למה לא תוכלו להמשיך בשיפוצים ללא הקונסטרוקטור?

30 באוקטובר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בניה שיפוצים ונדל"ן

שינויים מסוימים שאותם רוצים לבצע בבית או בדירה דורשים אישור מבעלי מקצוע שיש להם הסמכה רלוונטית. אחד מבעלי המקצוע שאותם חשוב לערב בשלבים שונים של ביצוע עבודות המשפיעות על היציבות של המבנה או על העומס המוטל על השלד הוא קונסטרוקטור. באמצעות התייעצות עם קונסטרוקטור, ניתן לקבל את האישור המתאים ובעיקר להבטיח את יציבות המבנה והשלד מפני קריסה.

אישור קונסטרוקטור חשוב מכמה סיבות. ראשית, הוא מספק לנו אינדיקציה מקצועית, אמינה ומבוססת לגבי יציבות המבנה והאופן שבו העבודות שאנו מתכננים לבצע משפיעות עליו. שנית, צריך את האישור הזה בשביל לבצע עבודות שיפוצים ובנייה כחוק. עם זאת, חשוב גם לדעת איך לבחור קונסטרוקטור ומה כולל תהליך העבודה מולו.

איך מקבלים אישור קונסטרוקטור?

בחירת קונסטרוקטור היא רק חלק מתוך תהליך ארוך יותר. גם אחרי שבוחרים קונסטרוקטור ומקבלים עליו המלצות, צריך לדעת מאיזה שלבים בנוי התהליך ומה עושים בכל שלב. באופן הזה, ניתן לרכז את השלבים השונים של אישור קונסטרוקטור מול בעל מקצוע אמין שמכיר את התחום ובקיא בו.

שלב ראשון – הגדרת מטרות

שיחת היכרות קצרה עם קונסטרוקטור מאפשרת להגדיר מטרות ואת האופי של הפרויקט. זה השלב שבו מספרים לאיש המקצוע מה בדיוק מתכננים לעשות, האם זה פרויקט בנייה או שיפוצים, מה מתכננים להוסיף לגג או למרפסת וכן הלאה. ככל שמספקים יותר פרטים בשלב הזה, כך נערכים טוב יותר לתהליך שבו מקבלים אישור קונסטרוקטור ומגישים אותו לרשויות.

שלב שני – סקירה הנדסית בנכס

בשלב הבא אמור קונסטרוקטור להגיע פיזית אלינו לנכס כדי לבצע סקירה הנדסית. על בסיס סקירה הנדסית מקיפה קל יותר לדעת עם איזה עומס המבנה והשלד מסוגלים להתמודד, מה יהווה עומס יתר ובאיזה שיטת בנייה כדאי להשתמש. בשלב של סקירה הנדסית, מצופה מכל קונסטרוקטור להביא לידי ביטוי גם את הניסיון התאורטי שיש לו וגם את הידע הפרקטי.

שלב שלישי – הגשת אישור קונסטרוקטור

בשלב האחרון ובמידה והכל נעשה לפי התכניות, מקבלים אישור קונסטרוקטור על המשך הבנייה. כמו כן, האישור אמור לכלול פירוט מלא לגבי מה בדיוק צריך לעשות בנכס על מנת לשמור על היציבות שלו ושל המבנה או השלד. מבחינת מחיר, קונסטרוקטור מתמחר את השירות לפי מורכבות הפרויקט ומספר שעות העבודה שלו.

האישור שחיפשת כבר מעבר לפינה

התייעצות קצרה עם הקונסטרוקטור יורם כליפה – הנדסאי בניין – היא בדיוק הצעד החסר לקבלת אישור קונסטרוקטור. אם חשוב לך לרכז את השירותים השונים בצורה מסודרת, אנו כאן עבורך.

סגור לתגובות על למה לא תוכלו להמשיך בשיפוצים ללא הקונסטרוקטור?

מאת:

פרסם באתר כ - 116 מאמרים.

.

דילוג לתוכן