איפה אפשר לנסוע עם קלנועיות?

19 בנובמבר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה כלי רכב

אנשים יודעים היטב היכן נוסעים עם אופניים והיכן נוסעים עם רכב, אך לא כולם יודעים איפה אפשר לנסוע עם קלנועית. במאמר הבא נסביר באילו מקומות ניתן לנוסע כיום עם קלנועיות.

על מדרכה

המדרכה היא המקום הכי מדויק לנסיעה עבור קולנועית. כשיצרו את הקלנועית, ייעדו אותה לנסיעה באזור זה. נכון שלא תראו המון קלנועיות נוסעות על המדרכות, כי יש פעמים שבהן המדרכה קטנה מידי או שהיא אינה פנויה. בשל כך יש עוד מספר מקומות שניתן לנסוע בהם עם קלנועית.

כביש עירוני כשאין מדרכה

אם אתם נמצאים באזור עירוני ואין לכם מדרכה פנויה או תקינה לנסוע בה עם הקלנועית, הרי שמותר לכם לרדת אל הכביש. חשוב לנסוע במצב זה בשולי הכביש ולתת לנהגי הרכבים לעקוף אתכם. בעיקרון, הקלנועית מפריעה לנסיעת רכבים בשל המהירות הנמוכה שלה המעכבת את התנועה. עם זאת, כשאין מדרכה תקינה לנסוע עליה, זה בהחלט המקום לעשות זאת בזהירות.

בכבישי מושב או קיבוץ

במושבים וקיבוצים אין כל כך חוקים באשר לנסיעה בתוכם ולכן עם הקלנועית תוכלו לנסוע בכל הכבישים הפנימיים שלהם ללא כל בעיה. לרוב הכבישים האלו כוללים מספיק מרחב גל לקלנועיות וגם לרכבים ותמצאו קלנועיות לא רק אצל אנשים שזקוקים להם בגלל מוגבלות מסוימת, אלא גם אצל אנשים שנוסעים בתוך המושב או הקיבוץ עם רכב קל כמו הקלנועית.

בתוך מקום סגור בקלנועית יחיד מותאמת

לא כולם יודעים, אך יש קלנועיות שניתן לנסוע איתן בתוך מקומות סגורים. מדובר בקלנועיות יחיד קומפקטיות אשר מתנהלות כמעין רכב כמו כיסא גלגלים רק ממונע על חשמל. מדובר בקלנועיות מאוד משוכללות ואיכותיות. כמו כן, ניתן למצוא גרסה נוספת שלהן, הקלנועית המתקפלת שאיתה יש גם אישור לעלות למטוס. בצורה כזו אנשים רבים שנעזרים בקלנועית, יכולים לבקר בחו"ל ללא כל בעיה.

איפה מחנים את הקלנועית?

חנייה של קלנועית ניתן לבצע בכל מקום חניה של רכבים. כמו כן, אם תפסתם מקום חניה שיש לשלם עליו, וודאי שחל עליכם התשלום בדומה לרכב. מכיוון שהנסיעה היא תמיד בינעירונית או בתוך מושב או קיבוץ, הרי שלרוב לא תהיה לכם בעיית חנייה כלל.

לסיכום, יש המון מקומות שבהם ניתן לנסוע עם קלנועית, רק חשוב לשמור על החוקים ולנסוע רק במקומות האפשריים. כמובן שאין לנסוע עם הקלנועית בכביש מהיר בכלל.

סגור לתגובות על איפה אפשר לנסוע עם קלנועיות?

מאת:

פרסם באתר כ - 204 מאמרים.

.

דילוג לתוכן