איך להרחיק יונים בקלות

20 בספטמבר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בעלי חיים

יונים הן מזיקים נפוצים שעלולים לגרום נזק רב לרכוש. הם עלולים להגיע בכמות גדולה ולהשאיר את הגללים שלהם על אדני החלונות ומשטחים אחרים. אם אתם מחפשים דרך להרתיע אותם מהבית שלכם, הנה כמה טיפים שתוכלו להשתמש בהם.

1) התקן גדר רשת חשמלית סביב היקף הבית שלך. יונים לא יוכלו להיכנס לטריטוריה שלך אם הן חשות זרם חשמלי שעובר דרך גדר התיל הזו.

2) השתמשו בבקבוק מים או בבקבוק ספריי מלאים במים מעורבבים בחומץ ובסבון כלים ליצירת חומר דוחה ביתי ליונים. רססו אותו על אדני החלונות, המדפים, המרזבים וכל מקום אחר שבו יונים נוטות להתכנס. הריח ירתיע אותם.

אין פתרון אחד להרחקת יונים. כדי לגרום ליונה לעוף משם, אתה צריך להפחיד אותה ולגרום לה לחשוב שאתה טורף. הדרך הטובה ביותר היא להשתמש באיזשהו מכשיר ליצירת רעש שיכול להבהיל את היונה.

כדי להרחיק יונים מהבית שלך, עליך לדאוג למקור המזון שיש להן בחצר שלך. אתה לא צריך להשאיר שום מזון בחוץ ולנקות כל זרע ציפורים שנשפך או להאכיל על האדמה בהקדם האפשרי.

הדרך הנפוצה ביותר להרחיק יונים מהבית היא התקנת חומר מרתיע יונים. זה ייצור מחסום שיקשה על היונים להתקרב לבית.

זה אולי נשמע כמו פתרון קל, אבל ישנם גורמים רבים שיכולים להשפיע על מידת היעילות שלו. לדוגמה, אם היונים אינן נרתעות מההרתעה, הן עשויות למצוא דרך אחרת להגיע למטרה שלהן ולהגיע לביתכם.

חשוב מאוד להרחיק יונים מהסיבה שיונים מעבירות מחלות ולכן חשוב מאוד להרחיק אותן ולמנוע הידבקות במחלות אלו.

המחלות שאותן יונים יכולות להעביר

יונים הן נשאות של מחלות. הם יכולים לשאת ולהעביר מחלות כמו היסטופלסמוזיס, סלמונלה וכלמידיה.

הדרך הנפוצה ביותר עבור בני אדם להידבק במחלות אלו היא באמצעות שאיפת הנבגים שיונים משאירות אחריהן לאחר שנדבקו בחיידק או בנגיף.

יונים הן מארחות נפוצות למחלות רבות שעלולות להיות מועברות לבני אדם. המחלות הנפוצות ביותר הנישאות על ידי יונים הן היסטופלסמוזיס, קריפטוקוקוזיס וקריפטוקוקוזיס.

היסטופלסמוזיס היא מחלה הנגרמת על ידי הפטרייה Histoplasma capsulatum. ניתן למצוא אותו בלשלשת יונים ובנוצות אשר עלולות להוביל לחשיפה אנושית כאשר חומרים אלו מופרעים או נשאפים. תסמינים של היסטופלזמה כוללים חום, שיעול, כאבי ראש, כאבי שרירים וכאבים בחזה.

Cryptococcosis היא מחלה הנגרמת על ידי השמרים Cryptococcus neoformans אשר ניתן למצוא גם בלשלשת יונים ובנוצות. הוא מועבר בעיקר באמצעות שאיפת נבגים מהסביבה או באמצעות מגע ישיר עם בעלי חיים נגועים או אנשים עם קרום מוח

סגור לתגובות על איך להרחיק יונים בקלות

מאת:

פרסם באתר כ - 187 מאמרים.

.

דילוג לתוכן