים את חשיבות השינה גם כאחראית לעירנות היומית התקינה וגם כמגינה מפני תחלואה ומשפרת את תוחלת החיים. את איכות החיים, את הבריאות ואת המערכת החיסונית.

אתם זוג ותיק? אז עזבו אתכם משטויות, יום האהבה זה לחובבנים. תנו להם למלא את המסעדות ולקנות ורדים ומתנות מפגרות אחד לשניה. במקום לבזבז זמן וכסף, נצלו את ההזדמנות כדי להבין מה הופך זוגיות לזוגיות טובה יותר. לפי מחקר של אוניברסיטת צפון קרוליינה, נשים שהתחתנו או עברו לגור עם בן זוג בגיל 18 – 60% מהן התגרשו בסופו של דבר. שיעור הגירושין בקרב נשים שהתחתנו אחרי גיל 23 עומד על 30%. המסקנה: ככל שמחכים יותר כדי להתחתן, כך עולה הסיכוי שהנישואים יצליחו. החלק בקשר עם ההתרגשות והפרפרים בבטן לא נמשך לנצח. לפי מחקר איטלקי, הרמות של הכימיקלים שמזוהים עם התאהבות וגורמים להתעלות הנפש המוכרת מתחילות לצנוח אחרי שנה. וזה, אגב, לא רע. אף אחד לא יכול להחזיק במצב חרדתי כזה לאורך תקופה. אנחנו בטוחים שכולם בוגדים. לפי מחקר של אוניברסיטת קלגרי, גברים ונשים הטרוסקסואלים משוכנעים שיש 40% סיכוי שהזוגות האחרים בוגדים. כששאלו אותם לגבי בני הזוג שלהם, הם אמרו שיש רק 5% סיכוי שיעשו להם דבר כזה.

סגור לתגובות על בין גבר ראשון לשני

מאת:

פרסם באתר כ - 1 מאמרים.

.

דילוג לתוכן