למה חשוב לאחסן את האתר שלכם בענן

13 בספטמבר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה אחסון אתרים

למה חשוב לאחסן את האתר שלכם בענן

בסביבה העסקית המודרנית של היום, כל בעל עסק או בעל אתר אינטרנט מחפש את האפשרות לקצץ בעלויות האחסון ולמקסם את היעילות של האתרים באינטרנט. ככל שהטכנולוגיה ממשיכה להתפתח, ארגונים, עסקים ומוסדות מבינים שלא צריך להסתפק בפתרונות האחסון שהיו מקובלים עד כה וכעת השוק פתוח יותר ומגוון יותר. פתרון האחסון של אתרים בשרת ענן הפך לשיטה יעילה ומהפכנית. מה זה אומר אחסון אתרים בענן? איך אחסון כזה עובד והאם הוא טוב יותר מהפתרונות שהיו בולטים עד היום? אנחנו נעבור על הכל במאמר הזה.

מה זה אחסון אתרים בענן?

במילים פשוטות יותר, ענן הוא בעצם סביבה אלקטרונית שיכולה לאחסן נתונים על פני מספר מחשבים. נתונים אלה מוגשים לגולשים לאחר מכן באמצעות רשתות שונות כמו האינטרנט. בגלל שכל הנתונים שלכם מאוחסנים בתוך סביבת ענן ולא בשרת פיזי בודד, גם אם השרת נופל, המידע שלכם נמצא על גבי שרתים שונים והוא עדיין יהיה נגיש עבור הגולשים שלכם. אחד היתרונות המרכזיים של אחסון בענן הוא שהשרת שלכם הוא פרטים ואתם לא מתחלקים עם משתמשים אחרים בנתונים, מה שגם הופך את אחסון האתר שלכם למאובטח הרבה יותר.

יתרונות מרכזיים של אחסון אתרים בענן

מלבד העובדה שבשרת בענן אתם לא חולקים משאבים נוספים עם אתרים או חברות נוספות, לאחסון אתרים בענן יש כמות גדולה של יתרונות ביחס לפתרונות האחסון הנוספים (שרת אחסון ייעודי, שרת אחסון שיתופי ושרת VPS). לפניכם יתרונות נוספים שיש לאחסון אתרים בענן:

  1. מגדיל את זמן הפעילות של השרת

הביצועים של האתר שלכם קשורים ישירות לזמן הפעילות של השרת (נקרא גם Uptime). מערכת השרתים שמחוברים זה לזה בענן מבטיחה שאין נקודות כשל וברמה העקרונית האתר שלכם לא יכול להיות מושבת מכיוון שאם שרת כלשהו נופל או לא יכול למלא את הבקשה של הגולשים, שאת אחר מתוך סביבת הענן משתלט על הנתונים כברירת מחדל ושומר שהכל פועל בצורה חלקה בשונה מאחסון אתרים שיתופי או ייעודי שבהם כשל או השבתה בשרת עלול לגרום להשבתה עבור האתרים שלכם.

2. הוזלת עלויות

עם אחסון בענן, אתם לא צריכים לדאוג לגבי הוצאה של סכום גבוה על תשתיות – ספקיות הענן מטפלים בזה עבור הלקוחות שלהם. בנוסף, מכיוון שאחסון אתרים בענן הוא גמיש אתם תשלמו רק עבור השירותים והמשאבים שבהם אתם משתמשים בפועל. במודל אחסון אתרים ייעודי אתם צריכים להשקיע בתשתית עצמה ולשלם סכום קבוע עבור שירותים ומשאבים בלי קשר לשימוש שאתם עושים בהם.

3. משפר את האבטחה

במודלים אחרים של אחסון אתרים, משאבי השרת והמעבד מתחלקים בין מספר אתרים. בנוסף, אתם תצטרכו לשלם אקסטרה עבור פתרונות אבטחה לשרת. לעומת זאת, אחסון בענן מגיע עם תשתית מבוססת עם אבטחה מרובת שכבות. ספקיות הענן מספקות פתרונות מאובטחים ומוצפנים עבור המידע שלכם, אפשרויות גיבוי מתקדמות, חומות אש, ניהול זהויות והרשאות ובידוד נתונים והפרדת האחסון.

4. אפשרות לבצע סקייל למשאבים

אחסון בענן מאפשר לכם להקצות משאבים באופן מיידי בהתאם לצרכים באתר או אפליקציה שאתם מאחסנים. אתם יכולים להוסיף או לצמצם משאבים כמו נפח אחסון, תעבורה, זיכרון RAM ועוד. המשאבים הנוספים זמינים בשרת שלכם בענן. לפתרונות אחסון אחרים יש מפרט לשרתים שדי מגביל אתכם ולא מאפשר לכם להגדיל או להוריד משאבים לפי צורך.

5. מיקום לא סטטי של השרת

שרתי אחסון מסורתיים קשורים למיקום פיזי של שרת האחסון. מסיבה זו, אתם חייבים לרכוש שרת שקרוב גיאוגרפית אליכם ולקהל שלכם אחרת מהירות הטעינה של האתרים שלכם תיפגע. לעומת זאת, שרתי אחסון ענן זמינים ונגישים דרך האינטרנט ואינם תלויים בשרת פיזי והביצועים שלהם לא יפגעו לפי המיקום הגיאוגרפי של הגולש.

6. אפשרויות גיבוי ושחזור

הגדרת ריבוי שרתים שיש באחסון בענן מאפשרת גיבוי אוטומטי של נתונים. זה מספק אפשרות יעילה ומהירה להתאוששות של האתר במקרה של נפילה (בשרתים בענן ההתאוששות כל כך מהירה שהיא מתבצעת תוך כדי תנועה ואתם לא מרגישים שהאתר שלכם ירד מהאוויר. בשרתי אחסון סטנדרטיים (לא בענן), לא תוכלו לשחזר אתר מתוך האחסון כי רק שרת אחד מאחסן את האתרים שלכם.

7. טכנולוגיה עדכנית

אחסון בענן מנצל את הטכנולוגיות העדכניות ביותר. אתם יכולים להתאים באופן אוטומטי את האתרים בשרת שלכם בהתבסס על הצרכים וההעדפות של העסק שלכם. כולל גרסאות תוכנה, שדרוגים לשרת ופיצ'רים נוספים שאפשר לחבר (CDN, הגנה מפני בוטים ועוד). 

לסיכום

אם אתם שוקלים לעבור לאחסון אתרים בענן, חשוב לזכור שאחסון ענן זו טכנלוגיה חדשה והמגמה מראה שזו הטכנולוגיה העתידית לאחסון אתרים מתקדם. לכן, במקודם או במאוחר, ככל הנראה שתצטרכו לעבור לאחסון אתרים בענן. היכולת להגדיל את המשאבים בשרת ולשלם רק עבור מה שאתם צורכים תוך הגברת היעילות הן סיבות מספיק טובות לעבור לאחסון ענן באופן מידי. במאמר עברנו על מספר סיבות נוספות לעבור לאחסון המתקדם בעולם וההמלצה המרכזית שלנו היא על חברת האחסון Cloudways – המנגישה לכם את ספקיות הענן המתקדמות בעולם.

על הכותב

אור פיאלקוב, בן 38, מייסד ומנכ”ל חברת פיאלקוב דיגיטל, חברה המתמחה בפרסום בגוגל ומגוון ערוצים נוספים. מומחה פרסום ממומן בגוגל, מעביר סדנאות והרצאות בנושא שיווק בעזרת כלים מתקדמים לחברות וליחידים. הבעלים של  EasyCloud, חברה שמנגישה גוגל ענן ואת עולם אחסון האתרים בענן בעזרת Cloudways לכל אחד. דרך חברות אחסון הענן הגדולות בעולם עם ממשק נוח, אבטחת אתרים מקסימלית ומחיר מעולה.

סגור לתגובות על למה חשוב לאחסן את האתר שלכם בענן

מאת:

פרסם באתר כ - 4 מאמרים.

.

דילוג לתוכן