איך לנקות מצבה שהשחירה?

6 בדצמבר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה כללי

ניקוי מצבות יכול להתבצע בצורה עצמאית או על ידי הזמנת חברה מקצועית שמגיעה עם ציוד מתאים. בנוסף, אפשר לנקות את המצבה לבד על בסיס קבוע כמו אחת לשבוע או חודש – אבל להזמין שירותי ניקיון יסודיים יותר אחת לשנה ולקראת ימי הזיכרון

מצבה חשופה לפגעי מזג האוויר ולכן סופגת לכל אורך השנה את הבלאי והנזקים. מלבד חשיפה לשמש, מצבה עלולה להשחיר גם בגלל השילוב בין הלחות, הגשם והרוחות. כמו כן, המצבה לרוב נמצאת בסביבה שיש בה המון רוחות וחול. כל אלו יחד פוגעים בנראות של המצבה ומחייבים תחזוקה ברמה גבוהה. בין היתר, את התחזוקה מבצעים באמצעות ניקוי מצבות.

החשיבות של ניקוי מצבות

חשוב לנקות את כל סוגי המצבות ולהקפיד על תחזוקה נכונה גם כדי למנוע בלאי של האבן או הסלע. מנגד, יש להתאים את שיטת הניקיון למיקום של המצבה ולנזקים שמהם היא סובלת. אם למשל מתאמים שירותי ניקוי מצבות ברחובות או באזור השפלה, מביאים בחשבון תנאי אקלים אחרים לעומת ניקוי מצבה באילת או ברמת הגולן. 

כמה עולה לנקות את המצבה?

השאלה הרלוונטית לגבי ניקוי מצבות היא האם עדיף לעשות את זה לבד או להזמין בעלי מקצוע. מצד אחד, בפרויקט של ניקוי מצבות מחיר הוא אמנם שיקול חשוב – אבל לא היחיד שאמור להכריע. לא פחות חשוב שהניקיון יהיה יסודי, מקצועי ואיכותי מאשר שהוא יהיה זול. מצד שני, כל אחד ואחת מאיתנו יכולים להשיג ערכה לניקוי מצבות ולהשתמש בה כדי לחסוך בהוצאות ועל מנת לבצע את העבודה לבד.

טיפים לניקוי אפקטיבי

ערכה לניקוי מצבות אמורה לכלול בתוכה את כל הציוד הרלוונטי. קודם כל, לוקחים מים וסבון ואז משפשפים באמצעות מטלית עבה או סקוץ'. לאחר מכן משפשפים עם מברשת רכה ושמים לב בעיקר לשוליים או לחלק התחתון. בשלב הבא שופכים מעט אקונומיקה אל תוך הדלי, מוסיפים סבון ומשפשפים שוב. לבסוף, כל שנותר הוא לוודא שמנקים גם את האזור שבו מופיעות האותיות וגם את החלק התחתון. 

היתרונות של ניקוי מצבות עם בעלי מקצוע

ערכה לניקוי מצבה היא לא מוצר יקר ואפשר להשיג אותה בחנויות "עשה זאת בעצמך" המפוזרת ברחבי הארץ. עם זאת, סביר להניח שיהיה משתלם ונוח יותר להזמין בעלי מקצוע שמגיעים מהתחום ומכירים אותו. באופן הזה, ניתן לרכז את כל השלבים השונים של ניקוי מצבה תחת קורת גג אחת: גם לדאוג שהחברה תגיע עם הציוד המתאים וגם לקבל אחריות על התוצאות.

מה ההבדל בין התוצאות של ניקוי עצמאי לעומת ניקיון מקצועי?

את היתרונות של ניקוי מצבות עם חברה מקצועית ניתן לראות בעיקר בהקשר של התוצאות. ראשית, התוצאות של חברה מקצועית תמיד יהיו טובות יותר כי יש לה ניסיון ומשום שהיא מכירה את כל הטכניקות הכי מתקדמות. שנית, עם חברה מקצועית לא צריך לחשוש מפני שימוש בחומרי ניקיון לא מתאימים שיגרמו יותר נזק מאשר תועלת. אז אם רוצים להיות רגועים, עדיף להזמין שירות ניקיון של מצבות ברחובות או בכל עיר קרובה אחרת.

תדירות מומלצת לניקוי מצבות

מצבה אפשר לנקות לבד אחת ליום, אחת לשבוע או אחת לחודש. לעומת זאת, את הניקיון המקצועי כדאי לתאם אחת לחצי שנה או מקסימום אחת לשנה. במידה ומדובר על מצבה גדולה, אפשר גם לחכות עם הניקיון עד למועדי הזיכרון השנתיים – כמו למשל לקראת האזכרה או בתאריך העלייה לקבר. באופן הזה, דואגים שהמצבה תיראה מכובדת ותהיה נקייה.

סגור לתגובות על איך לנקות מצבה שהשחירה?

מאת:

פרסם באתר כ - 4 מאמרים.

.

דילוג לתוכן