מאוורר למחשב נייד

28 בספטמבר 2016 | מאת: | מאמרים בקטגוריה מחשבים ניידים

מאוורר למחשב נייד

 

כל מחשב, וכמובן כל מחשב נייד, מורכב מחלקים קטנים רבים אשר מאפשרים את הפעולה של המחשב. אחד מן החלקים החשובים בכל מחשב שהוא, ובפרט במחשב נייד, הוא המאוורר. מאוורר למחשב נייד יוצר קירור של החלקים החשובים של המחשב – המעבד, כרטיס המסך וכדומה. פעולתו של מאוורר למחשב נייד קריטית לעבודה תקינה של המחשב, משום שפעולת המחשב יוצרת חום רב (ניתן להרגיש זאת בקלות באמצעות הנחת היד על גוף המחשב בזמן הפעילות שלו). ללא מאוורר למחשב נייד, החום שייווצר במחשב יהיה גבוה מאד, מה שעלול להביא למצב של שריפה של לוח האם והחלקים החיוניים לעבודתו של המחשב. לכן, חשוב מאד שהמאוורר במחשב הנייד יהיה תקין ויעבוד באופן מלא. מומלץ מידי פעם לנקות היטב את המחשב מאבק, על מנת לאפשר לו לפעול באופן מלא.

 

החלפת מאוורר למחשב נייד

 

אם נוצרת תקלה במאוורר למחשב נייד, לעיתים ניתן לפתור אותה באופן עצמאי על ידי ניקוי יסודי של האבק שמצטבר בתוכו. אך במקרים רבים התקלה חמורה יותר, ואז אין מנוס מהחלפה של המאוורר. מעניין לדעת, כי לכל מחשב נייד ישנו מאוורר שונה וייחודי לו. הכוונה היא לא רק להבדלים בין חברות המחשבים השונות – לכל דגם של מחשב, גם באותה החברה, יהיה מאוורר שונה, ייחודי לדגם הזה.

 

בחירת מעבדה להחלפה של מאוורר למחשב נייד

 

לכן, כאשר מביאים את המחשב הנייד למעבדת מחשבים, על מנת להחליף מאוורר למחשב נייד, יש לוודא כי מדובר במעבדת מחשבים מקצועית, על מנת שלא ייווצרו תקלות עקב התקנה של מאוורר לא מתאים וכדומה. מומלץ לפנות למעבדה רשמית של יצרן המחשבים, אולם ניתן גם לפנות למעבדות מחשבים מקומיות – כל עוד מוודאים כי מדובר במעבדה מקצועית, אשר מספקת שירות מלא ומקצועי וגם אחריות על התיקונים. מעבדת מחשבים איכותית לא רק תחליף את המאוורר של המחשב, אלא גם תדאג להוסיף למעבד של המחשב משחה טרמית לקירור, אשר מסייעת לפעילות של המאוורר ודואגת שהמחשב יישאר בטמפרטורה הנכונה עבורו לאורך זמן, ויפעל היטב.

 

במקרים רבים ניתן לתקן את המאוורר הישן על ידי ניקוי האבק שנצבר בתוכו ומסביבו . יש מקרים הדורשים החלפת מאוורר, לכל מחשב נייד מאוורר ייחודי ושונה, לשני מחשבים ניידים מחברת hp  מדגם שונה לא יהיה אותו המאוורר.

בלפטופ רחובות – מעבדה לתיקון מחשבים ניידים אנו מתחייבים להחליף מאוורר במקצועיות ולשים משחת קירור למעבד , זהו חלק בלתי נפרד מהטיפול ( משחה טרמית לקירור ) שכן יש מעבדות שמסתפקות רק בהחלפת מאוורר או ניקוי .

סגור לתגובות על מאוורר למחשב נייד

מאת:

פרסם באתר כ - 12 מאמרים.

.

דילוג לתוכן