למה גישור אונליין מקוון יותר טוב: מגשר מומלץ בחיפה

1 בספטמבר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה גישור

גישור עבר שינויים רבים בעשור האחרון. למרות העובדה שעקרונות היסוד של הגישור נותרו ללא שינוים, דיגיטליזציה הגוברת בתחום חייבה שימוש בכלים דיגיטליים ופלטפורמות וירטואליות. פיתוחים אלו האיצו את השימוש בטכנולוגיות דיגיטליות בעבודתם של מגשרים. שנתיים של מגיפה עולמית ללא ספק הוכיחו את היתרונות של טכנולוגיות דיגיטליות.

המונח "גישור דיגיטלי" בא לכסות מגוון רחב של פעילויות, החל משימוש בכלי ייעוץ דיגיטליים ועד למשא ומתן וירטואלי מלא באמצעות ZOOM ופלטפורמות אחרות. מגפת COVID-19 הוכיחה את היתרונות הברורים של כלים דיגיטליים במהלך הגבלות נסיעות. שימוש בכלים ובפלטפורמות דיגיטליות בגישור נתפס בעיני רבים כהתפתחות טבעית של דיגיטליזציה הגוברת של חיי היומיום שלנו.

שימוש בפלטפורמות דיגיטליות יכול לפעמים לסבך את משא ומתן. על מנת ליצור אווירה מתאימה למשא ומתן עם רמות גבוהות של אמון, חשוב למגשר ליצור מרחב סודי וניתן לשחזר את אותה אווירה בסביבה הדיגיטלית כמו במשא ומתן פנים אל פנים – אסטרטגיות מו"מ מודרניות הן מבוסס על בניית אמון בין צדדים מסוכסכים. שינוי בתהליכים נמצא בעיצומו. פלטפורמות וירטואליות וכלים דיגיטליים כבר נמצאים בשימוש בצורה כזו או אחרת כבר שנים. ברור שדיגיטליזציה היא בלתי נמנעת וגישור גם יעבור לפורמט אונליין מקוון.

ידוע שכדי לפתור סכסוך יש צורך תמיד בשותף שמוכן לנהל דיאלוג סביר. מגשר מוסמך, מומחה שנותן כלים לדיון ועוזר לצדדים מסוכסכים למצוא בסיס משותף. מגשר מומלץ בחיפה יכול לעזור להתגבר על חילוקי דעות. במשבר, אין מישהו טוב יותר שיעזור להתמקד במה שבאמת אכפת לאנשים.

גישור עסקי או גירושין וצורות אחרות של יישוב סכסוכים משמשים יותר ויותר כחלופות להליך משפטי. עבור עורכי דין, הליכים משפטיים בתחום הרכוש והמסחר – עבודה מרגשת ומתגמלת. גישור נותן לצדדים המסוכסכים תוצאות טובות מאוד והסכם פשרה המתאים לכולם. זה בדרך כלל לא תמיד קורה בבית המשפט.

גישור הפך לחלק מבוסס בחוק: דיאלוג מודרך בין הצדדים ליישוב סכסוך. הוא חסוי, ובמידה ולא יימצא פתרון ולא יושג הסכם (80% מגישורים – מוצלחים), כל הנאמר במהלך הגישור לא יהיה קביל בבית המשפט. גישור – זה עבודה קשה ומתישה, אבל הסכם הרבה יותר טוב ומשתלם תמיד עדיף ממאבק בבתי משפט רב שנתי עם תוצאה לא ברורה.

במהלך המגיפה, אנשים גילו שגישור אונליין מקוון לא רק יעיל כמו גישור פנים אל פנים, אלא אפילו יש לו כמה יתרונות. למשל, לפעמים האיבה בין הצדדים כל כך חזקה שהם מעדיפים לא להיות בחדר אחד זה לזה. גישור אונליין באמצעות זום או פלטפורמות דיגיטליות אחרות הפך לצורה נפוצה המבטיחה סודיות, עלויות מצומצמות למינימום. מבחינה טכנית ניתן להמשיך במשא ומתן גם עם רמת הקונפליקט הגבוהה ביותר.

סגור לתגובות על למה גישור אונליין מקוון יותר טוב: מגשר מומלץ בחיפה

מאת:

מגשר מומלץ בחיפה עוזר לאנשים שנמצאים בסכסוך משפטי ומעדיפים להימנע מהביורוקרטיה והעלויות הגבוהות בניהול הליכים משפטיים בבתי המשפט. מגשר מומלץ בחיפה מסייע להגיע להסכמות בנוגע למחלוקות תוך זיהוי והבנת הצרכים והאינטרסים של כל צד. גישור הוא הליך וולונטרי ליישוב סכסוכים. שימוש בגישור וביישוב סכסוכים בהסכמה תורם לקידום ערכי סובלנות, פתיחות וכבוד הדדי בקהילה.

פרסם באתר כ - 3 מאמרים.

.

דילוג לתוכן