האם כדאי לרכוש דירה בבניין שעבר פינוי בינוי

22 באוגוסט 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה נדלן

האם כדאי לכם לרכוש דירה בבניין שעבר פינוי בינוי? זו בהחלט שאלה חשובה ומעניינת, שכן קיימת נטייה לחשוב שבניין שנהרס ובמקומו הוקם בניין חדש, הוא בניין פחות איכותי. במאמר זה אנו נפריח את ההשערה הזו ונסביר למה פרויקט כזה הינו פרויקט מאוד איכותי.

התחדשות המרקם העירוני

פינוי בינוי ברמת גן הוא חלק בלתי נפרד מההתחדשות העירונית שמתבצעת בתוך העיר. לעירייה יש אינטרס מאוד גדול לבצע פרויקטים מהסוג הזה אשר משפרים את החזות העירונית. בפרויקט פינוי בינוי העיר מרוויחה בניין חדש לחלוטין ושיפור של התשתיות במקום הבניין הישן שהייה קודם לכן. התנאים לביצוע הפרויקט חייבים להיות גבוהים מאוד על מנת לקבל היתרים.

הבדלי מיסוי

בתהליך של פינוי בינוי קיימים שני מסלולים שאחד מהם הוא הטבות במיסוי עבור היזמים כדי לעודד אותם לבצע פרויקטים כאלו. בשל היכולת לקבל הטבות במיסים, הם יכולים לנצל את סכומי הכסף שיש ברשותם כדיי להשקיע באיכות הבניין החדש. הבדלי המיסוי הינם יתרון משמעותי ביחס לבנייה של בניינים חדשים על קרקעות שנקנו ולא היה בהם בניין ישן.

הרצון של היזם לקבל פרויקטים נוספים

היזמים הנבחרים מעוניינים ליצור לעצמם שם של יזמים שכדאי לרכוש אצלם דירה. הם עושים הכל על מנת להגיע לפרויקטים בסטנדרט גבוה. כאשר השם היח"צני שלהם הולך לפניהם, השיווק של הדירות שלהם יהיה טוב יותר. כמו כן, דיירים נוספים באזורים אחרים ישמעו על כך וירצו לבחור בהם כיזמים בפרויקטים נוספים.

תשתיות חדשות ומשופרות

בפרויקטים של פינוי בינוי לוקחים בחשבון כי יש לשפר את כל השכונה בו זמנית. אלו לא פרויקטים של בניין אחד כמו בתמ"א 38, אלא פרויקטים של מספר בניינים יחד שהולכים לעבור פינוי בינוי. כמו כן, במהלך גדול שכזה ישימו דגש גם על שיפור התשתיות במקום. יכול להיות שיבנו אזור בילוי ופנאי, אזורי קניות או אפילו פארק רחב ידיים. מי שיגור בפרויקט כזה, יכול להנות משכונה חדשה, מודרנית ובעלת תשתיות חדשות ומסודרות.

האם לרכוש דירה בפינוי בינוי?

התשובה היא בהחלט כן! יש בפינוי בינוי את כל היתרונות לכך שתרצו לרכוש דירה כזו. תוכלו לרכוש דירה באזורים הישנים והטובים של העיר. אם עד היום לא הייתה אפשרות והייתם חייבים למצוא אזורים חדשים שעדיין לא התפתחו, הרי שבפינוי בינוי הדבר הזה כן מתאפשר ובדרך כלל באזורים הטובים ביותר בעיר.

 

סגור לתגובות על האם כדאי לרכוש דירה בבניין שעבר פינוי בינוי

מאת:

פרסם באתר כ - 204 מאמרים.

.

דילוג לתוכן