למה חברות הייטק מקבלות הנחה בארנונה?

3 באוקטובר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה עסקים אחר

לכל מי שעדיין לא התעניין בארנונה כדאי לדעת, שלמעשה תעריף ארנונה נקבע על סמך קריטריונים מסוימים, כמו מיקום ושטח של הנכס, סיווג ומצב הנכס. חשוב לציין, שלרב יש תעריפים שונים בין רשויות מוניציפליות שונות. דרך אגב, גם עניין של חישוב שטח, בדרך כלל שונה בין עירייה לעירייה. בחלקן שטח של מבנה מחושב כולל קירות חיצוניים ובחלקן לא. דווקא סעיף הזה לא תוכלו לשנות, אבל לעתים מאוד חשוב לבדוק דווקא את סיווג הנכס.

כך לא כולם מכירים, שכאשר מדובר על סיווג של העסק כבית תוכנה החיסכון בארנונה יכול להגיע לאלפי שקלים בשנה. אך בדיוק יודעים מה לעשות? איך לבדוק אם אתם ועסק שלכם זכאים לקבלת הנחה? מומלץ מאוד לפנות לעורך דין ארנונה . זה עורך דין אשר מכיר את הנושא של מיסוי מוניציפאלי היטב וגם עוקב אחרי שינויים ושדרוגים.

למה בעצם רשויות מקומיות נותנות הנחות בארנונה לחברות הייטק או/ו בתי תוכנה, לצורך עידוד חברות מסוג זה להגיע לשטחה ובכך להרחיב מקומות עבודה. אבל יחד עם זאת, לא פעם ישנם קריטריונים נוספים אשר נקבעו על ידי העיריות לצורך קביעת סיווג "בית תוכנה". למשל, אם לקחת חברה, שמייצרת תוכנה ומוכרת אותה, אז רב הסיכויים שהיא תחשב כבית תוכנה, לעומת זה אם זו חברה, שכותבת תוכנה אך לצרכים של אותה חברה, אז יש סיכוי שלא תתאים לסיווג המדובר – "בית תוכנה", לכן אם עסק שלכם או חברה עוסקים בתחום, כדאי לפנות לאיש מקצוע כדאי לבדוק אם גם אתם זכאים להנחה בארנונה.

בנוסף, כל בעלי העסקים וחברות חייבים לדעת, שלעתים רשויות מקומיות מציעות הנחות שיכולות להגיע לאחוזים מאוד גבוהים בארנונה באזורי תעשייה חדשים, בכדאי לסייע בפיתוח והרחבה של אזור תעשייה כולו. בנוסף לכך, עקב שוני בתעריפי ארנונה בין רשות עירונית אחת לשנייה מומלץ לפני חתימה על חוזה רכישה או שכירות הנכס לברר מה יהיו התעריפים. לא פעם אח קורה, ששתי חברות משלמות ארנונה שונה למרות שנמצאות אחת מול השנייה בשטח האווירי, אך תכלס, נכס נמצא בשטח של רשויות שונות.

 

 

סגור לתגובות על למה חברות הייטק מקבלות הנחה בארנונה?

מאת:

פרסם באתר כ - 15 מאמרים.

.

דילוג לתוכן