מה עושים כאשר מגלים בבדיקות דם רמת טריגליצרידים גבוהה?

21 בספטמבר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה רפואה

גיליתם בבדיקות דם כי יש לכם רמת טריגליצרידים גבוהה, מה זה אומר? ואיך מתמודדים עם זה? על כך נדבר במאמר הבא.

מהם טריגליצרידים?

טריגליצרידים הם למעשה סוג של שומנים שנספגים בגוף וכאשר הם ברמה גבוהה בגוף, הם מצטברים בכלי הדם ועושים נזקים הגורמים למחלות מסוכנות מאוד ועד למוות. מי שהתגלתה אצלו רמת טריגליצרידים גבוהה, חייב לטפל בהם כמה שיותר מהר כי זה פשוט מסוכן בריאותית.

ומהן הדרכים להוריד את רמת הטריגליצרידים? הדרך הנכונה היא שינוי תזונתי, אך ברוב המקרים זה לא מספיק, כי אנשים למעשה מנסים דיאטות שאינן מותאמות להם באופן אישי ולא מצליחים לאזן את רמות הטריגליצרידים בדם.

אז מה כן עובד? איך בכל זאת מתמודדים עם התופעה?

הדרך לעשות זאת היא בעזרת התאמת אורח חיים חדש ומותאם באופן אישי. כך לדוגמא, מרפאת מד בלנס, היא מרפאה העוסקת במחלות מטאבוליות המשלבת כלי מחקר מהרפואה הקונבנציונאלית. בעזרת הכלים האלו, ניתן להבין את התהליכים שמתרחשים בגוף. בהתאם לתוצאות, מלמדים את המטופל אורח חיים בריא שמותאם לנתונים. כאן נכנסת הרפואה המשלימה. נטורופתים מתאימים תפריט דיאטה שנכון אישית לאותו אדם, תכנית ספורט מותאמת למצב הנוכחי של הגוף ומבצעים טיפולי דיקור המסייעים באיזון מדדי הגוף. כאשר הגוף מטופל בדיוק לפי מה שנכון עבורו, ניתן להגיע למצב שבו רמות הטריגליצרידים מתאזנות.

מהם הסיכונים ברמות גבוהות של טריגליצרידים?

הסיכונים ברמות גבוהות של שומנים אלו הם בעיקר מחלות כלי דם ולב העשויות להגיע למצב של מוות. למעשה, שומנים שמצטברים, מצרים את כלי הדם וגורמים למצב של לחץ דם גבוה. כאשר לחץ הדם גבוה, שריר הלב עובד במאמץ רב ועם הזמן הוא פשוט עלול להפסיק לתפקד. החשש הוא ממצבים של התקף לב ושבץ מוחי שהינם מאוד נפוצים כאשר לא מטפלים ברמות הטריגליצרידים. מודעות למצב וטיפול בזמן יכולים למנוע בעיות אלו.

איך תדעו את רמת הטריגליצרידים הנוכחית?

הדרך לדעת מהי רמת השומנים שלכם בדם היא באמצעות בדיקת דם רגילה ופשוטה אשר מראה את הערכים. במידה והערכים עוברים את הקו העליון או קרובים אליו, יש להתחיל בטיפול. כאשר רמת השומנים עבר את הקו, אתם חייבים לעשות משהו באופן בהול. כאשר היא קרובה, זה הזמן לטפל ולבצע מניעה למצבים קשים יותר בהמשך. מי שלא מטפל כדי למנוע, חייב לדעת שהסיכוי שרמות השומנים יעלו הן גבוהות.

סגור לתגובות על מה עושים כאשר מגלים בבדיקות דם רמת טריגליצרידים גבוהה?

מאת:

פרסם באתר כ - 204 מאמרים.

.

דילוג לתוכן