מה זה דף נחיתה ? הגדרה ואופן השימוש 2022

2 במאי 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה פיתוח אתרים

דף נחיתה הוא דף אינטרנט עצמאי שלקוחות פוטנציאליים יכולים "לנחות עליו" כשהם לוחצים עליו מתוך דוא"ל, מודעה או מיקום דיגיטלי אחר. דף נחיתה שואף ללכוד מידע מאנשי קשר בתמורה למשהו בעל ערך, כגון קוד הצעה קמעונאית או תובנות עסקיות לעסק (B2B) בצורה של סקירה טכנית. דפי נחיתה שונים מדפי אינטרנט אחרים בכך שהם אינם חיים בניווט ירוק-עד של אתר אינטרנט. הם משרתים מטרה ספציפית ברגע מסוים של קמפיין פרסום לקהל יעד.

דף הבית של אתר אינטרנט מספק בדרך כלל סקירה כללית של עסק. אבל אם יש לך מטרה ספציפית לטווח קצר, דף נחיתה הוא ערוץ שיווק מקוון בעל ערך שיכול לעזור לך להשיג מטרה זו במסע הקונים.

מה זה דף נחיתה?

דף נחיתה הוא דף אינטרנט עצמאי שאדם "נוחת עליו" לאחר לחיצה עליו מתוך דוא"ל, מודעה או מיקום דיגיטלי אחר.

ברגע שהם מופיעים בדף הנחיתה שלך, מומלץ למשתמשים לנקוט פעולה, כגון הצטרפות לרשימה או קניית המוצרים שלך. אם המשתמש מבצע את הפעולה הרצויה הספציפית, דף הנחיתה שלך הצליח לגרום לו להמיר.

בדרך כלל, דפי נחיתה מעודדים את המשתמשים שלהם לבצע פעולה אחת בלבד, כגון מילוי טופס ההרשמה המותאם אישית בדף. למה?

זה בגלל מה שהחוקרים מכנים "הפרדוקס של הבחירה". במילים פשוטות, זה אומר שככל שאתה נותן יותר אפשרויות לאנשים, כך קשה להם יותר לקבל החלטה ולפעול.

תארו לעצמכם שאתם מציעים ספר אלקטרוני בחינם. אבל בדף הנחיתה שלך, אתה גם מזמין את המשתמשים שלך לבקר בבלוג שלך ולקנות מוצר ולבדוק את ערוצי המדיה החברתית שלך. עם כל שאלה, הסיכויים שהמשתמשים שלך יורידו את הספר האלקטרוני החדש שלך הולכים ופוחתים מכיוון שהפנית את תשומת ליבם הרחק מהמטרה העיקרית שלך.

בצד הקיצוני, אפשרויות רבות מדי יכולות להציף את המשתמשים שלך, ולגרום להם לעכב ולא לנקוט בפעולה כלל. זו הסיבה שזה קריטי להתמקד בקריאה אחת לפעולה (CTA) ולא ב- 3 או 4.

זו הסיבה שדף נחיתה צריך לכלול הירארכיה חזותית ברורה והצעת ערך, ויש לבדוק אותו למיטוב ההמרה הטוב ביותר.

מה עושה דף בית שונה מדף נחיתה?

יש קומץ דברים שמבדילים בין דפי הבית ודפי הנחיתה. דפי הבית כוללים:

  1. קישורים נוספים. בדף בית טיפוסי, אתה יכול למצוא לפחות 10 קישורים. לעתים קרובות יש תפריט ניווט בחלק העליון, קישורים בכותרת התחתונה ורבים בתוכן הדף. עם זאת, בדף נחיתה ממוטב היטב, בדרך כלל תמצא פחות קישורים, ולפעמים רק אחד – הקישור המאפשר למשתמשים להמיר.
  2. CTAs רחב יותר. דף הבית שלך מציג את העסק שלך ומשמש כרכזת שממנה משתמשים יכולים לנווט לפינות אחרות באתר שלך. מכיוון שלדף הבית שלך יש כל כך הרבה עבודות לעשות, התוכן שלו הוא לעתים קרובות רחב ויש לו פחות CTAs ספציפיים (למשל "למד יותר"). מאז דפי הנחיתה יש מטרה אחת, הם מותאמים CTAs (למשל "להוריד את הספר האלקטרוני החינמי שלנו").
  3. קהל ומטרה שונים. רבים מהאנשים שמבקרים בדף הבית שלך כנראה עדיין לא החליטו מה הם רוצים. מצד שני, משתמשים שמגיעים לדפי הנחיתה שלך כבר הראו עניין במה שאתה מציע. הם העזו עמוק יותר לתוך מסע הלקוח שלך והם מוכנים יותר להמרה.

דפי נחיתה הם לא כולם אותו הדבר. ניתן למיין אותם לשתי קטגוריות רחבות.

שני הסוגים העיקריים של דפי נחיתה

בכל הנוגע למבנה, דפי נחיתה בנויים בדרך כלל כדי לשרת 1 מתוך 2 פונקציות: ליצור לידים או להפנות משתמשים לשלב הבא.

דפי נחיתה ליצירת לידים

ידוע גם בשם "דור הפניות" ודפי "לכידת הפניות", סוג זה של דף נחיתה מתמקד באיסוף נתוני לידים. במילים אחרות, הוא אוסף מידע על הלקוחות שלך.

תכונת הסימן המסחרי של דף לכידת לידים היא טופס, המשמש כ- CTA. בתמורה למוצר או לשירות, הוא מבקש מהמשתמשים נתונים כגון שמותיהם, כתובות הדואר האלקטרוני ומספרי הטלפון שלהם. אתה יכול אפילו לבקש פרטים ספציפיים יותר כמו טווחי הגילאים או התפקידים שלהם. כך תוכל ליצור קשר עם לידים ולטפח את העניין שלהם בעסק שלך.

נתונים אלה משרתים מטרה נוספת גם כן. המידע שאתה אוסף יכול ללמד אותך על אנשי הקשר שלך. לאחר מכן תוכל למקד את מאמצי השיווק שלך ולפלח את האנשים המתאימים להם וכתוצאה מכך יש סיכוי גבוה יותר להמיר. זה יכול להגדיל את התשואה על ההשקעה (ROI), במיוחד אם אתה מפעיל קמפיינים פרסומיים בתשלום.

בדרך זו, הנתונים שדפי יצירת הפניות לוכדים עוזרים לשפר את אסטרטגיית השיווק שלך ולהפוך אותה ליעילה יותר. הוא מאפשר לך להתאים את המודעות שלך לקהל שלך כך שלא תוציא כסף מפרסום לאנשים שסביר שלא יתמרו.

דפי נחיתה ליצירת לידים הם נכס בעל ערך לעסק שלך מכיוון שהם מספקים תובנות לגבי הלקוחות הפוטנציאליים שלך, כמו גם כיצד תוכל להגיע אליהם. אם טיפוח לידים הוא בראש סדר העדיפויות שלך – או שאתה צריך להבין את הקהל שלך טוב יותר – שקול להוסיף אחד לאתר שלך.

דפי נחיתה קליקים

שלא כמו דפי דור הפניות, המשתמשים בטפסים, המוקדים של דפי נחיתה קליקים הם לחצני CTA. לחיצה על הלחצן מנתבת מחדש את המשתמשים לדף שבו הם יכולים להשלים את הפעולה הרצויה.

לדוגמה, לחצן שאומר "תזמן הדגמה" עשוי להעביר את המשתמש לדף תזמון, "סדר X עכשיו" ינותב מחדש לדף תשלום וכן הלאה.

לעתים קרובות תמצא דפי נחיתה קליקים באתרי מסחר אלקטרוני או באתרים אחרים המתמקדים יותר בביצוע מכירות באופן מיידי במקום באיסוף פרטי משתמשים. מלבד לחצן הקריאה לפעולה, דפי נחיתה אלה כוללים בדרך כלל מידע משכנע כמו פרטי מוצר או המלצות משתמשים כדי להוסיף תככים ולעורר עניין בקרב לקוחות פוטנציאליים.

אולי יעניין אותך: מדריך בניית דף נחיתה בוורדפרס

החשיבות והיתרונות של דף נחיתה

דפי נחיתה שונים מדפים אחרים באתר שלך מכיוון שהם מתמקדים ביעדים ספציפיים לטווח קצר, כך שתוכל לקבל את התוצאות הרצויות. מלבד הגדלת ההמרות, שיפור קמפיינים בתשלום והנפקת נתוני שימוש חדשים של קהלים, דפי נחיתה יכולים:

להגביר את האמינות שלך. משתמשים בדרך כלל מעריכים הודעות ברורות ופשוטות שמסבירות את הערך של מה שאתה מציע. דף נחיתה מתוכנן היטב מראה ללקוחות שלך שאתה חושב על האינטרסים שלהם. הם גם מקומות שבהם אתה יכול להוסיף המלצות על המוצר או השירות שלך, שהם אלמנט של הוכחה חברתית. הוכחות חברתיות מגבירות את ההמרות.

לחזק את המותג שלך. זוהי תוצאה של שמירה על עקביות במראה, בטון, בסגנון ובהעתקה של האתר שלך. לאחר מותג ברור וחזק יש כמה יתרונות. כאשר המשתמשים שלך אינם ממירים באופן מיידי, זהות מותג חזקה יכולה לעזור להם לזכור אותך בעתיד, להגיב למאמצי השיווק מחדש שלך או להמליץ עליך לחברים שלהם.

ברור שדפי נחיתה חיוניים לאסטרטגיית השיווק שלך. וככל שיש לך דפי נחיתה ממוטבים יותר, כך ייטב. אבל זה מעלה 2 שאלות: איך הם צריכים להיות ממוטבים, ומה הם צריכים להיות ממוטבים?

 

סגור לתגובות על מה זה דף נחיתה ? הגדרה ואופן השימוש 2022

מאת:

קרית טק kiryatech כל הפתרונות הדיגיטליים במקום אחד: שיווק בפייסבוק שיווק בגוגל בניית חנות וירטואלית בניית אתר תדמית בניית דף נחיתה אחסון אתרים מוצרים בניית אתרים תחזוקת אתרים עיצוב לוגו קידום אתרים אורגני ניהול מוניטין ברשת כתיבת תוכן שיווקי

פרסם באתר כ - 128 מאמרים.

.

דילוג לתוכן