מה זה דף נחיתה לעומת אתר אינטרנט? ההבדל

2 במאי 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה פיתוח אתרים

הכל מסתכם במה שהם נועדו לו. ההבדל העיקרי בין דף הבית לדף נחיתה הוא מיקוד. וההנפה המוכחת בהמרות – מכירות, הרשמות, הפניות או כל פעולה שתרצה שהמבקרים יבצעו – התוצאה היא.

המיקוד הוא הסיבה שדפי נחיתה כל כך יעילים לשיווק. בניגוד לעמודי בית ואתרי אינטרנט, המיועדים לחקירה, דפי נחיתה מותאמים אישית לקמפיין ספציפי או מציעים ומנחים את המבקרים לקראת קריאה אחת לפעולה. בקיצור, דפי נחיתה מיועדים להמרה.

הסיבה לכך היא שהמיקוד של דף נחיתה חל על מספר אלמנטים של חוויית המבקר:

  1. מטרה אחת, או קריאה לפעולה
  2. הסחות דעת מינימליות בדף
  3. העברת הודעות ועיצוב מותאמים בדיוק לקמפיין או למודעה
  4. פילוח קהלים

דף הבית לעומת דף נחיתה

דפי הבית נהדרים עבור מה שהם עושים, אשר מספק מידע כללי ולעודד מבקרים לחקור.

כשער הראשי לאתר אינטרנט, דף הבית משמש כהקדמה למותג, למוצר, לשירותים, לערכים, למי ולמה הוא מיועד, למי לפנות, למי לפנות, לתת לו שם. היא נועדה ליצור "רושם ראשוני", להקיף את כל מה שיש לחברה להציע, ולהפנות את המבקרים ללמוד יותר בחלקים שונים של האתר.

המשמעות של הקדמה ברמה גבוהה היא שדף הבית חייב לדבר אל הקהל הרחב ביותר – כולל אלה שאולי מעולם לא שמעו על החברה, שלא לדבר על לדעת מה היא עושה ומדוע היא בעלת ערך. כל זה גורם להודעות כלליות יחסית, מטרות דף מרובות, והרבה קישורים, לחצנים וניווט למבקרים לבצע פעולות שונות.

אמנם זה מיושר באופן מושלם עם המטרה של דף הבית של חקירה (ללכת דף הבית!), אממ לא כל כך הרבה עבור שיווק יעיל.

חקירה = הסחת דעת. כשמדובר בשיווק, הסחת דעת זו שוחקת את המיקוד של הקמפיין שלך באמצעות העברת הודעות מדוללת, קישורים מתחרים ואפשרויות לסטות מיעד המרה ספציפי. במילים אחרות, אם מודעת PPC זו עבור 15% הנחה על קשתות אוגר שולחת אנשים לדף הבית שלך, הסיכויים שהם יגיעו לדף אודותינו במקום לבצע רכישה (ולבזבז הוצאות פרסום) הם הרבה יותר גבוהים.

במילים פשוטות, דף הבית לא יכול לעשות את כל זה. תן להם להתמקד בהודעת התנועה ובהכוונתה – ודפי נחיתה מתמקדים בהפיכת התנועה להמרות.

מדוע דפי נחיתה ממירים יותר תנועה

דיברנו על כך שמיקוד הוא הגורם המרכזי בהבדל בין דף הבית לדף נחיתה. אבל בואו נעבור על הסיבה שהמיקוד הזה כל כך חשוב להפיכת התנועה למכירות, לידים ולקוחות.

בממוצע, כותרת נהדרת או עיצוב דף מגניב הוא לא מה שגורם למבקר ללחוץ על כפתור "קנה עכשיו". זו החוויה הכוללת מהקליק הראשון על מודעה, דוא"ל או מדיה חברתית. ככל שהחוויה הזו מותאמת אישית יותר, וכן – ממוקדת יותר , כך היא משכנעת יותר.

בואו נחזור לדוגמה של עניבת הפרפר של האוגר (ולו רק בשביל הדימוי המנטלי). אם אתה מקבל דוא"ל המקדם 15% הנחה על קשתות אוגר, הציפיות שלך תואמות את ההצעה הזו. לחיצה על דף נחיתה המוקדש לקידום המדויק הזה, עם גלריה של עיצובי עניבת פרפר, וקריאה לפעולה לקנות לפני שהמכירה מסתיימת, לא רק עונה על הציפיות האלה אלא מנחה אותך ישירות להצעה שכבר הבעת עניין בה על ידי לחיצה עליו מלכתחילה. בעוד שאם אתה נשלח לדף הבית של המכרסמים שלך, החוויה המותאמת אישית והיעילה שלך נשברת באופן מיידי ומטילה עליך לאתר את ההצעה בין כל שאר המידע, הקישורים והקריאות לפעולה. המומנטום המופרע וחוסר המיקוד הופכים את זה להרבה יותר סביר שתנטוש את ההצעה מתוך בלבול, תסכול או הסחת דעת פשוטה.

שוב, ישנם מספר אלמנטים של מיקוד המעניקים לדפי נחיתה את כוח ההמרה שלהם.

מטרה אחת, או קריאה לפעולה.

תחשוב על דף אינטרנט כעל דלי ועל התנועה שאתה שולח אליו כמים. בדלי של דף נחיתה יש חור אחד שנקדח בתחתית, כך שזרם המים זורם באופן טבעי דרך החור הספציפי הזה (קריאה לפעולה) וניתן לכוון אותו לנקודה שבחרת. דלי דף הבית יש חורים מרובים בתחתית וסביב הצדדים. אתה יכול לבחור מאיזה ברז מגיעים המים האלה – אינסטגרם, דוא"ל, מודעת גוגל – אבל ברגע שהוא נכנס לדלי, אתה לא יכול לבחור באיזה חור הוא יזרום או איפה הוא ינחת.

החורים הנוספים האלה הם "דליפות" המרה. דפי נחיתה מתאפסים על יעד המרה נבחר אחד, ומעניקים לך שליטה רבה יותר על המקום שבו התנועה זורמת, ובסופו של דבר, לאן מאמצי השיווק שלך ודולרי המודעות שלך הולכים.

אולי יעניין אותך גם:

הסחות דעת מינימליות.

כפי שפורט לעיל, מה שנחוץ לדף הבית מסיח את הדעת מטבעו בהקשר של קמפיין שיווקי. ניווט באתר, קישורים נוספים, מידע שאינו קשור להצעה שלך, וקריאות שונות לפעולה מרובות כדי לעודד חקירה להתחרות על תשומת לב ולהרחיק אותו מיעד ההמרה שלך.

אתה לא רוצה להשאיר את זה סיכוי כי המבקרים ינקטו פעולה ספציפית למרות כל האפשרויות האחרות שהם מקבלים. אתה רוצה להנחות אותם ישירות להצעה שלך עם דף ללא עומס המוקדש להצעה זו בלבד.

חוויה מותאמת אישית.

אחד ההבדלים הגדולים ביותר בין דף הבית לדף נחיתה הוא היכולת להתאים אישית לחלוטין את חוויית המבקר ממודעה, לקליק-דרך, להמרה. אז אתה יכול ליישם את ההתמקדות הדרושה על רמה פרטנית באמת, עד הפיקסל האחרון מאוד.

שליחת אנשים לדף נחיתה המותאם אישית כך שיתאימו למודעה, לדואר האלקטרוני או לפוסט במדיה החברתית – עם הודעות ממוקדות, עיצוב מגובש, מידע מותאם אישית וקריאה יחידה לפעולה – רותמת את העניין שהם כבר הביעו ומעניקה להם את החוויה המדויקת, או טוב יותר, שהם מצפים להם בתת מודע מהקליק הראשוני הזה.

סגור לתגובות על מה זה דף נחיתה לעומת אתר אינטרנט? ההבדל

מאת:

קרית טק kiryatech כל הפתרונות הדיגיטליים במקום אחד: שיווק בפייסבוק שיווק בגוגל בניית חנות וירטואלית בניית אתר תדמית בניית דף נחיתה אחסון אתרים מוצרים בניית אתרים תחזוקת אתרים עיצוב לוגו קידום אתרים אורגני ניהול מוניטין ברשת כתיבת תוכן שיווקי

פרסם באתר כ - 128 מאמרים.

.

דילוג לתוכן