ראש ממשלת סנט קיטס ונוויס מפיק לקחים מדובאי כדי למצב את פדרציית האיים התאומים כמרכז עסקים

12 בדצמבר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה הודעות לעיתונות

 

ראש ממשלת סנט קיטס ונוויס מפיק לקחים מדובאי כדי למצב את פדרציית האיים התאומים כמרכז עסקים

 

באסטר, 12 בדצמבר 2022, (GLOBE NEWSWIRE) :

 

ראש הממשלה טרנס דרו ממדינת האי סנט קיטס ונוויס (St Kitts and Nevis) היה לאחרונה בדובאי לביקור ממלכתי שלא רק נועד לחזק את היחסים הדו-צדדיים, אלא גם להפיק לקחים מאיחוד האמירויות הערביות שיהפכו את האי למרכז עסקים ופנאי מבוקש בקריביים.

ראש הממשלה החדש ומשלחתו קיימו מספר פגישות והתקשרויות במהלך המסע בן ארבעת הימים שהתקיים בין ה-29 בנובמבר ל-3 בדצמבר 2022.

שני האזורים נהנו משנים של יחסים פוריים שהביאו למספר תחומים של שיתוף פעולה שבו שתי המדינות השיגו יחד. זה כולל חתימה על הסכם שירותי אוויר היסטורי. המהלך המכונן סלל את הדרך לתעבורה אווירית בין הפדרציה של סנט קיטס ונוויס לבין איחוד האמירויות.

איחוד האמירויות גם הביע עניין קודם בסיוע לפדרציית האיים התאומים בהתאמת אמצעים חזקים יותר העמידים לשינויי האקלים, במיוחד בכל הקשור לתשתיות. ככל שדפוסי מזג האוויר הקשורים לאקלים הופכים עזים יותר, סנט קיטס ונוויס מחפשים לנצל את הידע והמומחיות של דובאי בבניית מבנים עמידים ועמידים.

בדיוק בשנות ה-60 של המאה ה-20, כלכלת דובאי הייתה תלויה רק בהכנסות שנוצרו מזיכיונות סחר וחיפושי נפט. נתח גדול מההכנסות שהושגו מעתודות הנפט החל לזרום ב-1969 וההתפתחות המהירה של דובאי החלה – כולל תשתיות גדולות כמו בתי ספר ובתי חולים, ועם השנים היא הפכה את דובאי למרכז העסקים שאנחנו מכירים היום.

סנט קיטס ונוויס פיתחו והנהיגו את תוכנית האזרחות על ידי השקעות בשנת 1984 כדרך להגדיל ולגוון את ייצור ההכנסות. במשך כמעט 40 שנה התוכנית סייעה להזניק את האומה מאי קטן בקריביים ליעד השקעה מוכר ברחבי העולם.

ללא ההשקעה הזרה הישירה הזו במדינה, סנט קיטס ונוויס היו בהחלט מתקדמים בקצב איטי בהרבה מהרצוי.

ממשלת סנט קיטס ונוויס השיגה התקדמות ניכרת בהפחתת החוב הציבורי שלה והיא בין מדינות אחרות בקריביים המשלימות את פעילותן הכלכלית באמצעות תוכניות CBI המספקות למשקיעים נלהבים את האפשרות לקבל אזרחות על ידי השקעה במדינה. הממשל הממשלתי החדש של סנט קיטס ונוויס מאמין שלתושבי איחוד האמירויות הערביות (UAE) יש הרבה מה להרוויח מתוכנית ה-CBI שלו.

המדינה מחפשת לבנות את המוניטין שלה על הבמה הבינלאומית ותוכנית CBI היא אחת הדרכים לכוון השקעות זרות ישירות לפרויקטים חדשניים בתחומי החינוך, הבריאות, החקלאות והתיירות.

לדוגמה, מגזר הנסיעות והתיירות היווה עשירית מהתוצר המקומי הגולמי (GPD) בסנט קיטס ונוויס בשנת 2021, ירידה זו השנה השנייה ברציפות. חלק מהכספים שנותבו לתוכנית האזרחות על ידי השקעות ישמשו להחייאת המגזר ולהקמתו מחדש של סנט קיטס ונוויס כיעד שחובה לבקר בו.

משיכת יזמים מהסוג הנכון שיזרימו מזומנים לפיתוח פרויקטי נדל"ן אטרקטיביים שיקסימו משקיעים אניני טעם, היא אחת הדרכים להצמיח את ענף התיירות. לא רק זאת, אלא ששדרוג ופיתוח של תשתיות חשובות כמו בתי ספר, בתי חולים, שדות תעופה ורשתות בתי מלון היא דרך נוספת שבה הכספים ישמשו לא רק להעלאת מספרי התיירים אלא גם למשקיעים.

הביקור נועד גם להעמיק את הקשרים עם בעלי עניין חשובים, כולל משקיעים בינלאומיים וסוכנים שאושרו על ידי הממשלה, הממלאים תפקיד חיוני בקידום ותמיכה בתוכנית האזרחות על ידי השקעה ששודרגה לאחרונה במדינה.

סנט קיטס ונוויס היא המדינה הראשונה של הקהילה הקריבית שביססה נוכחות דיפלומטית רשמית באיחוד האמירויות, ולאחרונה פתחה שגרירות וקונסוליה באזור.

חברי המשלחת שכללה את מזכיר הממשלה, ד"ר נאטה, התובע הכללי, מר וילקין, שרת התיירות, גב' הנדרסון, מר אנתוני וגב' גאלווי, היו חיוביים לאחר הביקור ומאמינים כי היו לקחים רבים שנלמדו מהביקור שהם יכולים לקחת בחזרה הביתה וליישם.

הביקור מסמל לעולם גם את העובדה שסנט קיטס ונוויס פתוחה לעסקים. במהלך הביקור, שותפים עסקיים, משקיעים ואזרחים יכולים היו לפגוש את ראש הממשלה ואת חברי המשלחת הנלווים באירוע קוקטייל אקסקלוסיבי שאירחה הנציבות העליונה של סנט קיטס ונוויס במהלך הנסיעה.

הביקור סיפק הזדמנות לסנט קיטס ונוויס למשוך משקיעים המחפשים שותפויות מועילות הדדית עם האומה.

סנט קיטס ונוויס מנהלת את אחת מתוכניות האזרחות על ידי השקעות המוצלחות ביותר בעולם. משלחת ממשלתית זו נועדה להראות למשקיעים, יזמים ומשפחות מאיחוד האמירויות שכולם רצויים בסנט קיטס ונוויס.

ביקורו של ראש הממשלה הגיע בתקופה שבה כלכלות של מדינות רבות מושפעות מההשפעה המתמשכת של מגפת הקורונה ומהשלכות הסכסוך בין אוקראינה לרוסיה.

ראש הממשלה דרו נמצא במסע למצוא וליישם פתרונות שישגשגו סנט קיטס ונוויס ואחת הפעולות הללו כללה שדרוג תוכנית ה-CBI של המדינה – הממשלה נוקטת צעדים כדי לשמר ולשפר את התדמית של תוכנית ה-CBI של הפדרציה של האיים התאומים, כך שהיא שקופה יותר ופועלת לפי עקרונות היושרה והממשל התקין.

גם ממשלת סנט קיטס ונוויס השיקה לאחרונה את קמפיין "Venture Deeper". זהו קמפיין מיתוג שמטרתו להדגיש את הסביבה הטבעית המפורסמת והמסומנת של המדינה תוך הצגת אלמנטים של גילוי עצמי וכוונה אינטרוספקטיבית.

הנכסים החזותיים של הקמפיין, שהוצגו בהקרנת בכורה תקשורתית בניו יורק ב-20 במאי, הדגישו את הסביבה הטבעית השופעת של סנט קיטס ונוויס, כולל יערות הגשם של הטריטוריה, ציוני דרך היסטוריים שופעים וחוויות תרבותיות סוחפות.

תוכנית האזרחות המחודשת של סנט קיטס ונוויס מכוונת למשקיעים אינטליגנטיים המחפשים לא רק לשגשג בעצמם, אלא גם אלה שיש להם מודעות לקיימות בהחלטות ההשקעה שלהם.

קשרי מדיה

 

PR St Kitts and Nevis

Government of St. Kitts and Nevis

[email protected]

 

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE

 

סגור לתגובות על ראש ממשלת סנט קיטס ונוויס מפיק לקחים מדובאי כדי למצב את פדרציית האיים התאומים כמרכז עסקים

מאת:

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתים, חבר אגודת העיתונאים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים.

פרסם באתר כ - 438 מאמרים.

.

דילוג לתוכן