בידוד רעשים בבית – מה כדאי לדעת ואיך להשיג את זה?

18 ביולי 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה עיצוב פנים

בידוד רעשים בבית

אין אחד מאיתנו שלא נתקל במפגעי רעש כאלו ואחרים, בין אם בבית פרטי צמוד קרקע, או דירה בבניין. רעשים המגיעים אלינו מבחוץ כמו למשל: רעשי מכוניות/ אוטובוסים מהרחוב, אנשים/ עוברי אורח שמטיילים להנאתם ברחוב, ואם אתם מתגוררים בבניין אזי אתם מכירים בוודאי את רעשי הכפכפים, או הזזת הרהיטים בסלון מדירת השכנים מעליכם. כיצד אנו יכולים למנוע את מפגע הרעש המטריד ולהחזיר את השקט והשלווה הביתה?

בסופו של יום, ביתנו הוא מבצרינו, אך לא תמיד אנו יכולים לשלוט ברעשי הסביבה שעלולים להפריע לנו בשגרת היומיום בבית, כאשר אנו משוחחים אחד עם השני, יושבים לעבוד בחדר העבודה, סתם בזמן מנוחה או שנת לילה. הרעשים הפכו לבלתי נסבלים? זה הזמן לעשות מעשה ולבדוק מהם הפתרונות הקיימים לטיפול במפגע.

בידוד רעשים בבית – איך מתחילים?

רגע לפני שאתם רצים לחנות ורוכשים אלמנטים בשיטת DIY לבידוד, הנה כמה פעולות שתוכלו לעשות לפני כן ולחסוך בהוצאות:

  • החלפה בין החדרים. לא תמיד ניתן לעשות זאת, אך במידה ויש לכם אפשרות להחליף בין החדר החשוף לרעש, לבין חדר פחות משמעותי (כמו חדר האורחים למשל), שווה לשקול את הפתרון הזה, מאשר להיכנס להוצאות נוספות שאולי בזכות השינוי בין החדרים תצליחו לפתור את הבעיה.
  • אין לכם אופציה לשנות מיקומים, זה הזמן לתאם פגישה עם יועץ / בודק אקוסטיקה שיכול להגיע אליכם עם ציוד מדידה מתאים שיוכל לייעץ על פתרונות מתאימים למצב הספציפי אצלכם ולהביא לשיפור ופתרון הבעיה.
  • בידוד רעשים בבית מתחיל בשלב התכניות האדריכליות, כאשר מערכות אקוסטיקה / ציפויים אקוסטיים לקירות והתקרה / בידוד חלונות, כולם משולבים במפרטים הטכניים באופן מותאם לגודל הבית וצפי הרעש. תרחיש שני לבידוד הוא כאשר הבית / הדירה קיימים והרעש הסביבתי הלך וגבר עם השנים והפך למטרד עבור בני הבית. במקרה שכזה ניאלץ לבצע בידוד רעש ע"י חלונות, ובכל מקום נוסף עליו ימליץ המודד המקצועי / החברה שמצאנו באינטרנט, או הומלץ לנו ע"י בני משפחה או חברים.

בידוד רעש בעזרת התקנת חלונות

בידוד אקוסטי בבית יכול להתבצע בכמה אופנים בנפרד (קירות, תקרה, רצפה, חלונות) או בכולם יחד על מנת להגיע לרמת איטום מיטבית, אך איך שלא נסובב את זה, נקודת התורפה לרעשים בבית מגיעה בדרך כלל מכיוון הפתחים של הבית, קרי החלונות, מהם אנו חווים את מרבית הרעש בבית.

איטום ובידוד חלונות

חלון הבית בנוי משני חלקים – הזכוכית והמסגרת. זכוכית שאינה מטופלת נגד רעשים תגרום לכם לכאב ראש רציני (תרתי משמע) ולכן יש לדאוג כי הזכוכית תהיה עם דופן כפולה/ רב שכבתית, או זכוכית בידודית, בה השכבות מודבקות אחת לשנייה ובניהן שכבה נוספת המגבירה את איכות הבידוד. המסגרת, גם היא מטופלת נגד רעשים ואטומה היטב (חלונות הזזה בהם החלון נכנס לתוך "כיס" בקיר, יהיו בעיתיים יותר לבידוד מלא).

חלונות מבודדים רעש.

אז לאחר שהבנו כי אנו זקוקים לחלונות מבודדים רעש, נוכל להיעזר למשל בחלונות מפרופיל UPVC המגיעים אלינו מאירופה, עם רמת סטנדרט בלתי מתפשרת, גימורים מעוצבים (פרזול, ידיות וכו'). בחלונות עם פרופיל UPVC אפשרויות פתיחה מרובות בהתאם לתכנית האדריכלית, או לתנאי השטח במקום, כמו כן, ישנו מבחר רב ביותר של צבעים וטקסטורות המתאימים לכל סגנון עיצובי שתרצו.

אלמנט נוסף, עיצובי, שיסייע לכם בבידוד הרעשים בבית הוא ע"י תליית ווילונות מפחיתי רעש על החלון – שווה לבדוק את האופציה.

 

 מי מבצע בידוד רעשים בבית?

כפי שאמרנו, ישנן פעולות אותן אנו יכולים לבצע באופן עצמאי בבית, אך אם הבעיה לא נפתרה והרעשים עדיין בלתי נסבלים, מומלץ וכדאי לצור קשר עם חברה המתמחה בחלונות מבודדי רעש אשר יגיעו אליכם הביתה ויתאימו עבורכם את הפתרון הטוב ביותר.

סגור לתגובות על בידוד רעשים בבית – מה כדאי לדעת ואיך להשיג את זה?

מאת:

פרסם באתר כ - 6 מאמרים.

.