מהם הערכים לכולסטרול גבוה?

12 בנובמבר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בריאות אחר

את המילה כולסטרול אין אחד שלא שמע מתי שהוא, אך האם אתם יודעים לומר מהו כולסטרול? מתי מדובר על כולסטרול גבוה? ולמה הוא עשוי לגרום? המאמר הבא יעשה לכם סדר.

מהו כולסטרול?

כולסטרול הוא למעשה שומן אשר עובר בתוך הדם שלנו ונכנס אל תאי הגוף השונים במטרה לבצע מגוון תהליכים חשובים הכוללים בנייה של אזורים מסוימים בגוף ויצירת הורמונים חשובים. בגלל חשיבותו הגדולה, הכולסטרול נוצר ברובו בגוף בתוך הכבד. מדובר על שבעים אחוזים ממנו. את השלושים האחוזים הנותרים אנו מקבלים מהאוכל שאנו אוכלים.

את הכולסטרול ניתן לחלק לשניים, כולסטרול HDL וכולסטרול LDL. הכולסטרול LDL הוא זה שנכנס למחזור הדם על מנת להעביר את השומנים לתוך התאים. כולסטרול HDL, תפקידו לפנות את הכולסטרול LDL כאשר הוא מסיים את תפקידו. כאשר יש לנו מעט כולסטרול HDL, המכונה גם כולסטרול טוב, הכולסטרול LDL, המכונה גם כולסטרול רע, מתחיל להצטבר בכלי הדם ולא מתפנה מהם.

מתי הכולסטרול נחשב לגבוה?

מה זה כולסטרול גבוה? כולסטרול גבוה כולל למעשה את המדד הכללי לשני סוגי הכולסטרול וחשוב שהוא יהיה במדד של עד 200. כולסטרול HDL שהוא הכולסטרול הטוב, חשוב שיהיה מעל 40. וכולסטרול LDL, המכונה כולסטרול רע, חשוב שיהיה עד 100 בלבד. כל שינוי במדדים השונים עשוי להיות מסוכן עבור הגוף שלנו.

מה הבעיה עם כולסטרול גבוה?

הבעיה עם הכולסטרול הגבוה, שהוא מצטבר על דפנות כלי הדם. במצב כזה, כלי הדם נהיים צרים יותר ולחץ הדם עולה. כשלחץ הדם עולה, הלב עובד יותר קשה ומתי שהוא עשוי להגיע למצב של התקף לב. כולסטרול הוא מצב הרסני מאוד לגוף.

מה עושים כדי להתמודד?

רוב האנשים מתמודדים עם הכולסטרול בעזרת תרופות, אך יש גם דרכים טבעיות הכוללות שימוש בתזונה טובה יותר ומותאמת וגם פעילות גופנית תומכת. כששני אלו יחד מתפקדים בצורה טובה, ניתן להגיע לאיזון מדדים ואף להפסיק את התרופות. כדי להגיע באמת לאיזון חשוב ממאוד לעשות זאת באמצעות אנשי מקצוע אשר ידעו להתאים לכם תזונה נכונה וטובה אשר לא מגבירה צריכת כולסטרול לא טוב ומגבירה כולסטרול טוב שיאפשר פינוי של הכולסטרול הרע. אלו ישפיעו כמובן על שלושים האחוזים שמגיעים מהתזונה ופחות על מה שמיוצר בכבד.

סגור לתגובות על מהם הערכים לכולסטרול גבוה?

מאת:

פרסם באתר כ - 204 מאמרים.

.

דילוג לתוכן