הרחקת יונים – הקץ למטרד!

25 בספטמבר 2016 | מאת: | מאמרים בקטגוריה הרחקת והדברת מזיקים

 

 

יונים הינם דבר יפה, וכיף לפעמים לצפות בהם מקוננות על עצים או בזמן האכלתם באמצע כיכר או שדרה, כאשר הם מתאספות בהמוניהם. אך לעתים קורה שהיונים מתיישבות על גגות מבנים מסוימים או על חבלי כביסה או על גדר המרפסת וזה יוצר מצב מאוד לא נוח, מאחר וזה נהפך אצלהם במהרה להרגל וזה עניין של כמה ימים עד שהמקום הפרטי שלכם הופך להיות הקן האישי החדש של היונים ולא נותרת לכם ברירה אלא לפתוח במלחמה חסרת תקווה מול היונים המציקות, דבר אשר ללא ספק מהווה מטרד ובזבוז זמן.

 

יונים אלה מביאות עימם יונים נוספות וכן רעש בלתי נסבל וריח לא נעים, ובנוסף לכלוך אשר מצטבר מהטלת הצרכים שלהם ומנשירת הנוצות שלהם. אין זה מספיק לנפנף אותם או לסלק אותם בהינף יד, שכן לרוב הם נוטים לחזור לאותו מקום לאחר כמה דקות ולהתיישב שוב. חשוב להבין שהרחקת יונים מהשטח הביתי שלכם, דורשת הקדשה ומאמץ קצת יותר מנפנוף יד בלתי יעיל.. קיימים בשוק אנשי מקצוע אשר מתמחים בנושא זה ובעלי ניסיון רב בהרחקת יונים לצמיתות, באופן אשר ישיב את ביתכם למקום השקט והמוכר אליו הנכם מייחלים לו, זה רבות.

 

הכלים אשר עומדים ברשות בעלי מקצוע להרחקת יונים הינם מגוונים ומכילים בין היתר, רשת נגד יונים אשר אותה הם פורסים לאורך קיר חיצוני של בניין או מעל מרפסת או גג כלשהו על פי צורך הלקוח, באופן אשר מונע מהיונים לחזור ולהתיישב בקן המאולתר אשר בנו במרחב הפרטי שלכם. לחלופין, יציעו לכם להתקין דוקרנים נגד יונים אשר נותנים מענה דומה לרשת נגד יונים ובעזרתם ניתן יהיה למנוע מהיונים לשוב ולקונן במקום בו הורגלו אליו. חשוב להבין שדוקרנים אלה, אינם פוגעים ביונים באופן אשר מסכן אותם, אלא רק על מנת שיוכלו לעוף ולחפש מקום אחר לקונן בו.

 

מאוד מומלץ לעשות סקר שוק ולבדוק מחירים של הרחקת יונים וכן, מהי השיטה הכדאית אשר תתאים לכם ביותר לפני שאתם פונים לאיש מקצוע בתחום. כאמור, ישנם מס\' רב של אנשי מקצוע בשוק אשר ישמחו לתת לכם פתרון כזה או אחר לפתרון בעיית היונים וחשוב שתבחרו באיש מקצוע אמין ומקצועי, אשר לא יגבה מכם כסף רב ויבצע עבודה מושלמת, אשר תתן ערך רב לבעיית היונים שלכם. במידה ובחרתם שלא לערב איש מקצוע בתחום והנכם מעדיפים לטפל בבעיה בכוחות עצמכם, ישנם מס\' שיטות ביתיות לעשות זאת בצורה נכונה ויעילה.

 

שיטות ביתיות להרחקת יונים:

 

הצבת דחליל – דחלילים הינה שיטה עתיקה להרחקת יונים, יש האומרים ששיטה זו מצליחה לגרש את היונים ויש הטוענים שהיונים לעתים מצליחות להתרגל לדחליל ולהישאר בסביבתו ללא הפרעה כלל. ישנם מס\' סוגי דחלילים שונים המשמשים להרחקת יונים, כגון: דחלילי ינשופים, דחלילי עורבים, דחלילי חתולים ואף דחלילים דמויי אנשים. העיקרון החשוב בשימוש בדחלילים באופן יעיל הוא שייראו אמיתיים ומאיימים.

כמו כן, מומלץ להזיז את הדחליל ממקום למקום מידי מספר ימים. דחליל אשר זז באופן אקראי או בהתאם לתגובת היונים, בדרך כלל יעיל יותר מדחליל נייח או מאחד הזז בדפוס קבוע.

 

פריסת רשתות ייעודיות  – ניתן לרכוש באופן פרטי רשתות נגד יונים בחנויות כמו הום סנטר וכדומה ולפרוס אותה במקומות בהם היונים מקוננות לעתים קרובות.

 

פריסת דוקרנים נגד יונים – בנוסף או במקום לרשת נגד יונים, תוכלו לרכוש דוקרנים להרחקת יונים ולפרוס אותם באזורים השונים אל מחוץ לביתכם, עפ\"י הצורך. רק זכרו שיש לקנות דוקרנים מנירוסטה אשר חזקים ויעילים יותר מדוקרנים מפלסטיק, על מנת להשיג הרחקת יונים לצמיתות.

 

פתרון מניעה – כפתרון נוח, ניתן מראש למנוע את הגעתן של היונים המטרידות , בעזרת הפיכת סביבת המחיה שלהם ללא ראויה עבורן. ככל הנראה אם היונים מגיעות לדירה שלכם, סביר להניח שהם מוצאות שם מקור מזון נוח באזור וגם מקור מים. אם תדאגו לאתר את מקור המזון ולנקות אותו כמו שצריך וגם לייבש את האזור (חפשו אחר מקור נזילה או טפטוף בצינורות הסמוכים לקן) קיים סיכוי לא רע שהן יפסיקו להופיע ולהטריד אתכם בשנית.

סגור לתגובות על הרחקת יונים – הקץ למטרד!

מאת:

פרסם באתר כ - 19 מאמרים.

.

דילוג לתוכן