כל מה שרצית לדעת על בניית חנות אינטרנטית לבגדים

19 באפריל 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה מסחר אלקטרוני

איך בונים חנות וירטואלית לבגדים?

מדי שנה אנחנו יכולים לראות עלייה ניכרת במספר האנשים שמעדיפים לקנות מוצרים דרך האינטרנט. על פניו זה נשמע טבעי לגמרי. המערכות השתכללו, הפכו להיות אמינות, בטוחות וקלות  יותר לשימוש. יותר בתי עסק מפעילים חנויות וירטואליות, יותר לקוחות מבינים שרכישה דרך האינטרנט יכולה לחסוך להם הרבה מאוד זמן, כסף וטרחה, והם מגלים את היתרונות הרבים הגלומים ברכישה דרך האינטרנט.

אחת הדוגמאות לכך היא רכישת בגדים דרך האינטרנט. אנחנו יכולים למצוא הרבה מאוד גולשים אשר מבצעים רכישות של בגדים, להם, לילדיהם או לבני משפחתה, דרך אתרים של חברות ובתי עסק שונים שעוסקים בתחום. אם פעם אנשים חשבו שבשביל לקנות בגד צריך ללכת לחנות ולמדוד אותו, אזי שכיום הם מוכנים לקחת את הסיכון לכאורה, ולקנות אותו באמצעות האינטרנט. כפי שנוכל לראות מיד, יש לכך סיבות שונות שמלמדות על היתרון שבקנייה שכזו.

במאמר זה אנחנו נציג שלושה דברים עיקריים. ראשית, מה היתרונות של קניית בגדים באינטרנט, איך בונים חנות וירטואלית לרכישת בגדים באינטרנט, ואיך מתגברים על מוקשים שעלולים למנוע מגולשים לרכוש בגדים דרך האתר שלנו.

מה היתרונות של בניית חנות אינטרנטית לבגדים?

ראשית, כל גולש יכול ליהנות ממגוון רחב של אפשרויות, בין אם זה דרך אתרים ישראליים ובין אם זה דרך אתרים בינלאומיים. יש הרבה יותר מבחר באינטרנט מאשר בחנויות בקניון או במרכז מסחרי. אפשר גם למצוא "אוצרות ומציאות" וגם אפשר לרכוש בגדים מחנויות שונות, שלא בהכרח נמצאות בקניון השכונתי או העירוני.

שנית, לא צריך לצאת מהבית. כל התהליך מתבצע בצורה מאוד פשוטה דרך הרשת. מבצעים את הקנייה והמשלוח עם הבגד מגיע אל בית הלקוח תוך זמן קצר. הכל מתנהל בצורה יסודית ומהירה.

שלישית, הרבה פעמים תהליך כזה יכול לחסוך לנו עלויות, לא רק בגלל שהבגדים עצמם יותר זולים אלא בגלל שאין עלויות נלוות.

ארבע, בדומה לכל רכישה באינטרנט, אפשר לבצע אותה מתי שרוצים, ללא הגבלת זמן או מקום.

איך בונים חנות וירטואלית למכירת בגדים?

כאשר מתכננים בניית חנות אינטרנטית לבגדים בצורה נכונה, צריך לאפיין את הקהל אליו אנחנו מכוונים, וצריך לדעת כיצד לקטלג את המוצרים על פי קטגוריות מתאימות.

מאחר ומדובר בבגדים, אזי שמעבר לחלוקה הרגילה של מוצרים על פי קטגוריות, צריך גם לייצר תתי קטגוריות. למשל, על פי מין, מידה, צבע, עונה, מותג ועוד. ככל שנייצר יותר תתי קטגוריות, כך יהיה לנו יותר קל לספק ללקוחות שלנו אפשרות למצוא בצורה מדויקת ונכונה את מה שהם מחפשים, זאת מבלי שהם יצטרכו לעבוד קשה בשביל למצוא את זה.

מעבר לכך, אנחנו צריכים לייצר עבורם מדריכים שיאפשרו להם לדעת איך ומה לבחור, מאמרים שיספקו להם מידע על הטרנדים הבולטים בתחום האופנה ותוכן מקצועי כללי שיכול לעזור להם בנושא. חשוב לציין גם, עלינו לפרסם פריטי לבוש שונים, מוצרי אופנה ועוד, כך הם יוכלו להיחשף לכמה שיותר מוצרים שאנחנו מבקשים לשווק. למשל, אנחנו יכולים להציע להם מוצרים דומים או משלימים, ברגע שהם מבקשים לקנות בגד כזה או אחר.

איך מתגברים על מכשולים בהקמה של חנות אינטרנטית לבגדים?

למרות שקניות באינטרנט נחשבות לדבר מאוד פופולארי ומקובל, אזי שגם היום לא מעט גולשים עדיין נמנעים מכך. לכן אנחנו צריכים לדעת כיצד להתגבר על מכשולים ולספק להם ביטחון מספיק גבוה, בשביל לרכוש את המוצרים הרלוונטיים ללא חשש.

למשל, אנחנו צריכים לספק להם אפשרות להחזיר את המוצר ולקבל אחר, אם נניח הם בחרו בטעות מידה לא נכונה או מוצר לא מתאים. עלינו לעשות זאת בצורה מהירה ואמינה, מבלי שהם יצטרכו לחכות זמן רב עד שיקבלו מאיתנו מענה או עד שיקבלו מוצר חלופי.

כמו כן, אנחנו צריכים להבטיח להם שהזמנה תגיע כמה שיותר מהר. אין טעם להציע מוצר שיגיע תוך חודש נניח, כי אז הם יעדיפו ללכת לחנות פיזית בשביל לקנות אותו. הוא צריך להגיע תוך זמן סביר של שבוע עד עשרה ימים.

נקודה אחרונה, חשוב שכל תהליך הרכישה יתבצע באופן אמין, מאובטח ומסודר, כך שלא יהיה חשש שמא הפרטים שלהם ידלפו ואז יהיה סיכון שמישהו זר יעשה שימוש במידע שהם סיפקו לנו לצורך רכישת המוצר אצלנו בחנות.

סגור לתגובות על כל מה שרצית לדעת על בניית חנות אינטרנטית לבגדים

מאת:

פרסם באתר כ - 14 מאמרים.

.

דילוג לתוכן