טיפים לבחירת עורך דין לענייני משפחה

3 בנובמבר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה חוק ומשפט אחר

ענייני משפחה אינם כוללים רק נישואין וגירושין וכל הבירוקרטיה שקשורה אליהם. יש סיבות רבות לפנות לשירותי עורך דין לענייני משפחה שיכול לסייע לכם. זה כולל גם עניינים אישיים בכל גיל שמחייבים פנייה לעזרת החוק ובית המשפט, כמו משמורת, סכסוכים בין בני משפחה, ענייני צוואות וירושות, מינוי אפוטרופוסים ומתן ייפוי כוח בעניינים אלה ועוד. המטרה היא למצוא איש מקצוע שתוכלו לסמוך עליו, אישית ומקצועית, ולהרגיש מספיק נוח להיעזר בו.

נישואין וגירושין ברוח טובה

התחום הזה הוא הנפוץ ביותר ואפשר להיעזר בשירותי העו"ד לא רק כאשר מתגרשים. זה יכול להיות על מנת לנסח הסכם ממון והסכם חיים משותפים, להסדיר ענייני משמורת ומזונות גם כשאתם לא נשואים, לגשר ולנסח הסכם גירושין לפני שמגיעים לבית המשפט ולטפל בכל מה שקשור להסדרת בעיות אחרות בין בני הזוג כאשר יש להגיע להסכמים חדשים, לכן, הטיפ הוא למצוא עו"ד שאינו מלבה את הסכסוך אלא מגשר בנועם ומנסה לסייע ללקוחות להיפרד בצורה מכובדת מבלי להתפשר על אינטרסים.

אמפתיה ומקצועיות

בנושאים רגישים כמו עזרה במציאת אפוטרופוס או מתן ייפוי כוח מתמשך שמיועד למצבים שבהם הלקוח או קרוב משפחתו אינו יכול לדאוג לעצמו, רצוי למצוא עו"ד לענייני משפחה שיש לו אמפתיה משולבת במקצועיות. הדיסקרטיות חיונית על אחת כמה וכמה כשמדובר באנשים שרוצים לשמור על כבודם ולמצוא מי שיטפל בעניינים שלהם בצורה אחראית ואמינה גם כשאינם יכולים לעשות זאת בעצמם.

צוואות וירושות

צוואה חובה לערוך ביום שבו אתם מבינים שחובה לערוך צוואה כדי למנוע סכסוכים במשפחה וכדי להבהיר לאנשים שאתם רוצים להוריש להם מיהם יורשיכם. רצוי למצוא עו"ד שיודע היטב את כל דקויות החוק ומומחה גם בהסתעפויות למקרה שהנכסים שלכם והמשפחה שלכם מתפרסים על פני מדינות שונות בעולם, כדי לוודא שאכן העיזבון שלכם יחולק כרצונכם. זה דורש גם עו"ד שיהיה קשוב ויידע להוציא מכם את המידע שנחוץ כדי לעשות סדר עדיפויות אמיתי ולמפות את חייכם.

גישה מפוכחת בסכסוכים משפחתיים

רכוש יכול להיות סיבה למחלוקת לא רק בין בני זוג אלא גם בין בני משפחה ויורשים. עורך דין לענייני משפחה שיכול לעזור לכם צריך להיות בעל גישה מפוכחת ולנסות לגשר בין הניצים מבלי לוותר על מה שמגיע ללקוחות. כמו כן, המטרה היא לא להפריד בין בני משפחה בגלל רכוש אלא לנסות לפחות לאחות קרע ולבדוק את האפשרות לעשות זאת מבלי שיהיו סכסוכים כאובים וממושכים שיזלגו לתחומים נוספים. 

בחירת עורך דין מתאים

השילוב בין נחישות ורגישות אינו קלישאה אלא כורח כשמדובר בבחירת עורך דין שיכול לעזור לכם ולעמוד לצידכם בזמן משבר. העצות המקצועיות צריכות לבוא בגישה אנושית ולא מתלהמת ולנסות לישיר את ההדורים מבלי להגדיל את הסכסוך. אם מצאתם עורך דין שזוהי תפיסת העולם שלו הוא יוכל לסייע לכם גם להשתקם מכל משבר לאחר מציאת פתרון משפטי.

 

סגור לתגובות על טיפים לבחירת עורך דין לענייני משפחה

מאת:

פרסם באתר כ - 116 מאמרים.

.

דילוג לתוכן