איך להשתמש ב-Facebook Messenger כדי לנהל לקוחות

25 במרץ 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה פייסבוק

אחד המפתחות לשיווק מוצלח הוא היכולת ליצור קשרים אמיתיים עם קהל היעד שלך. בימים אלה, כאשר אתה רוצה להתחבר עם מישהו במעגל האישי שלך, אתה כנראה עושה את זה באמצעות טקסט.

כשעסקים רוצים ליצור קשר עם לקוחות, הם עדיין משתמשים בעיקר בדוא"ל, אבל אם אתה רוצה להעביר את התקשורת שלך למדיום מיידי יותר שמרגיש אישי יותר, יש את Facebook Messenger.

Facebook Messenger, אפליקציה המאפשרת העברת הודעות אחד על אחד וקבוצתי, הושקה בשנת 2011 וכיום יש לה 1.3 מיליארד משתמשים פעילים חודשיים. מבין האנשים שמשתמשים בפייסבוק, 64% משתמשים גם ב-Messenger.

עבור עסקים, ל-Facebook Messenger יש את היתרון של מתן אפשרות לתקשורת ישירה עם לקוחות פרטיים יותר מפוסטים חברתיים ויותר ממוקדים ומותאמים אישית מאשר דואר אלקטרוני.

לפי פייסבוק, 20 מיליארד הודעות מסנג'ר של פייסבוק נשלחות בין אנשים ועסקים מדי חודש, ו-69% מהצרכנים בארה"ב שמשתמשים בהודעות אומרים שהיכולת לשלוח הודעה לעסק גורמת להם להרגיש בטוחים יותר לגבי המותג.

לא רק שאנשים משתמשים יותר ויותר במסרים כדי ליצור קשר עם חברות, הם גם פתוחים יותר לקבלת הודעות מעסקים. על פי MobileMonkey, שיעורי הפתיחה הממוצעים עבור הודעות מסנג'ר של פייסבוק הם 50-80%, לעומת כ -20% עבור הודעות דוא"ל. כ-20% מהאנשים שמקבלים הודעות ישירות ילחצו, לעומת 3% הקליקים הממוצעים עבור הודעות דוא"ל.

איך להגדיר את Facebook Messenger לעסק שלך

לפני שתוכל להתחיל להשתמש ב-Facebook Messenger לעסק שלך, עליך להגדיר אותו.

שם המשתמש שלך ב-Facebook Messenger הוא הסימן @ואחריו שם דף הפייסבוק שלך; הוא אמור להופיע תחת שם החברה שלך בדף הפייסבוק שלך.

כדי להפעיל את Messenger עבור דף הפייסבוק שלך, עבור אל הגדרות, בחר כללי, גלול אל הודעות ולחץ על ערוך. לחץ על האפשרות "אפשר לאנשים ליצור קשר עם הדף שלי באופן פרטי על-ידי הצגת לחצן הודעה" ולחץ על שמור שינויים.

חנות בפייסבוק Facebook

לאחר הגדרת Facebook Messenger, נסה דרכים אלה כדי להגיע ללקוחות שלך.

6 דרכים להשתמש במסנג'ר של פייסבוק

1. שליחת הודעות אוטומטיות

אם יש לך דף פייסבוק, תוכל להגדיר את Messenger כך שישלח הודעות אוטומטיות לאנשים המקיימים אינטראקציה עם הדף שלך. כדי לקבל בברכה אנשים ל-Messenger, אתה יכול לשלוח ברכה אוטומטית לכל מי שפותח שיחה עם דף הפייסבוק שלך ב-Messenger, עוד לפני שהוא שולח הודעה. שליחת ברכה אוטומטית היא דרך מצוינת לקבל בברכה מבקרים בדף ולומר להם למה הם יכולים לצפות מדף הפייסבוק שלך והיכן להשיג מידע ותוכן חשובים מהמותג שלך.

באפשרותך גם להגדיר תשובות מיידיות, הנשלחות באופן אוטומטי לכל מי ששולח הודעה לעסק שלך, כדי ליידע אותו שקיבלת את ההודעה שלו ומתי הוא אמור לצפות לשמוע ממך בחזרה.

אם דף הפייסבוק שלך מוגדר לאפשר לאנשים לקבוע פגישות עם העסק שלך, אתה יכול גם להגדיר הודעות אוטומטיות הקשורות לפגישות באמצעות Facebook Messenger, כולל תזכורת לפגישה יום לפני פגישה והודעת המשך לאחר הפגישה.

כל ההודעות האוטומטיות מגיעות עם טקסט רגיל שניתן לשנותו כך שיתאים לצרכים הספציפיים שלך.

2. לספק שירות לקוחות

איכות שירות הלקוחות שלך יכולה ליצור או לשבור את החברה שלך, ו-Facebook Messenger מציע דרך לשפר ולהתאים אישית את האופן שבו אתה עוזר ללקוחות שלך. על ידי שימוש ב-Facebook Messenger לשירות לקוחות, לא רק שאתה עוזר לפתור את הבעיות של הלקוחות שלך, אתה עושה זאת בשיטה שהם באמת מעדיפים: על פי סקר של נילסון, 56% מהאנשים מעדיפים לשלוח הודעה לחברה מאשר להתקשר לשירות לקוחות.

כשמישהו מפרסם תגובה בדף הפייסבוק שלך, Messenger מאפשר לך להפוך את השיחה לפרטית כדי שתוכל להתמודד עם הבעיה הספציפית שלו. עכשיו, במקום לבקש מהם באופן פומבי לשלוח דוא"ל או להתקשר אליך ישירות, אתה יכול פשוט לענות לתגובה עם הודעה פרטית באמצעות Messenger.

ההערה הציבורית תישאר גלויה, אך ההודעות הפרטיות שלך יוסתרו – כל שאר המבקרים בדף יראו הוא פתק לצד ההערה המציינת שהגבת באופן פרטי, מה שמראה שאינך מתעלם מהלקוחות שלך.

3. השתמש בקישורי Messenger

אם אתה רוצה להגיע ללקוחות פוטנציאליים שלא התחברו למותג שלך ב-Messenger, תוכל להשתמש בקישורי Messenger כדי לעודד אותם לשלוח לך הודעה.

קישורי Messenger, הנקראים גם M.me קישורים, הם כתובות URL מקוצרות שכאשר לוחצים עליהן, שולחות אנשים לדף הפייסבוק שלך ופותחות שיחה עם העסק שלך ב-Messenger.

ניתן להשתמש בקישורי Messenger, המופיעים כ-m.me/[yourbusinessusername], להוסיף לחתימת הדוא"ל ולכרטיסי הביקור שלך, להציג אותם על אריזות המוצר או החומרים השיווקיים שלך, או אפילו להטמיע אותם בקוד QR ניתן לסריקה.

4. צור מודעות מסנג'ר של פייסבוק

יש כמה דרכים ליצור מודעות פייסבוק שמשתלבות עם Messenger. מודעות פייסבוק מסנג'ר הן מודעות מוצגות שמופיעות באפליקציית Messenger לצד הודעות אחרות וניתן להשתמש בהן כדי להגיע לכל מי שמתאים לקהל היעד שלך, גם אם הוא מעולם לא ביקר בדף הפייסבוק שלך. כשמישהו לוחץ על מודעת Messenger, הוא יועבר לתצוגה מפורטת ב-Messenger, עם הקריאה לפעולה שבחרת.

מודעות של לחץ על Messenger להיראות כמו מודעות פייסבוק רגילות ומופיעות בניוז פיד או באינסטגרם, אך במקום לשלוח אנשים לדף נחיתה באתר, למודעה יש קריאה לשליחת הודעה לפעולה, שכאשר לוחצים עליה, מתחילה שיחה ב-Messenger עם העסק. מחקרים מראים שמודעות קליק ל-Messenger משיגות ביצועים טובים פי חמישה ממודעות פייסבוק מסורתיות.

מודעות התפוצה של פייסבוק מאפשרות לך לפלח אנשים באזור גיאוגרפי מסוים באמצעות מודעה ולתת להם את האפשרות ללחוץ כדי לשלוח הודעה לעסק. ניתן להשתמש במודעות תפוצה כדי לספר לאנשים שהם קרובים למיקום העסק שלך ולעודד אותם לבקר, לספר לאנשים על מכירה או קידום נוכחיים, או פשוט להגביר את המודעות למותג שלך. בחירת הקריאה לשליחת הודעה לפעולה של מודעת התפוצה שלך מעניקה לאנשים את האפשרות לשלוח לך הודעה פרטית ב-Facebook Messenger ישירות מהמודעה.

באמצעות הודעות ממומנות, המציגות מודעות ללקוחות שכבר קיימת איתם תקשורת באמצעות Messenger, באפשרותך לשלוח עדכונים, מבצעים והצעות כדי לטפח מערכות יחסים קיימות וליצור מחדש אנשים שהמותג שלך התחבר אליהם בעבר.

5. למכור מוצרים ושירותים

פייסבוק מעניקה כעת לעסקים את היכולת למכור מוצרים ושירותים ישירות דרך Messenger. הוספת ערוץ מכירות של Messenger לאתר מסחר אלקטרוני מאפשרת ללקוחות להציג מוצרים ולקנות מתוך Messenger ואז להיות מנותבים מחדש לדף התשלום של האתר כדי לבצע רכישה.

לקוחות יכולים אפילו לבצע רכישות מבלי לעזוב את Messenger באמצעות לחצן קנה עכשיו המוטבע בהודעת Messenger ותשלום באמצעות PayPal. לקוחות המבצעים רכישות בתוך Messenger אפילו יקבלו אישור הזמנה ואפשרות לראות קבלה.

6. קבל משוב מלקוחות

משוב לקוחות הוא חשוב ביותר, אבל מקבל את זה יכול להיות מטלה. עם Facebook Messenger, במקום לשלוח ללקוחות סקר בדוא"ל או לבקש מהם לכתוב ביקורת, אתה יכול פשוט לשלוח הודעה שתשאל אותם איך הם נהנים מהרכישה שלהם ותודיע להם שאתה שם כדי לעזור אם הם צריכים משהו.

ניתן גם להשתמש בצ'אטבוט ובבורן סקרים כדי ליצור סקרים ב-Facebook Messenger, שהם מהירים וקלים למילוי ונוטים לקבל שיעורי תגובה גבוהים יותר מאשר סקרים הנשלחים באמצעות דואר אלקטרוני.

 

סגור לתגובות על איך להשתמש ב-Facebook Messenger כדי לנהל לקוחות

מאת:

קרית טק kiryatech כל הפתרונות הדיגיטליים במקום אחד: שיווק בפייסבוק שיווק בגוגל בניית חנות וירטואלית בניית אתר תדמית בניית דף נחיתה אחסון אתרים מוצרים בניית אתרים תחזוקת אתרים עיצוב לוגו קידום אתרים אורגני ניהול מוניטין ברשת כתיבת תוכן שיווקי

פרסם באתר כ - 128 מאמרים.

.

דילוג לתוכן