כיורי מטבח גרניט – האם ההשקעה משתלמת?

19 בדצמבר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בית ומשפחה

כיור גרניט נראה מעולה, עמיד בפני חום גבוה ויכול להיות השקעה משתלמת במטבח. בנוסף, אפשר כיום לבחור בין דגמים שונים של כיורי מטבח גרניט ולהתאים אותם לשאר האלמנטים הקיימים בתוך חלל הפנים של החדר הכי חשוב בבית

בחירה נכונה של כיור מטבח היא משימה מורכבת. מצד אחד, אנחנו רוצים שהכיור שלנו יהיה נוח ופונקציונלי: שלא יראו עליו סימני לכלוך, שיהיה קל לנקות אותו ושהכלים ייכנסו בו בקלות גם לפני שהם נשטפים. מצד שני, חשוב לנו שהכיור יהיה משתלם ויחזיק מעמד זמן ארוך. בשביל לשלב בין התכונות האלה, יש כיום דגמים חדשים של כיורי מטבח גרניט.

גרניט הוא ללא ספק אחד מחומרי הגלם המומלצים לטובת תהליך הייצור והעיצוב של כיורי מטבח. הגרניט לא רק נראה מעולה וכך משדרג את המטבח באופן מיידי, אלא גם עמיד מאוד לחום. בזכות העמידות הגבוהה, אפשר להכניס אל הכיור כלים מיד אחרי סיום הארוחה או כמובן להשתמש במים רותחים לשטיפה. אמנם כל כיור מתמודד עם מים חמים, אבל גרניט הוא חומר שלא נשחק.

למה לבחור בין דגמים שונים של כיורי מטבח גרניט?

כיורי מטבח גרניט הופכים מהר מאוד להשקעה משתלמת. בטווח הקצר, הם עוזרים לעצב מחדש את חלל הפנים של המטבח. בין אם אתם מסכימים על כך שמדובר על החדר הכי חשוב בבית ובין אם לא, אין ספק לגבי זה שקשה להתעלם מהנוכחות של הכיור ומהעיצוב של הגרניט. בזכות התכונות האלה של כיורי מטבח גרניט, הם זוכים להצלחה בכל רחבי העולם.

בטווח הארוך, כיורי מטבח גרניט יכולים להתכתב עם שאר האלמנטים הדקורטיביים – בעיקר אם מעצבים את הבית בסגנון מודרני. בסגנון הזה מעדיפים חומרים גולמיים, אז הגרניט עושה עבודה מעולה סביב הכיור בפרט ובמטבח בכלל. 

איך בוחרים כיורי מטבח גרניט?

השאלה היחידה שנותרה פתוחה היא מה אפשר לעשות על מנת להפוך את כל התכונות השונות של כיורי מטבח גרניט ליתרון מהותי. בפועל, כדאי לבחור נכון את הכיור ולהשוות בין הדגמים על פי כמה שיותר פרמטרים אובייקטיביים. הנה למשל כמה פרמטרים כאלה והאופן שבו הם משפיעים על הבחירה הסופית:

  1. מפרט טכני – המטרה של השוואה בין דגמי כיורי מטבח גרניט לפי המפרט הטכני המתואר על ידי היצרן היא בעיקר לבדוק מה המידות שלו. באמצעות המפרט ניתן למשל לברר מה המידות החיצוניות, מה העומק והאורך במ"מ ומה הרוחב הפנימי. לאחר מכן, משתמשים במפרט כדי לבדוק האם הכיור מתאים לגודל ארון מינימלי מסוים. 
  2. מספר חורים מקסימלי – הדרישה הבסיסית ביותר מכל כיור היא לאפשר שימוש יום יומי באופן קבוע ונוח. בשביל להבטיח את זה מראש גם עם כיורי מטבח גרניט, אפשר להגדיר מספר חורים מקסימלי. הטווח הוא בין 0 ל-5 ובמידה ולא מכירים את התחום ניתן להתייעץ עם בעלי מקצוע.
  3. צבע – העיצוב הוא כאמור פקטור משמעותי באופן שבו כדאי לבחור כיורי מטבח גרניט ולשלב אותם בבית. לרוב הגוונים נעים בין כהה לבהיר, אך אפשר גם למצוא כיורים בצבעים מיוחדים יותר.

כמה עולים כיורי מטבח גרניט?

אי אפשר לדבר על כיורי מטבח גרניט בלי להכיר את סוגיית המחיר. עם זאת, טווח המחירים של הכיורים יחסית רחב ונע סביב 2,000-5,000 ש"ח. 

לסיכום, הגרניט הופך לחומר גלם פופולרי במטבח וניתן לראות אותו גם בכיורים איכותיים. היתרון הוא שגם אם מדובר על דירה ישנה, החלפת הכיור מבטלת את הצורך בשיפוץ.

סגור לתגובות על כיורי מטבח גרניט – האם ההשקעה משתלמת?

מאת:

פרסם באתר כ - 116 מאמרים.

.

דילוג לתוכן