מה ההבדל בין קפסולציה ללמינציה?

4 בדצמבר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה כללי

למינציה מאפשרת לנו לצפות מוצרי דפוס עם ציפוי פלסטי שקוף שמדביקים על הנייר, בעוד בתהליך קפסולציה מצפים את שני הצדדים של ההדפסה ואף משאירים שוליים מעבר לגודל של הדף כדי שהקצוות יידבקו זה לזה. לתהליכים השונים יש השפעה על האיכות, הנראות והמחיר וכדאי להכיר אותם

השוואה בין שירותי קפסולציה לשירותי למינציה יכולה להיות רלוונטית לקהל יעד מגוון מאוד. קודם כל, גם אנשים פרטיים וגם בעלי עסקים או עצמאיים מתעניינים בהבדלים הללו. בנוסף, ההשוואה חשובה כי היא מאפשרת לנו לבחור את שירותי הדפוס שמתאימים לנו. אם מבינים טוב יותר כיצד מבצעים כל תהליך של ציפוי או מה ניתן לעשות כדי לשפר את התוצר שלו, סביר להניח שנוכל לחסוך בהוצאות בלי להתפשר על התוצאה הסופית.

שירותי דפוס אצל אנשים פרטיים לעומת בעלי עסקים

הסיבה לכך היא שאצל אנשים פרטיים, שירותי ציפוי למינציה משמשים אותם כדי להגן על מוצרי הדפוס לשנים רבות ועל תוצרים שחשובים להם. אצל בעלי עסקים ועצמאיים, גם שירותי קפסולציה וגם למינציה הם חלק בלתי נפרד מהאופן שבן מטפלים במוצרי הנייר של העסק: החל ממוצרי דפוס לשיווק ופרסום ועד כרטיסי עובדים לשימוש אישי. 

כך מבצעים קפסולציה

תהליך ציפוי קפסולציה מט או מבריקה מתבצעת בכמה שלבים. קודם כל, מצפים את שני הצדדים של המוצר המודפס. שנית, משאירים שוליים שהם מעבר לגודל של הדף. שלישית, מדביקים את הקצוות זה לזה. בגלל שהקצוות מודבקים זה לזה, הציפוי עמיד יותר. בנוסף, הציפוי בתהליך הזה נוטה להיות עבה והוא עשוי חומר שלא נשחק או נפגע גם בחשיפה למים. את הציפוי אפשר לבצע בצורות שונות מלבד מבריק או מט והוא מתאים לשלל צרכים:

  • דרכונים
  • רישיון נהיגה
  • כרטיסי אשראי 
  • תעודות זהות
  • תפריטים במסעדות

היתרונות של תהליך הציפוי

הציפוי העבה שמתבצע על מוצרי הדפוס השונים הופך אותם עמידים יותר גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך. בטווח הקצר, מדובר על ציפוי שמשדרג את הנראות של מוצרי הדפוס. בטווח הארוך, הציפוי מאפשר למנוע ממוצרי הנייר להתקמט או להתלכלך. כמו כן, ניתן לשמור את מוצרי הדפוס השונים בארנק או בקופסא ייעודית גם אחרי הציפוי. 

כך מבצעים למינציה

ביצוע תהליך למינציה לדפים היא כאמור חלק מתהליך קצת אחר. גם כאן המטרה של ציפוי למינציה היא לשמור על מוצרי הדפוס, אבל משיגים אותה אחרת. בתהליך כזה, משתמשים בציפוי פלסטי שקוף שאותו מדביקים ישירות על הנייר. זה מאפשר לצפות כמעט כל סוג של מוצר נייר בצורה הרמטית ולצרכים כגון:

  • שמירה על פוסטרים
  • הגנה על עטיפות ספרים
  • מניעת נזקים מחומרים אקדמיים

מתי מבצעים כל סוג של ציפוי?

למינציה מתבצעת עם ציפוי שקוף והיא מגיע בעובי שונה לעומת קפסולציה. אם מבצעים קפסולציה מט או בגימור מבריק לא ניתן בכל מקרה לקרוע את המוצר, כי החומר נדבק לעצמו. חוץ מזה, יכולים להיות הבדלים מבחינת הגימור והמראה של המוצר לאורך זמן. בעזרת הקפסולציה אפשר לשלב את מוצרי הנייר בסביבה שחשופה ללחות, מים ואבק ועטיפת המוצר גם בצדדים מגנה עליו יותר מאשר בלמינציה רגילה. 

כמה עולים שירותי ציפוי למוצרי נייר?

השוואה בין סוגים שונים של שירותי ציפוי למוצרי נייר יכולה לעזור לבחור אותם בצורה טובה ומבוססת יותר. קודם מגדירים את הצרכים ואת אופי השימוש, לאחר מכן בודקים מה המחירון המקובל בתחום ובענף ואז מתאמים את השירות על פי הדרישות הקיימות.

סגור לתגובות על מה ההבדל בין קפסולציה ללמינציה?

מאת:

פרסם באתר כ - 3 מאמרים.

.

דילוג לתוכן