למה לשים לב כאשר רוכשים דירה חדשה מקבלן?

29 באוגוסט 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה נדלן

החלטתם שאתם רוצים לרכוש דירה חדשה בעיר תל אביב. יש לכם את ההון העצמי בצד ואישור עקרוני למשכנתא ועכשיו אתם רוצים לחפש את הפרויקט שיתאים בדיוק לצרכים שלכם. אז על מה לשים דגש? למה לשים לב בעת החיפוש והרכישה? על השאלות האלו נענה במאמר הבא.

אזור הדירה

אם אתם הולכים לרכוש דירה למגורים, קחו בחשבון את האזור שאתם הולכים לגור בו. בחיפוש מהיר וודאי תשימו לב שיש המון פרויקטים חדשים תל אביב בכל מיני אזורים בעיר ותצטרכו למצוא את האזור שהכי נעים לכם להיות בו. שימו לב מה יש מסביבכם. תשאלו את עצמכם האם יש בסביבה גנים ובתי ספר? האם יש אזור פנאי? שירותים ציבוריים? פארק או ריאה ירוקה קטנה? כאשר אתם בודקים את נושא האזור, חישבו על החיים שלכם לטווח ארוך, קחו עשר, חמש עשרה שנים קדימה וחשבו איך אתם רואים את החיים שלכם בדירה החדשה באזור החדש.

דירה מותאמת לצרכים?

כשאתם הולכים לרכוש דירה, אתם רוצים שהיא תתאים בצורה המדויקת ביותר לצרכים שלכם. אתם רוצים שכמות החדרים תהיה מספקת עבורכם. אתם רוצים שהגודל שלה יהיה נוח עבורכם. שהמטבח והסלון יהיו מותאמים בדיוק לצרכים שלכם. בהגיעכם לדירה מסוימת דמיינו את העיצוב של החללים השונים ביום יום שלכם.

מי היזם?

וודאו מי היזם והקבלן של הפרויקט. לכו לראות פרויקטים נוספים שלו. דברו עם דיירים שגרים בפרויקטים שביצע. תשאלו איך היה תהליך הרכישה? האם היו להם בעיות כלשהן בעת הרכישה? האם הייתם יכולים לבצע שינויים פנימיים בדירה בקלות? האם קיבלו דירה

תקינה או שהיו בה ליקויים מסוימים שחשוב לשאול עליהם ולבדוק לפני רכישה. כמו כן, בדקו את תנאי האחריות. כל יזם וקבלן מעניקים אחריות למשך טווח שנים מסוים, לרוב שנתיים לאחר הבנייה.

עלות

בסופו של יום, כשאתם הולכים לרכוש דירה, אתם רוצים שהעלות שלה תתאים לסכום הכסף שיש בידכם או שאישרו לכם במשכנתא. המטרה ברכישת דירה, לא להיכנס לבעיות כלכליות, אלא להגיע למצב שאתם יכולים להחזיר את הלוואת המשכנתא שלקחתם בצורה נוחה. מומלץ לשבת עם יועץ משכנתאות לפני רכישת הדירה ולהבין באיזו עלות אתם יכולים לעמוד. כמו כן, בדקו עם היזמים של הפרויקטים האם יש להם פריסת תשלומים נוחה. פריסה כזו עשויה מאוד להקל עליכם את התהליך של קניית הדירה ותוכלו למצוא פרויקטים שממש מדויקים עבורכם.

סגור לתגובות על למה לשים לב כאשר רוכשים דירה חדשה מקבלן?

מאת:

פרסם באתר כ - 204 מאמרים.

.

דילוג לתוכן