איך מסדירים מעמד של בן זוג שאינו ישראלי?

29 בספטמבר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה נישואין, זוגיות ואהבה

איך מסדירים מעמד של בן זוג שאינו ישראלי?

עולם הטכנולוגיות, אפליקציות ואתרי הכירות רבים הביאו לכך, שהיום יותר ויותר אנשים מוצאים את בני הזוג דווקא ברשת. זה גם אומר, שבני הזוג לא בהכרח יהיו בעלי אזרחות ישראלית ואז מתעוררת השאלה: "מה עושים? איך מסדירים מעמד של בן זוג שאינו ישראלי, כדאי שיכול לחיות ולעבוד בישראל"

ישנו תהליך שמורכב ממספר שלבים, אשר חייבים לעבור זוגות מעורבים (הכוונה שאחד מבני הזוג בעל אזרחות ישראלית והשני לא) במידה והחליטו להתמקם בישראל. דבר ראשון חייבים לאסוף את כל המסמכים האפשריים ורשמיים עבור בן הזוג, שאינו ישראלי. בדרך כלל זה כולל תעודת לידה, תעודת יושר, תעודת תודת נישואין, במידה וקיימת, תעודת גירושין וכל מה שיכול להיות רלוונטי לתהליך. לאחר מכן חייבים לפנות למשרד הפנים לצורך הסדרת מעמד בישראל. חשוב לציין, שכל המסמכים אמורים להיות מתורגמים ומאומתים על ידי נוטריון.

בנוסף למסמכים רשמיים לפגיה אשר נקבעת במשרד הפנים חייבים להביא גם מסמכים אשר מוכיחים את הזוגיות. מסמכים אלו יכולים להיות תמונות משותפות, מכתבים או התכתבויות, עדות של חברים ומשפחה וכל מה שיכול להעיד על כך שאתם בקשר אמיתי.

אחרי שהגשתם את המסמכים, יקבעו במשרד הפנים תאריך ראיון עבור שני בני הזוג, שמטרתו גם לברר שאכן מדובר על הקשר ועל הזוגיות אמיתי, ולא פיקטיבית. לאחר שנבדקו את כל המסמכים וגם עברו  בני הזוג ראיון בהצלחה, יקבל בן הזוג ללא אזרחות ישראלית אשרה, שתאפשר לו לחיות ולעבוד בישראל. האשרה הזאת ניתנת לתקופה מוגבלת ולכן יהיה צורך לחדש אותה, כמובן החידוש יהיה כפוף להמשך הוכחות שאכן הקשר הזוגי הוא אמיתי.

לאחר מספר שנים ובתנאי שעד אז לא היו עבירות ובעיות, ניתן להגיש בקשה לאשרה מסוג אחר ורק לאחר כ5-7 שנים תהיה הזוג רשאי להגיש בקשה למעמד של תושב קבע עבור בן הזוג אינו ישראלי. בדרך כלל תקופה של 5 שנים מספקיה לזוגות נשואים ו7 שנים לוקח לזוגות במעמד ידועים בציבור.

ברור שתהליך הזה אינו פשוט ודורש סבלנות רבה, אבל במקרה ויש לכם שאלות תמיד מומלץ לפנות לעורך דין אשר מתמחה בנושא.

סגור לתגובות על איך מסדירים מעמד של בן זוג שאינו ישראלי?

מאת:

פרסם באתר כ - 15 מאמרים.

.

דילוג לתוכן