פרויקט פינוי בינוי – תהליך החתמת הדיירים

23 ביוני 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה נדלן

אחד החלקים במהלך פרויקט פינוי בינוי הוא תהליך החתמת הדיירים. זהו תהליך שעשוי להיות מעט ארוך והוא מתנהל בין היזם לבין כלל הדיירים שנמצאים בבניין או במתחם. איך מתבצע תהליך זה? מתי הוא עשוי להפיל עסקה של פינוי בינוי ואיך כדאי לדיירים להתנהל מול היזם כדי שזה יצליח? על כל אלו נדבר במאמר זה.

אחוז החתימות הרצוי

כדי להוציא פרויקט פינוי בינוי לפועל, חייב היזם של הפרויקט להגיע למצב של 80% חתימות של כלל הדיירים. החתמת הדיירים תתבצע בעזרת עו"ד הפרויקט ורק לאחר שלכל דייר הייתה הסכמה על התנאים הפרטיים שלו מול היזם. לרוב, התנאים דיי דומים, למעט דברים חריגים וספציפיים לדיירים מסוימים, מצבים של חובות אצל חלק מהדיירים וגדלי דירות שונים.

הקמת ועד דיירים

הקמת ועד דיירים עבור פרויקט פינוי בינוי הוא דבר חשוב מאוד, שכן לרוב מדובר במתחם של מספר בנינים עם כמות גדולה של דיירים שזקוקים לייצוג אל מול עו"ד של היזם. הועד יוכל להתחיל את החתימות להסכמה הראשונית. בשלב זה יכול להיות שלא יהיו לכם שמונים אחוזים של חתימות, אך כאשר הדיירים האחרים יראו את התנאים, הסבירות שתגיעו לכך היא גבוהה. 

ליווי עורך דין למקרקעין

בכל פרויקט פינוי בינוי תיתקלו בעורך הדין של היזם וחשוב שלכם כדיירים יהיה עורך דין מטעמכם. המטרה של עורך הדין שלכם, הוא להסביר את תנאי הפרויקט לאורך כל הדרך. לעורך הדין שלכם יש אינטרס שאתם תהיו מרוצים, תכירו את כל האותיות הקטנות ותקבלו את התנאים המגיעים לכם. 

בחירת יזם או יזם שמציע עצמו?

שאלה זו תלויה באיזה מסלול פינוי בינוי אתם נמצאים. אם מדובר בפרויקט מטעם הרשויות, הרי שאתם יכולים לבחור את היזם בעצמכם ויש לשבת לאסיפת דיירים ולהחליט על כך. אם מדובר בפרויקט פינוי בינוי מטעם יזם מסוים שפנה לוועדה ומציע לכם את הפרויקט, הרי שאתם צריכים לבחון יחד עם עורך הדין שלכם את תנאי הפרויקט ושמדובר ביזם שיבנה עבורכם פרויקט ברמה גבוהה. 

לבחון את היציבות הכלכלית של היזם

בעת הסכמה וחתימת חוזה מול יזם, יש לבחון פרויקטים שביצע לאחרונה ושמדובר על אדם בעל יציבות כלכלית. זהו ביתכם ואתם לא מעוניינים לסכן אותו. המטרה היא לקבל מגורים ראויים יותר לאחר סיום הפרויקט ולא להגיע למצב שאתם מפסידים את ביתכם. תנו לעורך הדין שבחרתם לבדוק היטב ורק לאחר מכן המשיכו בתהליך. 

סגור לתגובות על פרויקט פינוי בינוי – תהליך החתמת הדיירים

מאת:

פרסם באתר כ - 204 מאמרים.

.

דילוג לתוכן