כספות ברמות הגנה שונות

18 באוקטובר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בניה שיפוצים ונדל"ן

יש הרבה כספות שונות בשוק להרבה מטרות שונות. לכולם מחירים שונים ורובם מתהדרים בדירוגי בטיחות שונים. בדרך לרכישת כספת ביתית חשוב להבין בדיוק מה המשמעות של כמה מדירוגי האבטחה הנפוצים יותר. על פי רוב דירוגי האבטחה הללו מוקצים על ידי ארגוני צד שלישי בלתי תלויים, כך שהם יכולים לספק הערכה ממש לא משוחדת של איכויות הכספת. אנחנו הולכים להסתכל על אחד מקבוצת דירוגי הבטיחות הנפוצים יותר שמסופקים על ידי מעבדת חתמים או UL.

מיכל אבטחה למגורים (RSC)
זהו אחד מדירוגי האבטחה הנפוצים והבסיסיים יותר שהוקצו על ידי UL. על מנת להשיג דירוג RSC, כספת ביתית חייבת לעמוד בפני ניסיונות כניסה למשך 5 דקות של זמן עבודה נטו. במהלך בדיקה זו, נעשה שימוש בכלי פריצה נפוצים לתקיפת הכספת מכל הזוויות (מלבד העליון והתחתון) למשך 5 דקות. הוא חייב לעמוד בקידוח, חיטוט, סיתות, חבטות וכל סוג אחר של התעסקות במשך הזמן המוקצב. עבור דירוג RSC אין עובי מינימלי ולא קריטריונים אחרים מלבד היכולת לעמוד בתקיפה במשך 5 דקות.

דירוג אבטחה TL-15
בדיקה זו נערכת גם על ידי מעבדת חתמים ומשמעותה היא שהכספת יכולה לעמוד בתקיפה במשך 15 דקות מכל הצדדים. הכלים המשמשים בבדיקה הם מעט יותר מתוחכמים מאלה המשמשים לבדיקת RSC וכוללים מקדחים ומסורים בעלי הספק גבוה. קירות הכספות חייבים להיות בעובי 1 אינץ' לפחות כדי לעמוד בדירוג בטיחות זה. מהנדסים מועסקים לעתים קרובות במהלך המבחן הזה כדי לחפש חולשות לפני שמתחילים לעבוד עליו עם כלים.

דירוג אבטחה TL-30
זהו מבחן דומה מאוד ל-TL-15 אבל, כפי שבטח ניחשתם, כספות עם דירוג TL-30 חייבות להיות מסוגלות לעמוד בפני תקיפה במשך שלושים דקות של זמן רשת. לבדיקות האלה יש כמה יותר כלים מה-TL-15 והרבה יותר זמן. מהנדסים, כמו במבחן TL-15, יכולים להסתכל על שרטוטים כדי למצוא חולשות לפני שהם מתחילים לתקוף את הכספת. הן ה-TL-15 והן ה-TL-30 מוכרות על ידי חברות הביטוח בשל תכונות האבטחה המתקדמות שלהן.

דירוגים נוספים
לבסוף, ישנם כמה דירוגי אבטחה נוספים שמתהדרים באישורים גבוהים אף יותר מה-TL-30. לדוגמה, ה-TL-30×6 הוא אותו מבחן כמו ה-TL-30 אך ניתן לתקוף את כל 6 הצדדים במהלך הבדיקה. בנוסף, יש את ה-TRTL-30 שהוא אותו מבחן כמו ה-TL-30 אך עם תוספת של לפיד כדי לנסות ולפרוץ את הכספת.

סגור לתגובות על כספות ברמות הגנה שונות

מאת:

MY SAFE שיווק כספות מהיצרן לצרכן משלוחים חינם לכל חלקי הארץ כספת המתאימה לשימוש ביתי ומשרדי כספות בהתאם לתקן משטרתי בהגדרתה לכספת לאחסון נשק. כל הכספות שלנו עונות על דרישות חברות הביטוח בישראל.

פרסם באתר כ - 121 מאמרים.

.

דילוג לתוכן