האם צריך כרטיס לשכפול מפתחות של רכב?

16 בנובמבר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה צרכנות

אנשים רבים לא מכירים את הפרוצדורה של שכפול מפתחות לרכב ולכן כמתרחשת אבדה שלהם, לרוב הם ישאלו שאלות רבות כדי להבין איך ההליך מתבצע? האם הוא מסובך? כמה זמן הוא הולך להתרחש? האם הוא עשוי לגרום לרכב להרס? ועוד. במאמר הבא נסביר איך מתבצע שכפול וגם נענה על כל השאלות הללו.

איך מתבצע הליך שכפול מפתחות לרכב? האם יש צורך בכרטיס מפתח?

אז נתחיל מהבהרה ראשונה וחשובה! מפתחות לרכב מקבלים קודם כל מיצרן הרכב אשר מעניק בין 1-2 מפתחות בדרך כלל ולא יותר מכך. אם מפתח של רכב אבד ויש לכם רק אחד, הרי שאתם בבעיה. שכפול מפתחות לרכב בצפון הוא דבר חשוב והכרחי.

את שכפול המפתחות מבצעים לפי סוג הרכב שלכם. יש רכבים שהשכפול של המפתח מתבצע בעזרת השבלונה של המפתח הקיים. יש מפתחות לרכב שיש להם כרטיס שכפול והוא זה שמעביר למנעולן את הידע איך לבצע את שכפול המפתחות. ויש גם רכבים שכדי שיהיה לכם מפתח חדש אתם מחויבים להזמין מיצרנית הרכב. מנעולן מנוסה ומקצועי ידע לומר לכם מהי השיטה הנכונה עבור הרכב שלכם.

לשכפל וגם לקודד

שכפול של מפתח הרכב הוא רק החלק הראשון בתהליך של שכפול המפתחות. החלק השני של השכפול כולל את הקידוד. ללא קידוד של מפתחות הרכב, לא ניתן להניע אותו. החלק המתכתי של המפתחות מיועד לפתיחת דלת הרכב במקרים שבהם השלט לא עובד, אך יש לקודד את השלט ולתקן אותו כדי שתוכלו להניע את הרכב שלכם.

איך מבצע קידוד?

קידוד של מפתחות הרכב מתבצעים באמצעות המחשב של הרכב והקודן. על המנעולן לבצע את הקידוד בצורה נכונה וכך למעשה לאפשר את הפתיחה וההנעה של הרכב. אפשר לומר שהקודן הוא מעין קוד לכספת שבלעדיו לא ניתן להמשיך את הפעולה.

האם אותה פעולה מבצעים כאשר מדובר במפתח שאבד?

כאשר מפתחות הרכב אבדו לכם, יש ליצור מפתחות חדשים מאפס וקידוד מחדש. חשוב לדעת שבמקרה זה, אם מצאתם פתאום את המפתחות הישנים שאבדו לכם, הם לא יניעו את הרכב לאחר שקודד מפתח חדש. כל הפרוצדורה של מפתחות ברכבים נעשית ברגישות על מנת למנוע מצבים של גניבות. לכן, בכל מקרה בצעו זאת אצל מנעולן מקצועי שיודע מה הוא עושה.

סגור לתגובות על האם צריך כרטיס לשכפול מפתחות של רכב?

מאת:

פרסם באתר כ - 204 מאמרים.

.

דילוג לתוכן