המשמעות של הזוגיות עצמה באה לידי ביטוי במשמעות שכל אחד

20 בדצמבר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה מעבר דירה

המשמעות של הזוגיות עצמה באה לידי ביטוי במשמעות שכל אחד מבני הזוג נותן לזוגיות. כולנו מתחברים למילה מהות. כשאני אומרת לזוגות שאני מלווה באופן אישי את המילה מהות ואני שואלת אותם אם ברור להם למה הכוונה כולם אומרים לי כן. המהות זה הדברים שבאמת חשובים לנו. כל אחד יודע מה חשוב לו וכאשר אנחנו מקיימים את הדברים שחשובים לנו אנחנו חווים משמעות. נשאלת השאלה האם אנחנו שמים פוקוס על המהות? כלומר על הדברים שחשוב לנו שיתקיימו בזוגיות שלנו ואם הם לא מתקיימים האם אנחנו פועלים כדי לקיים אותם? כמה דגש שמים על המהות? וכמה מתנהלים בצורה אוטומטית ושוכחים להגדיש מחשבה, זמן ואנרגיה בזוגיות עצמה? בשגרת היום יום, זוגות רבים שוכחים את הזוגיות ומשקיעים את כל האנרגיה שלהם בעבודה, בהורות ובדברים אישיים ומזניחים את הזוגיות עד שהיא מאבדת את המשמעות שלה. לכן כל כך חשוב לעצור ולראות איך מחזירים את המשמעות והאהבה לזוגיות. הכוונה במשמעות האישית לזוגיות היא היכולת של כל אחד בני הזוג להיות במיטבו ולהביא את המשמעות שלו לזוגיות. כשאחד מבני הזוג או שניהם לא רואים ולא חווים את ההשפעה החיובית שלהם על הזוגיות ולא מודעים לתרומה שלהם הם לא מרגישים משמעותיים.

אמהות אחרות עלולות לנצל את המצב כדי לעשות דין לעצמן ולא מאפשרות לאב להיפגש עם ילדיו בכלל, או מאפשרות מפגשים מצומצמים ומוגבלים בלבד. לעיתים זאת החלטה אישית של האם עקב כעסיה על אבי ילדיה, לעיתים בעצת עורך הדין שמבין שיש בכך החלשה פסיכולוגית של האב. לאם – אנו רוצים לחזור ולהדגיש את המחיר שנתק כזה גובה מן הילדים. לאב – נציין שעליך להתעקש על זכותך וחובתך לראות את ילדיך! לעורך דינך ולנכונותו לדאוג לקדם דיון מהיר בנושא, ללא קשר לשאר ההליכים, יש חשיבות מכרעת (לכן זו יכולה להיות שאלת מפתח בפגישת ההיכרות עם עורך הדין). יש אבות שלא ראו את ילדיהם מספר שבועות ואף חודשים בעקבות הפרידה. עליך לדאוג שלך זה לא יקרה. המערכת כיום לא תמיד דואגת ולא מתגייסת לתת מענה לנושא חשוב זה. נתק שכזה פוגע בראש ובראשונה בילדים, אבל בנוסף לכך הוא מהווה את זרע הפורענות וחומר התבערה העיקרי המצית את הזעם, ההשפלה, השנאה, הקונפליקטים המסלימים, את האלימות המילולית ואפילו את האלימות הפיזית. הערה: אנחנו מתייחסים באתר זה לרוב ציבור ההורים ולא למיעוט בו אלימות פיזית או אחרת היא הבסיס לפרידה.שירותי ליווי

זה כל הסוד של המצוות הקשורות לכשרות המאכלים, אוכל כשר זה אוכל שהניצוץ שבו משוחרר. אסור מלשון שהוא כלוא ואי אפשר להוציא ממנו את הניצוץ. דבר שהוא מותר אז הניצוץ משוחרר ורק מחכה לגאולה. הגאולה היא על ידי דיבורים אז נפשי יצאה בדברו, הנפש יוצאת בדיבורים ומתחברת עם אותו תפוח שיש בו נצוץ קדושה בכוונה הראויה, ואז כאשר אוכלים את הפרי, הניצוץ שבו מתחבר ברוחניות שלנו. נקרא: ‘צדיק אוכל לשובע נפשו’. בלי הדיבור לא יכול להיות אותו חיבור. החיבור יכול לקרות רק על ידי אותו דיבור. דיבור זה מה שפועל ברוחניות. כאשר מדברים למישהו זה קשר. זה חיבור למקומות הכי עמוקים לכן המילים מאוד חשובות. קשר בין איש ואשה נבנה מדיבורים. דיבורים של חסד ואהבה, להשפיע לבן או בת הזוג וזה הכלל הגדול. להשפיע הולך במחשבה, דיבור ומעשה. בשלושת אלה אדם צריך לפעול, כלומר לחשוב טוב על בן או בת הזוג, מחשבות טובות ובונות. לא להסתכל בנקודות שהוא חלש או שהיא חלשה, להוציא לאור את הנקודה הטובה שבאדם וכבר יש משהו שעובד בין בני הזוג, זה מוציא את הטוב שבצד השני.

שאתם מתמהמהים עוד כמה דקות בכדי לסיים את השיחה, ולא אכפת לכם שכל הדרך אתם נתקלים ברמזורים אדומים. אם אתם מאבדים את עצמכם בשיחה, אם השיחה מחייה אתכם, ואתם רוצים לגנוב עוד כמה דקות עם האדם לצידכם (ולא בגלל משיכה מינית), כנראה שמצאתם אדם שיש לו סיכוי טוב להפוך לחבר קרוב שלכם. בשביל אהבה ארוכת שנים שום דבר הוא לא באמת יותר חשוב מההרגשה שלצידך חבר טוב. כמה חבל יהיה לבזבז את שארית חיינו עם אדם שהוא לא. מה כוללת החברות הזו? הומור משותף, היכולת להנות יחד גם מרגעים שלכאורה אינם מהנים כמו סידורים, נסיעות ארוכות וכו'. כבוד הדדי והערכה לצורת החשיבה אחד של השני – אם אתה לא באמת מעריך את מה שיש לבן הזוג שלך לומר על נושאים שמעסיקים ומעניינים אותך, אתה לא באמת תרצה לשתף אותו. חברות עמוקה נקבעת גם על סמך ערכים משותפים ומטרות לטווח הארוך. אנשים לא משתנים רק בגלל אהבה, לכן הסיכוי שתשנו אצל בן זוגכם תכונה או התנהגות שפוגעת בערך חשוב לכם היא קטנה מאד.

סגור לתגובות על המשמעות של הזוגיות עצמה באה לידי ביטוי במשמעות שכל אחד

מאת:

פרסם באתר כ - 1 מאמרים.

.

דילוג לתוכן