מחקר תפעול מחדש של Calgon Carbon מראה הסרה והשמדה של PFAS

7 בדצמבר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה הודעות לעיתונות

מחקר תפעול מחדש של Calgon Carbon מראה הסרה והשמדה של PFAS

המאמר בכתב עת עבר סקירת ביקורת של עמיתים והוא מפרט את ממצאי המחקר של Calgon Carbon

 

פיטסבורג, פנסילבניה, 6 בדצמבר 2022, (GLOBE NEWSWIRE) :

 

מחקר חדש של Calgon Carbon Corporation (Calgon Carbon), חברה בת בבעלות מלאה של Kuraray Co., Ltd (TYO: 3405) (Kuraray), מספק תשובה מוחלטת לשאלה מתמשכת לגבי גורלו של PFAS במהלך הפעלה מחדש של פחם פעיל. הפעלה מחדש היא תהליך תרמי בטמפרטורה גבוהה המשמש בדרך כלל רשויות מקומיות ומשתמשים תעשייתיים כדי למחזר את הפחמן הפעיל המשומש שלהם ולהשמיד מזהמים שהם הסירו.

"המסקנה הגדולה ביותר מהמחקר היא שתרכובות PFAS מוסרות ביעילות מהפחמן המושקע בתהליך ההפעלה מחדש, וכן מושגת השמדה של PFAS בשיעור של יותר מ-99.99% דרך התנור ומערכת ההפחתה שלנו", הסבירה רבקה דיסטפנו, מהנדסת יישומים בכירה ב-Calgon Carbon.

Remediation-The Journal of Environmental Cleanup Costs, Technologies, & Techniques, הציג את ממצאי המחקר של Calgon Carbon במאמר שהוצג כסקירת עמיתים ופורסם בגיליון הסתיו של כתב העת הרבעוני המוערך, המתמקד ביישומים המעשיים של טכניקות וטכנולוגיות שיקום.

"הנתונים המפורטים במאמר שלנו הדגימו למעשה הסרה של תרכובות PFAS מפחמן פעיל גרגירי (GAC) והשמדה של יותר מ-99.99% של תרכובות PFAS דרך מערכת הפחתת הכבשן והגז", אמרה רבקה דיסטפנו, המחברת הראשית של המאמר ב-Remediation.

ממצאי המחקר מגיעים בזמן של דאגה גוברת והתמקדות מוגברת בהשפעה של PFAS, המכונה לעתים קרובות "כימיקלים לנצח" בגלל חוסר יכולתם להתפרק לאורך זמן בסביבה הטבעית.

"זהו מחקר שאף אחד אחר בתעשייה לא פרסם", אמרה דיסטפנו. "אנחנו לא רוצים שהמידע הלא ידוע הזה יישאר שם בחוץ ויתעכב במוחותיהם של אנשים. רצינו לענות על השאלות הללו כדי להניע את התעשייה קדימה, וכדי להמשיך לקדם את GAC כטכנולוגיית הטיפול הזמינה הטובה ביותר (BAT) להסרת PFAS".

ה-FILTRASORB® GAC של Calgon Carbon, שמקורו בפחם ביטומני, הוכיח יכולות הסרת PFAS מעולות בהשוואה לפחמנים אחרים במשך שני עשורים.

GAC היא טכנולוגיית הטיפול הנפוצה והמבוססת ביותר להסרת מזהמי PFAS ממי שתייה ומי שפכים. טיפול תרמי של GAC בתום חיי השירות השימושיים שלו – המכונה פחמן מבוזבז – נקרא הפעלה מחדש, תהליך שמאדה והורס מזהמים נספגים בטמפרטורות גבוהות במיוחד ומחזיר את ה-GAC למצב כמעט בתולי, כך שניתן לעשות בו שימוש חוזר.

בשלב הראשון של תהליך ההפעלה מחדש הקנייני של Calgon Carbon, GAC עמוס PFAS מחומם בכבשן במשך מספר שעות בטמפרטורות של עד 995 מעלות צלזיוס, ומעניק מספיק אנרגיה כדי לפרק את קשרי הפחמן-פלואוריד של PFAS, החזקים ביותר בכימיה.

הגז הנפלט מתנור ההפעלה מחדש עובר למערכת ההפחתה, הכוללת מחמצן תרמי/מבער שנועד להשמיד כל חומר אורגני שלא הושמד בכבשן. משם, הוא ממשיך דרך מקרצף כדי לנטרל גזים חומציים, כגון מימן פלואוריד, ולהסיר אותם מהאוויר הפליטה. לבסוף, הוא עובר דרך מסנני שקים כדי להשמיד מיקרו חלקיקים.

"זה השילוב של תנורי ההפעלה מחדש שלנו ומערכות ההפחתה שמשיגים רמות גבוהות מאוד של השמדה", אמר ג'ון מתייס, מנהיג צוות ה-PFAS הגלובלי של Calgon Carbon. "עם טכנולוגיות אחרות אולי אתם מסירים PFAS מהמים, אבל השאלה היא, מה אתם עושים עם המדיה הזו ברגע שיש עליה PFAS? פחמן פעיל והפעלה מחדש הם ייחודיים כי לא רק שאנחנו מסירים את המזהמים מהמים שלכם, אנחנו גם מסירים אותם ביעילות מהפחמן – וגם מהסביבה".

לצורך המחקר שלה, Calgon Carbon  גייסה את שירותיו של ספק צד שלישי עצמאי לבדיקת דגימות אוויר עבור 36 תרכובות PFAS. ספק צד שלישי אחר ניתח דגימות מי באר ומים מניעים מטופלים עבור PFAS, כמו גם ניתח דגימות של פחמן בילה, פחמן מופעל מחדש, אבק הפחתה וחומר גלם ביקרבונט למיצוי ו-PFAS ממוקד.

מאז יצירת מוצרי הפחם הפעיל הראשונים מפחם ביטומני בשנות ה-40 של המאה ה-20, Calgon Carbon  הייתה חלוצה בפיתוח מוצרי פחם פעיל גרגירי בעלי ביצועים גבוהים לטיהור מים.

ג'נלה ברואר, סגנית נשיא בכירה – מי שתייה, טכנולוגיית פחמן חדשנית ועסקים גלובליים ב- Calgon Carbon אמרה, "PFAS מוצג בתקשורת כבעיה חדשה יחסית. עם זאת, אנו מציעים פתרונות טיפול עבור PFAS כבר יותר מ-20 שנה. מוצרי הפחם הפעיל FILTRASORB שלנו עוזרים להבטיח ש'כימיקלים לנצח' לא יהיו יותר לנצח. זו בעיה שאנשים חשבו שהם צריכים לחיות איתה, אבל כפי שהמחקר שלנו הוכיח, הם ממש לא".

למידע נוסף על המחקר של Calgon Carbon  ועל המוצר FILTRASORB, בקרו בכתובת NoMorePFAS.com.

אודות Calgon Carbon 

Calgon Carbon, חברה בת בבעלות מלאה של Kuraray Co., Ltd (TYO: 3405), היא מובילה עולמית בייצור ו/או הפצה של מוצרי פחם פעיל חדשניים מבוססי פחם, עץ וקוקוס – בצורת גרגירים, אבקה, כדורים ובד – כדי לענות על דרישות הטיהור המאתגרות ביותר של לקוחות ברחבי העולם. Calgon Carbon מספקת פתרונות טיהור עבור יותר מ-700 יישומים שונים, לרבות מי שתייה, מי שפכים, הפחתת זיהום ומגוון תהליכי ייצור תעשייתיים ומסחריים. המטה הראשי של Calgon Carbon ממוקם בפיטסבורג, פנסילבניה, והיא מעסיקה כ-1,640 עובדים ומפעילה 20 מתקני ייצור, הפעלה מחדש, חדשנות וייצור ציוד בארצות הברית, אסיה ואירופה, שם Calgon Carbon ידוע בשם Chemviron. Calgon Carbon נרכשה בידי Kuraray במרץ 2018. עם מוצרים ושירותים משלימים, הארגון המשולב ממשיך להתמקד באספקת המוצרים, הציוד והשירותים האיכותיים והחדשניים ביותר של פחם פעיל ואמצעי סינון.

תוכן וידיאו

למידע נוסף

Amanda Lofty

Calgon Carbon Corporation

724-541-2658

[email protected]

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE

סגור לתגובות על מחקר תפעול מחדש של Calgon Carbon מראה הסרה והשמדה של PFAS

מאת:

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתים, חבר אגודת העיתונאים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים.

פרסם באתר כ - 438 מאמרים.

.

דילוג לתוכן