איך משתמשים בתנור קרמיקה?

24 בנובמבר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה אמנות

תנור קרמיקה מיועד לשריפת סוגים שונים של חומרי גלם בטמפרטורות גבוהות במיוחד. עם זאת, חשוב לדעת איך לעבוד נכון עם התנור על מנת לשמור על כללי הבטיחות ובעיקר להכיר את ההבדלים בין המפרט של הדגמים השונים

השימוש בתנור קרמיקה מאפשר לנצל את הטמפרטורות הגבוהות שהוא מסוגל להגיע אליהן. כל תנור מן הסוג הזה בנוי מחומרים מבודדים, מבערים ופתחים וניתן להשיג אותו עם פתח קדמי או עילי. התנור עם הפתח הקדמי נחשב יותר מקצועי כי הוא מאפשר שריפה אחידה של החומר, בעוד התנור מהפתח העילי נוח ונגיש גם לחובבנים ואמנים שנמצאים בתחילת דרכם המקצועית.

הדבר החשוב ביותר הוא להתאים כל סוג של תנור קרמיקה למטרות שאותן מנסים להשיג. ראשית, כדאי לבחור את התנור לפי החומרים המבודדים שיש בו ולבדוק האם הוא מיועד בעיקר לחימר, פורצלן, זכוכית או גלזורה. שנית, מבררים לגבי צורת המבערים ודרך הפעלתם או אפשרויות השליטה בהם כדי להשפיע על פעילות ואיכות התנור.

מה ההבדל בין תנור לשריפה רדוקציה לבין תנור התכה?

תנור לשריפה רדוקציה מצויד בפתח קדמי ומאפשר שליטה נוחה בעוצמת הלהבה. הוא מאובזר מערכת בקרה וביטחון, מתאים לשימושים שונים ויכול להשתלב בבתי מלאכה או סטודיו לאמנות.

לשם השוואה, תנור התכה מגיעה לטמפרטורה שבה תהליך החימום של המוצק הופך אותו לנוזל. ברכישת תנור התכה משתמשים בו בעיקר כדי לנצל את טמפרטורת העבודה הגבוהה, על מנת ליהנות מהיתרונות של מערכת בקרה משוכללת וכדי להשיג נגישות גבוהה עם מבנה נוח של הדלת. עם זאת, יש להשתמש בתנור התכה רק עם אמצעי מיגון מתאימים – כמו למשל כאשר משתמשים בתנור לניפוח זכוכית.

בחירת התנור לפי אופי השימוש – מדריך

הנחיות הבטיחות הספציפיות לכל סוג של תנור קרמיקה אמורות להיות מפורטות על ידי היצרן. אבל עוד לפני שבוחרים את התנור המתאים, יש כמה פרמטרים שכדאי לשים לב אליהם:

  • יצרן ואמינות – תנור קרמיקה שמיוצר על ידי חברה גדולה ומוכרת יהיה יקר יותר, אבל יבטיח אמינות לתקופה ארוכה. את ההשוואה בין התנורים מבססים על המוניטין של כל יצרן ועל המלצות שיש עליו.
  • ציוד נלווה – חשוב לבדוק האם בתנור יש את הציוד הנלווה הרלוונטי לאופי השימוש הצפוי. בשביל להשתמש בתנור וליהנות ממנו, כדאי לבדוק האם יש בו תוספות בידוד לצמצום צריכת חשמל, מערכת בקרה ומערכת בטיחות חדשנית.
  • מחיר – שימוש חובבני בתנור יאפשר להשיג אותו במחיר נוח של כמה מאות שקלים בלבד. אבל אם מתכוונים להשתמש בו באופן מקצועי, כדאי להגדיר את התקציב לטווח של אלפי שקלים ומעלה.

לסיכום, יש סוגים שונים של תנורי קרמיקה ובכל אחד מהם אפשר להשתמש מעט אחרת. בהקשר הזה, הכי חשוב לבחור נכון את התנור המתאים.

סגור לתגובות על איך משתמשים בתנור קרמיקה?

מאת:

פרסם באתר כ - 116 מאמרים.

.

דילוג לתוכן