מהו סטנדרט הבנייה בתמ"א 38 2

14 באוקטובר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה נדלן

תמ"א 38 2 היא אחד הפרויקטים המוצעים כחלק מהתחדשות עירונית. רבים חושבים שאם מדובר בפרויקט התחדשות עירונית, אז סטנדרט הבנייה הוא נמוך. במאמר הבא ננפץ בעניין זה כמה מיתוסים.

פיתוח סביבתי חדש

אם מדברים על סטנדרט הבנייה של פרויקטיי תמ"א 38 2, חייבים להבין שכחלק מהתכנון, קיימת גם הסתכלות על נושא הפיתוח הסביבתי. היתרי בנייה ניתנים ליזמים וקבלנים רק לאחר שהציגו גם פיתוח סביבתי באזור הבניין החדש שיבנה במקום הבניין הישן. אפשר לומר כי הנושא של הפיתוח הסביבתי הופך את הסטנדרט לגבוה במיוחד, כי הוא מייצר לדיירים שיכנסו לדירות החדשות, איכות חיים טובה יותר.

מכירת דירות נוספות

רבים חושבים כי הדירות בנבנות בתמ"א 38 2, הינן דירות בבנייה בסטנדרט נמוך, אך לא כך הדבר. יש להבין ולקחת בחשבון כי היזמים מעוניינים למכור בתוך הבניין גם דירות חדשות שנבנו מעבר לדירות של הדיירים הוותיקים. כדי שהיזמים יוכלו למכור את הדירות האלו ויהיה להם ביקוש, סטנדרט הבנייה חייב להיות גבוה. לכן, מי שמחפש דירה בפרויקטים אלו, יכול להיות רגוע מהבחינה הזו.

עמידה בתקנים

היזמים והקבלנים לא יכולים לעשות מה שהם רוצים מבחינת איכות הבנייה. יש תקנים בישראל המחייבים אותם ועליהם לעמוד בהם על מנת לקבל טופס 4 בסיום הבנייה. יזמים שלא עמדו בתקנים, יצטרכו לתקן את הליקויים ורק לאחר מכן יוכלו לאכלס את הדירות. מכיוון שאף יזם לא מעוניין להיות במצב הזה, ההקפדה על התקנים נעשית באופן מחמיר והפיקוח אף הוא מחמיר.

עלות מול תועלת

האם בסופו של דבר רכישה בפרויקטים של תמ"א 38 הם פרויקטים שיביאו לדיירים הרבה תועלת אל מול הכסף שישלמו? התשובה היא ללא ספק כן! פרויקטים אלו מתבצעים בדרך כלל בשכונות וותיקות אשר יש להן שם מעולה. הדיירים שיקנו את הדירות, ירכשו דירות חדשות במקומות מצוינים וערך הדירה שלהם לאחר הכניסה אליה, ברוב המקרים יעלה.

חשיבה ירוקה

פרויקטים חדשים רבים עושים גם חשיבה ירוקה בעת הבנייה ודואגים לשלב מערכות החוסכות במשאבים. בנייה ירוקה היא אינה חובה כיום בישראל, אך העתיד מראה שבעוד כמה שנים, הבנייה הירוקה תהפוך לחלק מהתקנים והיזמים יהיו חייבים להתחשב בכך. יזם שמבצע זאת כבר עכשיו, רואה את העתיד לפני והוא ללא ספק נמצא בקדמה מבחינת נושא הנדל"ן.

 

סגור לתגובות על מהו סטנדרט הבנייה בתמ"א 38 2

מאת:

פרסם באתר כ - 204 מאמרים.

.

דילוג לתוכן