איך מתבצע הליך פינוי בינוי בפועל?

15 בנובמבר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה נדלן

אחד הפרויקטים שנכללים בתוך התחדשות עירונית הוא הליך פינוי בינוי. הליך זה כשמו כן הוא, פינוי של התושבים בבניין החדש, הריסה של הבניין ובנייה מחדש. אך האם אתם יודעים איך מתבצע ההליך בפועל? במאמר הבא תוכלו לקרוא את כל השלבים של התהליך.

  1. יזם פונה לתושבי הקומפלקס – פינוי בינוי הוא הליך שיכול להתבצע בקומפלקס בניינים שלם והוא לא מיועד לבניין אחד בלבד. המטרה המרכזית היא התחדשות עירונית ויצירת יחידות דירות נוספות. היזם שמעוניין ליצור פרויקט כזה, צריך להגיע מראש עם התכניות ולהציע אותם לדיירי כל הקומפלקס. הוא מזמן אותם לפגישה שבה הוא מראה את התכניות ומספר על התהליך. כמו כן, עליו להסביר על תהליך החתימות שיתחיל מיד לאחר הפגישה.
  2. תהליך החתימות – לאחר שכל התושבים היו בפגישה והם יודעים כי כעת מתחיל תהליך החתימות, היזם ועובדים מטעמו יפנו אליהם על מנת להשלים את התהליך. כדי שהיזם יוכל לבצע את הפרויקט, עליו לקבל 66 אחוזים של חתימות מכלל הדיירים שבבנייני הקומפלקס. דיירים שלא מוכנים לחתום, ילכו למשא ומתן אשר עשוי להיות ארוך לפעמים ומתיש. לרוב אין בעיות, אך זה עשוי לקחת זמן.
  3. אישורי עירייה – לאחר שהסתיים תהליך החתימות, על היזם להגיש את התכניות הסופיות לעירייה ולוועדה לתכנון הנדסי של העירייה. הם בודקים היטב את החומרים שנשלחו וגם מבצעים בדיקות בשטח ורק לאחר כל הבדיקות האלו, הם נותנים תחילה היתר הריסה ומיד לאחר מכן היתר בנייה. עם קבלת ההיתר, יכין היזם את הדיירים להמשך התהליך – הפינוי.
  4. לפני ביצוע פינוי – פינוי הבניין מצריך מהדיירים הוותיקים להתפנות לתקופה של שנתיים עד ארבע לדירה אחרת בשכירות. ברוב הפרויקטים את השכירות בשנים אלו משלם היזם. לפני הפינוי הוא מתריע על תאריך סיום פינוי החפצים מהדירות ומעבר וגם על תהליך ההריסה. בדרך כלל יוזמנו הדיירים הוותיקים ליום ההריסה, בכל זאת, זה היה ביתם ויש להם המון זיכרונות ממנו. אפשר לומר שיום ההריסה הוא יום מאוד מרגש עבור כולם.
  5. תחילת עבודות הבנייה – מיד לאחר הריסת הבניין תתחיל הבנייה והדיירים הוותיקים יעודכנו על התקדמות התהליך בידי צוות המשרד של היזם. מידי פעם הוא יקרא להם לבחור פריטים כמו ריצוף, כלים סניטריים, מטבח וכדומה. לקראת סיום הליך הבנייה, יעדכן היזם שהם החלו בקבלת האישורים לטופס 2 וטופס 4.
  6. לאחר טופס 4 – לאחר קבלת טופס 4, יוכלו הדיירים לקבל מפתחות לביתם החדש.
סגור לתגובות על איך מתבצע הליך פינוי בינוי בפועל?

מאת:

פרסם באתר כ - 204 מאמרים.

.

דילוג לתוכן