מדריך למנהל המודעות בפייסבוק: איך ליצור ולנהל מודעות פייסבוק

23 באפריל 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה פייסבוק

מעל 10 מיליון אנשים מפרסמים בפייסבוק. וקל להבין מדוע כשמסתכלים על הנתונים: לפייסבוק יש כ-2.7 מיליארד משתמשים, וכעת אנשים מבלים יותר משעתיים ביום בפלטפורמות מדיה חברתית.

זה הרבה תשומת לב! לא משנה מי הקהל שלך – גיל, מין, עיסוק, (כמעט) כל דבר – אתה תהיה בטוח שתגיע אליהם דרך מודעות פייסבוק.

איך משווקים יוצרים, מנהלים ומנתחים את מודעות הפייסבוק שלהם?

התשובה הקצרה היא 'מנהל המודעות של פייסבוק'.

למרות שהוא יכול להיראות מאיים במבט ראשון, ברגע שתכיר את 'מנהל המודעות של פייסבוק', תגלה שזה כלי מדהים, שמציע את כל מה שאתה צריך כדי למטב את המודעות ולהציג קמפיינים מוצלחים.

התחלת פרסום בפייסבוק

איפה 'מנהל המודעות של פייסבוק'?

הדרך הקלה ביותר למצוא את 'מנהל המודעות של פייסבוק' היא לסמן את הקישור הישיר בסימניה.

https://www.facebook.com/adsmanager/manage/campaigns

אתה תובא ישירות למנהל המודעות בפייסבוק של חשבון המודעות האישי שלך. אם אתה מנהל יותר מחשבון מודעות אחד, השתמש בתפריט הנפתח של החשבון כדי לבחור את החשבון הנכון.

כדי לנווט אל 'מנהל המודעות' ישירות מדף העסק שלך, עבור אל הסרגל הצידי השמאלי ולחץ על החץ הנפתח "מרכז המודעות" של כל דף פייסבוק, ולאחר מכן בחר "כל המודעות" מהרשימה הנפתחת. בתחתית דף זה, יש אפשרות ללחוץ על "מנהל המודעות".

לבסוף, יש אפליקציה של 'מנהל המודעות של פייסבוק' הזמינה לנייד.

איך להגדיר את חשבון 'מנהל המודעות'

כשאתה נרשם לפייסבוק, אתה מקבל מזהה חשבון מודעות אישי כברירת מחדל. אתה יכול לראות את זהות על ידי מעבר אל 'מנהל המודעות' והסתכלות בפינה הימנית העליונה.

כדי להשתמש ב'מנהל המודעות של פייסבוק', אתה זקוק לאמצעי תשלום מאומת ו:

 1. דף פייסבוק או
 2. להיות מנהל, עורך או מפרסם בדף של מישהו אחר

אם אין לך דף לעסק שלך, אתה יכול לעקוב אחר השלבים של פייסבוק:

https://www.facebook.com/business/help/473994396650734?id=939256796236247

כל דף שתיצור יקבל באופן אוטומטי חשבון מודעות.

אם יש דף שברצונך לפרסם עבורו שנוצר על-ידי מישהו אחר, עליך לבקש ממנהל הדף להקצות לך תפקיד מנהל, עורך או מפרסם בדף.

אם כבר יש לך חשבון מודעות קיים לדף שלך אך ברצונך ליצור חשבון חדש, תצטרך חשבון Business Manager. לאחר שתירשם ל-Business Manager, תוכל ליצור חשבון מודעות חדש.

איך להגדיר את חברי הצוות שלך בחשבון המודעות שלך בפייסבוק

אם אתה רוצה שחבריך לקבוצה ינהלו וייצרו מודעות פייסבוק, תצטרך להעניק להם גישה לחשבון המודעות שלך בפייסבוק ולהקצות להם את תפקידי הפרסום המתאימים.

 • "אנליסט" יכול לראות רק את ביצועי המודעות שלך. תפקיד זה נהדר עבור מישהו שזקוק רק לנתוני מודעות פייסבוק כדי ליצור דוחות.
 • "מפרסם" יכול להציג, לערוך וליצור מודעות באמצעות אמצעי התשלום המשויך לחשבון המודעות שלך. תפקיד זה הוא הטוב ביותר עבור מישהו שצריך ליצור מודעות אך אין לו גישה לפרטי התשלום (לדוגמה, משווק עצמאי או סוכנות שותפה).
 • "Admin" יכול לערוך את פרטי התשלום ולנהל את התפקידים על גבי כל מה ש"אנליסט " ו"מפרסם "יכולים לעשות. תפקיד זה מתאים למי שצריך לנהל את חשבון המודעות, כולל הרשאות, חיוב, פרטי תשלום ומגבלת הוצאות על מודעות.

כדי להוסיף מישהו לחשבון המודעות שלך:

 1. נווט אל הגדרות מנהל המודעות.
 2. תחת תפקידי חשבון מודעות, בחר הוסף אנשים.
 3. הוסף את האדם שברצונך לתת לו גישה על-ידי הקלדת שמו או כתובת הדואר האלקטרוני שלו. אתה יכול לתת הרשאות לחשבון מודעות רק לאנשים שיש להם חשבונות פייסבוק אישיים.
 4. השתמש בתפריט הנפתח כדי לבחור את תפקידם ולאחר מכן לחץ על אשר.

שים לב: תפקידי דף פייסבוק, תפקידי Business Manager של פייסבוק ותפקידי חשבון מודעות אינם זהים. גם אם אתה מנהל דף הפייסבוק או ה-Business Manager של החברה שלך, ייתכן שאין לך גישה לחשבון המודעות של החברה שלך.

מציאת דרכך בלוח המחוונים של 'מנהל המודעות של פייסבוק'

ברגע שתהיה ב'מנהל המודעות של פייסבוק', תראה את לוח המחוונים של הקמפיין. יש הרבה לעכל, אבל אל תדאג, אנחנו נדריך אותך בכל זה.

נתמקד בשלושה חלקים עיקריים לעת עתה: הקמפיינים בתוספת התפריטים השמאליים והימניים שלהם.

בצד שמאל

 • לחץ על האפשרות הביתית בחלק העליו כאן תמצא עדכונים, הודעות וניתוחים בכל הפרופילים שלך בפייסבוק ובאינסטגרם.
 • לחץ על תפריט ההמבורגר כדי לפתוח את הניווט למגוון מקומות כגון הגדרת חשבון, מנהל אירועים, מרכז קריאייטיב וניתוח.
 • לחץ על תמונת הפרופיל שלך כדי לשנות חשבונות מודעות ואת סמל השעון שמתחתיה כדי לראות סקירה כללית של החשבון לחשבון שבחרת.
 • לכיוון החלק התחתון, תראה הגדרות, הודעות חשבון, תכונת חיפוש ומשאבי עזרה.

מימין

התפריט בצד ימין משמש לעריכת קמפיינים, לראות את ההיסטוריה שלהם ולהוציא ניתוחים נוספים. עוד על זה כאשר אנו מדברים על דיווח להלן.

הקמפיינים שלך

כל הקמפיינים שלך מוצגים באמצע. הקמפיינים שלך בפייסבוק מורכבים משלושה אלמנטים המוצגים בחלק העליון בפורמט לשוניות: קמפיין מודעות, סדרות מודעות ומודעות. כל קמפיין מודעות יכול להכיל סדרות מודעות מרובות, וכל סדרת מודעות יכולה לכלול קריאייטיבים שונים של מודעות.

בואו נבהיר את התנאים האלה.

 • קמפיין הוא המקום שבו אתה בוחר את המטרה שלך. לאחר שתבחר, תוכל להתחיל לבצע סדרות מודעות עם קהל היעד, מיקום המודעות והתקציב שלך.
 • יכולות להיות סדרות מודעות מרובות תחת קמפיין אם אתה רוצה לפלח קהלים שונים ולהשתמש במיקומים שונים תחת מטרה אחת ויחידה.
 • ומודעה היא המקום שבו אתה מחליט על תמונות והודעות. יכולות להיות גם מודעות רבות תחת סדרת מודעות אם אתה רוצה לפצל את הבדיקה אילו אלמנטים יצירתיים פועלים בצורה הטובה ביותר לסדרת המודעות שלך.

יצירה ועריכה של מודעות פייסבוק

איך ליצור מודעות באמצעות 'מנהל המודעות של פייסבוק'

בעוד שלוח המחוונים עשוי להיראות מכריע, תהליך יצירת המודעות בפועל הוא די פשוט. כדי להתחיל ביצירת מודעה, פשוט לחץ על לחצן "צור" הירוק הבולט.

לאחר שתלחץ כדי ליצור מודעה חדשה, בחר את מטרות הקמפיין שלך מהקטגוריות מודעות למותג, התחשבות והמרות. לאחר מכן תגדיר רכיבים אחרים בקמפיין, כגון פילוח קהלים, מיקום מודעות, תקציב מודעות, פורמט מודעה, קריאייטיב של מודעות ועוד. פייסבוק תדריך אותך בשלבים אלה בזה אחר זה.

שים לב: לאחר שתפרסם את המודעה, פייסבוק יכולה להימשך עד 24 שעות כדי לסקור אותה. ברגע שפייסבוק תאשר אותו, תקבל הודעה והמודעה שלך תעלה לאוויר. אל תילחץ על לחיצה על "פרסם" במודעת פייסבוק שלך; קל לחזור פנימה ולבצע שינויים ברגע שהוא חי.

איך לערוך מודעות באמצעות 'מנהל המודעות של פייסבוק'

לא כל מודעה מושלמת. לדוגמה, ייתכן שתבחין שגיאת הקלדה במודעה רק לאחר שידור חי. לחלופין, ייתכן שסדרת מודעות מתפקדת היטב, וברצונך להגדיל את התקציב שלה. אל דאגה. עריכת מודעה ב'מנהל המודעות של פייסבוק' היא סופר פשוטה.

כדי לעדכן חלק כלשהו בקמפיין הקיים, רחף מעל שם המודעה ולחץ על סמל העריכה. פריט מוקפץ יחליק מימין, שם תוכל לערוך את הקמפיין, סדרת המודעות או המודעה.

תכונה מגניבה של 'מנהל המודעות של פייסבוק' היא שהוא מאפשר לך לערוך קמפיינים, סדרות מודעות או מודעות מרובים בפייסבוק בו-זמנית. כדי לערוך בצובר קבוצה של קמפיינים, סדרות מודעות או מודעות, סמן את התיבות בעמודה הראשונה ובחר "עריכה" בסרגל הניווט.

עבור קמפיינים, באפשרותך לבצע את הפעולות הבאות:

 • שינוי שם הקמפיין
 • הגדרת מגבלות הוצאה בקמפיין ושינוי תקציבים
 • הפעלה או ביטול של הקמפיין

לסדרות מודעות, אתה יכול:

 • עריכת שם סדרת המודעות
 • שינוי תאריכי ההתחלה והסיום
 • הגדרת סכומי הוצאה מינימליים ומקסימליים
 • עריכת הקהל שלך
 • שינוי מיקומי מודעות
 • עריכת המיטוב והמסירה

למודעות, אתה יכול:

 • עריכת שם המודעה
 • שינוי היעד (כלומר, דף הפייסבוק שממנו מגיעה המודעה שלך)
 • עריכת רכיבי הקריאייטיב של המודעה (תמונה, טקסט, קישור, קריאה לפעולה)
 • ציון פרמטרי כתובת URL

דברים משתנים כל הזמן בפייסבוק

תודה שנשארת איתנו לאורך כל המדריך הזה! כשהדברים נעים כל כך מהר בפייסבוק, יש סיכוי שחלק מהמידע הזה יהיה מיושן עד שתקרא אותו (בתקווה שלא!). אם אתה מזהה משהו שצריך לעדכן מאז שפרסמנו פוסט זה, הודע לנו. אנו להוטים לשמור על מדריך זה מעודכן ושימושי עבורך.

ע"י חברת קרית טק

לאתר הרשמי: https://kiryatech.com/

סגור לתגובות על מדריך למנהל המודעות בפייסבוק: איך ליצור ולנהל מודעות פייסבוק

מאת:

קרית טק kiryatech כל הפתרונות הדיגיטליים במקום אחד: שיווק בפייסבוק שיווק בגוגל בניית חנות וירטואלית בניית אתר תדמית בניית דף נחיתה אחסון אתרים מוצרים בניית אתרים תחזוקת אתרים עיצוב לוגו קידום אתרים אורגני ניהול מוניטין ברשת כתיבת תוכן שיווקי

פרסם באתר כ - 128 מאמרים.

.

דילוג לתוכן