האם בעשור הבא נמצא עוד פרויקטים של פינוי בינוי?

13 בנובמבר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בניה שיפוצים ונדל"ן

אחת השאלות הכי גדולות בקרב אנשים רבים היא האם בעשור הבא אנו נראה עוד פרויקטים של פינוי בינוי? אנשים מתעניינים בנושא של פינוי בינוי בשל העובדה כי מדובר בפרויקטים מאוד משתלמים. הדיירים הוותיקים מקבלים דירות חדשות, הדיירים החדשים יכולים לרכוש דירות על הנייר במחירים יותר נמוכים וכולם מרוצים. אז מה יהיה פה בעוד עשור?

האם צפוי להיות פינוי בינוי בעוד עשור בעיר רמת גן?

אז קודם כל חשוב להבין שעשור מונחים של נדל"ן זו לא תקופה כזו ארוכה. בעיריות של הערים השונות קיימות מגוון תכניות אשר כוללות תכנון גם שנים קדימה. מעבר לכך, חשוב להבין את המהות של פינוי בינוי, אשר מתבצע כדי להגיע למצב שבו בניינים ישנים מאוד אשר יש בהם סיכון להתמוטטות, יעברו הריסה ובנייה מחדש אשר תישמר קדימה.

ואם נלך רגע למקרה בוחן על העיר רמת גן, עיר שהוקמה בשנת 1921 ויש בה שלל בניינים סופר ישנים אשר מצריכים הקמה מחדש כי הם פשוט מסוכנים למגורים. בעיר כזו, פינוי בינוי רמת גן הוא פעולה מבורכת אשר העירייה מקדמת ואפילו מעוניינת לקדם כמה שיותר. כשמדברים על התחדשות עירונית, בדיוק על זה מדברים. מכיוון שבעיר רמת גן אין כלל מקומות לבנייה חדשה, הדרך להתחדשות עירונית היא רק בדרך הזו. דבר זה נכון גם כאשר מדובר בערים צפופות אחרות כמו תל אביב. זו הדרך שלהן להתחדש.

כל בניין יכול לעבור פינוי בינוי?

פינוי בינוי מתבצע על קומפלקס בניינים. הסיבה לכך נובעת מזה שהתחדשות עירונית למעשה לא כוללת רק את הבניין, אלא גם את הסביבה. כשמבצעים את הפרויקט הזה על קומפלקס בניינים, ניתן לשנות רחוב שלם ולהפוך אותו לחדש יותר. בדרך כלל יהיה מדובר בשניים או יותר בניינים ולכל אחד מהם יהיה את תאריך ההריסה שלו ותאריך הבנייה שבסיומם יקום בניין חדש מאפס.

אנשים רבים מעוניינים שיבצעו פינוי בינוי בדירה שלהם מהסיבה שמדובר בפרויקט יוקרתי שבסופו הם יקבלו דירה חדשה מהניילונים שהערך שלה יהיה גבוה בהרבה.

לסיכום, בעוד עשור עדיין יהיו פרויקטים של פינוי בינוי ולמעשה, כבר עכשיו תוכלו למצוא תכניות שמיועדות לעוד עשר ועשרים שנים.

 

סגור לתגובות על האם בעשור הבא נמצא עוד פרויקטים של פינוי בינוי?

מאת:

פרסם באתר כ - 204 מאמרים.

.

דילוג לתוכן