אילו סוגי מפרשיות יש ומה כדאי לבחור?

8 באוקטובר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בתי מלון

אפשר לדבר על אין ספור של סוגי מפרשית בחופי מלונות בטבריה אבל הפעם בחרנו לדבר על מפרשית בחופי מלונות מסוג סנונית, מפרשית בחופי מלונות העשויה מעץ והשם שלה נוצר מכך שהיא למעשה מזכירה סוג של ציפור. גובה התורן יכול להגיע עד שבעה מטרים והסירה עצמה גדולה יותר מכל הסוגים ומגיעה עד כ10 מטרים ללא כל בעיה.

כמו כן, אם פעם היא הייתה  עשויה רק מעץ, שהרי היום אפשר בהחלט לפגוש אותה גם מחומרי גם המושתתים על פיברגלס.

סנונית מאז ועד היום

לפני העלייה לארץ ישראל ועוד בתקופה של המנדט הבריטי היו הסנוניות משמשים לא רק לדייג אלא גם להעפלה חשאית.

כיום יש בהחלט שני סוגים של סנוניות, יש את סנונית עבד ויש את סנונית עמירם, הסנונית שנייה היא סנונית ישראלית והיא קלה וצרה יותר. כמו כן, התחתית של הסירה שטוחה והיא מהירה יותר וכן יודעת להתמודד עם כל כיווני הרוחות וכל סוגי האקלים.

מהם מידות הסנונית?

מידותיה של הסנונית יכולות להגיע עד שבעה סנטימטר ויותר, כך גם הגובה של התורן יכול להגיע לתשעה מטר ויותר.

משקל הסירה של גוף מינימלי ביותר יגיע עד שלוש מאות קילוגרם והאורך של המנור יתנשא לשלושה וחצי מטר.

לווייתנית – עוד סוג של מפרשית בחופי מלונות שכדאי לכם להכיר

שלא כמו קודמתה, לווייתנית בעלת מבנה צר יותר, כמו כן הירכתיים והחרטום של הסירה מחודדים ביחס לשאר הסירות וזה מה שמאפשר לשוט קדימה ולאחור בקלות וללא כל בעיה. בעבר הייתה המפרשית בחופי מלונות בנהריה הנ"ל משמשת לדייג לוותינים ומכאן גם השם שלה.

השימוש הקל בסירה, היכולת להניע אותה לכל הצדדים ללא כל בעיה זה מה שהפך אותה לשימושית בתחום הדייג אבל כיום היא משמשת ללא מעט אפשרויות לרבות תחביב וכן תחרויות כאלה ואחרות.

כמו כן, ההיגוי עצמו מבוסס על לוח הגה שניתן להניעו הן באמצעות חתירה וכן באמצעות הגה. בישראל ניתן למצוא כמה וכמה דגמים, יש את הלווייתנית הגדולה, יש את הקטנה ויש את הבינונית וכאן גם נשאלת השאלה, מה אתם בוחרים לבחור?

 

סגור לתגובות על אילו סוגי מפרשיות יש ומה כדאי לבחור?

מאת:

פרסם באתר כ - 13 מאמרים.

.

דילוג לתוכן