פינוי בינוי – איך מתחילים?

17 ביולי 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה נדלן

פינוי בינוי הוא פרויקט שבו הורסים בניין ישן ובמקומו מקימים אחד חדש עם יותר דירות. בשונה מפרויקטים של תמ"א 38, כאן הדיירים הם אלו שאחראים על הפרויקט וכדי שיוכלו לבצע אותו, עליהם למצוא יזם ועורך דין בעצמם וגם לדאוג שלפחות 80 אחוזים מהדיירים מוכנים לביצוע ההליך. איך מתחילים הליך של פינוי בינוי, על כך נדבר כעת.

בחירת יזם

אחד הדברים הכי חשובים בפרויקטים של פינוי בינוי הוא בחירת היזם. יש כיום המון יזמים שמציעים להקים פרויקטים כאלו, אך יש לשים דגש על בחירת היזם הנכון לכך. היזם הוא האדם שמשקיע את הכסף ולכן אנו רוצים לבחור את האנשים האמינים ביותר. בכל זאת, מדובר בהשקעה שכוללת הריסת הבית הקיים שכבר יש לנו לטובת בית חדש שיבנה. אם קרה משהו בדרך, אפשר לומר ש"הלך הבית". על מנת שזה לא יקרה חשוב לבחור יזם אמין שכבר ביצע פרויקט או שניים.

בעת בחירת היזם, בקשו לראות פרויקטים אחרים שביצע, תשאלו את הדיירים איך התנהל ההליך והאם הם מרוצים. נסו לקבל כמה שיותר מידע על היזם שאתם מעוניינים בו.

בחירת עורך דין

עורך הדין הוא האיש שדואג לאינטרסים שלכם. חשוב מאוד לבחור עורך דין שעוסק בנדל"ן ושעסק בתחום של פינוי בינוי. לא כל עורך דין מקרקעין ייצג גם דיירים בפינוי בינוי. עורך הדין שייצג אתכם חייב להיות בעל ידע רחב בתחום וניסיון. עליו לנהל את משא המתן אל מול היזם ולהשיג עבור הדיירים את התנאים הטובים ביותר שהם יכולים לקבל. בכל זאת, הם משקיעים כאן את הדירה שלהם ולפעמים זו הדירה היידה שברשותם.

מומלץ למצוא עורך דין שיש המלצות עליו מפרויקטים אחרים. לכו לשאול בניינים ודיירים שכבר עברו את התהליך.

איך לבחור קבלן לפרויקט?

בחירת קבלן מחייבת מדיירי הבניין או הנציגים שלהם, לבחור את הקבלן הטוב ביותר. בסופו של דבר, המטרה הסופית היא לקבל דירות באיכות בנייה גבוהה. כאשר בוחרים קבלן איכותי, ניתן גם לקבל איכות דירות גבוהה מאוד.

זה הזמן ללכת ולראות פרויקטים שביצע בעבר, לבדוק את חומרי הבנייה המוצעים ואת סטנדרט הבנייה. כמו כן, כדאי לדעת מי הם עובדי הקבלן ושהוא עובד עם אנשים מסודרים שנותנים גם אחריות על הצנרת ועוד פריטים חשובים שעשויים להיות בהם תקלות. עליכם לוודא שלכל דבר אתם מקבלים את האחריות המלאה ולדעת לכמה זמן היא תקפה על מנת שבעת ליקויים, יהיה מי שיתקן.

סגור לתגובות על פינוי בינוי – איך מתחילים?

מאת:

פרסם באתר כ - 204 מאמרים.

.