דחסן אשפה במגדל מגורים

16 בנובמבר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה איכות הסביבה

מגדלי מגורים נפוצים מאוד בכל רחבי הארץ כי הם חוסכים במקום ומבטיחים איכות חיים גבוהה. עם זאת, חשוב לדאוג לפתרונות פינוי ודחיסת אשפה על מנת למנוע ריחות לא נעימים ולהתייעץ עם בעלי מקצוע לגבי קריטריונים לשמירה על איכות הסביבה

השוואה בין פתרונות דחיסת ופינוי אשפה במגדלי מגורים היא חלק בלתי נפרד מההתלבטות לגבי לאן לעבור ואיפה לקנות דירה. עם זאת, חשוב להביא בחשבון את האופן שבו העירייה והרשויות מתייחסים אל הסוגיה הזו. ברוב חלקי הארץ, קיימת כבר דרישה ספציפית להצבת סוגים שונים של פתרונות פינוי ודחיסת אשפה מתקדמים. כמו כן, הדיירים עצמם מעלים דרישה דומה כי הם מבינים את ההשפעה שלה על איכות החיים שלהם.

היתרונות של דחסנית אשפה

כיום לדוגמא ההמלצה היא לשלב סוגים שונים של דחסניות אשפה על פי האופי של בניין המגורים ובעיקר מספר הדירות שיש בו. כך ניתן להבטיח התאמה מלאה בין הביצועים של דחסנית אשפה מבחינת המפרט הטכני שלה, לבין היכולת שלה להתמודד עם כמות האשפה המיוצרת על ידי הדיירים. בטווח הקצר, אלו גם הדברים שמשפיעים על איכות החיים של הדיירים ומאפשרים להם להשיג נגישות גבוהה אל פתרונות פינוי הפסולת. בטווח הארוך, יש לזה השפעה על איכות הסביבה.

איך עוד אפשר לפנות את האשפה?

התפקיד של דחסנית אשפה הוא כמובן לצמצם את המקום שהיא גוזלת מחלל המגורים המשותף. בין אם מדובר בחדרי אשפה משותפים או בחדר אשפה של דירה בודדת, המטרה היא לשלב סוגים שונים של פחים ולדאוג לשינוע נוח ויעיל שלהם. כאן לדוגמא ניתן לראות את היתרונות של פח דחסן אשפה מבחינת התחזוקה הנוחה, האמינות וזה שהוא מרכז את הפסולת בלי לגרום להפצת ריחות לא נעימים.

שילוב דחסניות אשפה עם פחי אשפה

בנייני מגורים מודרניים משלבים עוד כמה פתרונות לפינוי הפסולת והאשפה. ראשית, בדרך כלל מתקינים פיר אשפה מרכזי ובחלק מהבניינים מאפשרים לכל דירה להעביר אליו את הפסולת ישירות מהמטבח. במקביל, יש גם חדר אשפה קומתי שאמור לסייע בהתמודדות עם כמות קטנה יותר של פסולת ואותו מפנים פעמיים או פעם בשבוע. חוץ מזה, יש גם חדר דחסן משותף בקומת הקרקע: אל החדר הזה מביאים את הפסולת משאר הקומות ומפנים אותו באמצעות מכונות שינוע מיוחדות.

איך בוחרים פח דחסן אשפה למגדלי מגורים?

האחריות על הצבת דחסנית אשפה היא כאמור לא רק של הדיירים אלא גם של הקבלנים, כי בלי זה הם ככל הנראה לא יקבלו אישור אכלוס. מצד שני, מי שסופגים את היתרונות או החסרונות של פח דחסן אשפה לא מתאים הם כמובן מי שנמצאים בבניין כל יום. לכן חשוב בכל זאת לגלות מעורבות ולבקש לברר לגבי הבדלים בין דחסניות אשפה. לאחר מכן, משווים בין הדגמים על פי המפרט: תכולה, נפח, גודל הדחסן, הנגישות אל הדחסן, סוג הפסולת שהוא מסוגל להתמודד איתה וכן הלאה.

תחזוקת מבנים אחרי הצבת דחסניות אשפה

האמת היא שהצבת פח דחסן אשפה היא רק חלק מתהליך ארוך יותר של שמירה על איכות הסביבה. גם בבנייני מגורים משותפים וגם בבתים פרטיים, לא פחות חשוב לדאוג לשינוע ופינוי של הפסולת אל אתרי ההטמנה והמיחזור המפוזרים ברחבי הארץ. ספציפית בבנייני מגורים רבי קומות ועם המון דירות, זה קריטי להקפיד על תחזוקה יומית. בין היתר, התחזוקה כוללת טיפול בדחסנים, ניקיון של חדרי האשפה, שטיפה של חדרי האשפה הקומתיים ותחזוקה של הפיר.

סגור לתגובות על דחסן אשפה במגדל מגורים

מאת:

פרסם באתר כ - 5 מאמרים.

.

דילוג לתוכן