מלגזה שינוע והרמה

14 באפריל 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה ניהול ואחזקת מבנים

 

 

בוודאי יצא לכם לשמוע יותר מפעם אחת את המושג מלגזה, אשר משמשת לשם שינוע והרמה, ולא ממש הבנתם למה התכוון המשורר בדבריו. ובכן, המלגזה מהווה סוג של כלי רכב תעשייתי, שמצורפת לו פלטפורמה אשר אותה מפעילים על ידי כוח מלפנים. יש למזלגה סוג של מעין מזלג, אותו אפשר להנמיך כמו גם להגביה ולהכניס אותו הישר למטען, לשם שינוע והרמה. אפשר להפעיל את המלגזה על ידי מנוע של בעירה או על ידי בטריות חשמליות. קיימים סוגים של מלגזות שמחייבים את המפעיל לעמוד, וישנם סוגים של מלגזות אשר מאפשרים למפעיל לשבת בעת הפעלת המלגזה.

 

באיזה מצבים מלגזה שינוע והרמה שימושית?

הידעתם, כי מלגזה, אשר אתן אפשר לבצע אף שינוע והרמה, הומצאו אי שם במהלך המאה העשרים, והיא חוללה מהפכה אמתית בכל מה שקשור לשילוח סחורה ולאחסון שלה בכל מיני מקומות עבודה? המלגזה הפכה לסוג של מכונה אינטגרלית בבית עסק תעשייתיים, ובין השאר נמנה אותם, לפי סדר רנדומלי –

  • למלגזה יש מקום של כבוד במספנות. המלגזה עזרה בפריקה ובערימה של ספינות ושל דוברות במרחבי תבל במלחמות. ואילו במציאות העכשווית, המלגזה משמשת בתור הובלה או בתור הובלה של מטענים מגושמים, ממלגזות של משלוחים לחללי אחסון ברציף וכלה באוניות. המלגזות משמשות כיום בפרט על תקן משלוחים של עץ או של פלדה.
  • למלגזה אף נודע התפקיד החשוב בתוך מתקנים של פעולות של מחזור. המלגזה משמשת אף לפריקה של מכולת מחזור או של משאית בטרם שינוע והרמה של המטען למפרץ המיון. יש שמעדיפים אותה משום שהיא מסוגלת להעלות או לפרק ברוב חיוניות משאיות, נגררים, קרונות, וכיוצא בזאת.
  • נראה, על פניו, כי המלגה מאוד שימושית בהיבט התעשייתי של אתרי בנייה. פועלי בניין נוטים לעשות שימוש במלגזה על מנת לשאת ולהוביל כל מיני חומרי בניין כבדים למרחקים ניכרים, גם שתנאי השטח קשים למדי.
  • היעילות של המלגזה גם ניכרת בקרבה של מחסן – מלגזה משמשת לרוב אף בפעילות השוטפת של המחסן. המלגזה משמשת בפרט לשם העמסה או לשם פריקה של הובלת סחורות או של משאיות. קיימים כל מיני סוגים של מלגזות לשימוש עבור מחסנים כיום, כאשר כל סוג מתהדר בגודל שונה וייחודי בשביל סוג העבודה המדוברת.

המאמר בחסות חדשות Bn

סגור לתגובות על מלגזה שינוע והרמה

מאת:

אריק כהן עובד בחדשות bignews

פרסם באתר כ - 83 מאמרים.

.

דילוג לתוכן