האם באילוף כלבים הכלב לא ישן בבית?

25 ביולי 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה פנאי ותחביבים

לא כולם יודעים מה זה אומר אילוף כלבים על ידי מאלף כלבים או חברה לאילוף כלבים. יש המון שאלות שעולות מתהליך כזה, כאשר אחד מהם זו השאלה, האם הכלב בזמן האילוף יהיה במסגרת סגורה או יצא הביתה? מדובר על שאלה שהתשובה עליה אינה חד משמעית ועל כך נענה במאמר הבא.

למי מתאימה מסגרת אילוף סגורה?

מסגרת אילוף סגורה מתאימה עבור כלבים בעלי אופי מאוד קשה שזקוקים לאימונים אינטנסיביים על מנת לקבל מרות. לא כל כלב יכול להיות במסגרת כזו. מאלף כלבים מקצועי מכיר את סוגי הכלבים השונים והוא יודע לומר מתי כלב מתאים לתכנית סגורה ואינטנסיבית ומתי זה יעשה לו לא טוב ואפילו טראומה. כלבים קטנים מאוד ועדינים שנוהגים להיות בבית ולא יכולים להיות בחוץ, ממש לא יתאימו עבור תכנית כזו. לעומת זאת, כלבים שהם יותר תוקפניים או מלאי אנרגיות, יצליחו ואף יהנו מתכנית כזו. ההכרות עם סוג הכלב יחד עם מידע שתתנו למאלף על הכלב כאשר הוא נמצא בבית, יעזרו להחליט מה המסגרת הנכונה לאילוף.

למי מתאימה מסגרת אילוף פתוחה?

מסגרת אילוף פתוחה מתאימה לכל הכלבים העדינים יותר שצריכים מסגרת אילוף שהיא כמו חוג שמגיעים אליו והולכים בסיום היום. יש מסגרות פתוחות שבהם המאלף יהיה עם הכלב בלבד ויש מסגרות אילוף פתוח שבהן גם בעל הכלב מצטרף.

לעיתים יהיה מדובר בקבוצות של כלבים יחד ולפעמים זה יהיה אילוף אישי. גם כאן תהיה התאמה לכלב, סוגו ואופיו.

לאחר האילוף, מה ידע הכלב לעשות?

לאחר אילוף מקצועי, הכלב לא יתקוף סתם כך, הוא גם לא יעלה בבית על מקומות שאסור לו לעלות עליהם. הוא ידע את הגבולות שלו, היכן האוכל שלו והמים ומתי יוצאים לטיול. לאחר האילוף אתם פחות תחששו ללכת עם הכלב לטייל ויהיה לכם קל יותר לשחרר אותו בגינות כלבים יחד עם כלבים אחרים. זו דרך מצוינת לעזור לכלב שלכם להשתלב בכל מה שקורה בתוך הבית. הכלב ילמד לאזן את האנרגיות שלו בצורה נכונה ולכם יהיה הרבה יותר קל כי הוא יהיה כלב ממושמע.

לסיכום, אילוף כלבים זו הדרך הטובה ביותר לגרום לכלב שלכם להתנהג על פי הקודים של הבית. יש כל מיני מסגרות אילוף לכלבים ויש להתאים אותן לסוג הכלב. ניתן להתייעץ עם מאלף כלבים מקצועי על המסגרת שהכי מתאימה לכלב.

סגור לתגובות על האם באילוף כלבים הכלב לא ישן בבית?

מאת:

פרסם באתר כ - 204 מאמרים.

.

דילוג לתוכן