איך להעניק למבקרים באתר שלך חוויית ניווט מצוינת

25 במרץ 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה תנועת מבקרים

הניווט באתר שלך – האופן שבו מבקרים באתר מסתובבים באתר – עושה הבדל עצום בחוויית המשתמש.

אם באתר שלך יש ניווט ברור ואינטואיטיבי שמקל על המבקרים לגלוש באתר, למצוא את מה שהם מחפשים ולהגשים את המטרות שלהם באתר, אתה מציע להם חוויית משתמש מצוינת שסביר שתוביל לשיעורי הקפצה נמוכים יותר, המרות נוספות ורמות שביעות רצון גבוהות יותר מהאתר ומהמותג שלך.

אם הניווט באתר מבלבל או מתסכל, לא רק שלקוחות נוטים יותר לעזוב את האתר שלך, הם יעשו זאת עם רושם שלילי של המותג שלך.

פעל בהתאם לשיטות עבודה מומלצות אלה לניווט באתרי אינטרנט כדי להבטיח שהאתר שלך מספק את חוויית המשתמש הטובה ביותר עבור המבקרים שלך.

 1. שים את המשתמש במקום הראשון. המפתח לניווט טוב באתר הוא לשמור על המשתמש בראש סדר העדיפויות בכל עת ולנסות לצפות מראש את הדרכים שבהן הוא ישתמש באתר שלך. חשוב מה מבקר באתר עשוי לחפש, היכן הוא מצפה למצוא אותו ואילו מונחים הוא מצפה לראות, והשתמש בידע זה כדי לוודא שהשפה והארגון של האתר יהיו הגיוניים למבקרים ויאפשרו להם להשיג בקלות את מטרותיהם.
 2. הפוך את הניווט לאינטואיטיבי. זה יכול להיות מועיל לנסות לחזות את הנתיב שמשתמשי האתר שלך ילכו בו בזמן שהם מנווטים באתר שלך, אבל האמת היא שאתה לא יכול להיות בטוח במטרה של כל משתמש בביקור באתר שלך ובאיזה נתיב הם עשויים לבחור. מסיבה זו, הניווט באתר שלך צריך להיות אינטואיטיבי – כל דף באתר שלך צריך לתת למשתמשים אינדיקציה היכן הם נמצאים באתר ולהקל על ההבנה לאן ללכת הלאה.
 3. היצמד למוסכמות. הניווט באתר שלך הוא לא מקום להיות יצירתי מדי – בעוד שאתה יכול להתנסות בגופנים ובצבעים, לא למקם תפריטים במקום יוצא דופן או לגרום להם לתפקד בצורה לא סטנדרטית. סרגל הניווט הראשי שלך אמור להופיע אופקית על-פני החלק העליון של הדף, או כבחירה שנייה, אנכית לאורך הצד הימני, ומיקומו ותכניו צריכים להיות עקביים בכל דפי האתר.
 4. השתמש במונחים תיאוריים עבור תפריטים. במידת האפשר, היו ספציפיים לגבי מה שמבקרים באתר ימצאו כאשר הם לוחצים על פריט תפריט. במקום מונחים כלליים כמו "שירותים" או "מוצרים", השתמש בתוויות המתארות למעשה את השירותים או המוצרים שאתה מציע.
 5. הגבל פריטי תפריט. היית חושב כי מתן המבקרים באתר שלך אפשרויות נוספות יהיה דבר טוב, אבל למעשה, כשמדובר בניווט הראשי, פריטי תפריט רבים מדי יכול לגרום לאתר להיראות עמוס ולהיות מכריע עבור משתמשים. נסה לשמור את מספר פריטי הניווט הראשיים על 7 לכל היותר, רצוי 5 או פחות.
 6. עבור אתרים מורכבים, השתמש ברכיבים חזותיים כדי להקל על הניווט. אם אתר האינטרנט שלך גדול מדי או מורכב מכדי להתאים למספר פריטי תפריט, קיימות מספר דרכים לארגן כמות גדולה של מידע תוך שמירה על ניווט אינטואיטיבי. אם יש לך מוצרים או שירותים רבים שברצונך לכלול בתפריט, שקול להשתמש במגה-תפריט, המתרחב כדי להציג מידע נוסף כאשר אתה מרחף מעליו (לדוגמה: מחנה הכנופיות חור בקיר). כדי להציג בקלות את התוכן של פריטי הניווט הראשיים, באפשרותך להשתמש ברכיבים נפתחים כגון DHTML, המציג את עמודי המשנה של כל רכיב ניווט ראשי, או תפריט וילון, אשר יורד על פני הניווט העליון כולו כדי להציג את כל עמודי המשנה. עבור אתרים בעלי מבנה מורכב, שקול להוסיף פירורי לחם – סוג ניווט משני המציג את מיקום מיקומו באתר (לדוגמה: מוצרים לבית > רהיטים > חדר אוכל > שולחנות) – או קידוד צבעים של חלקים שונים באתר.
 7. הצב פריטי תפריט בסדר הנכון. סביר יותר שאנשים יזכרו פריטים בתחילתה ובסופה של רשימה, לכן שים את פריטי התפריט החשובים ביותר שלך במיקומים הראשונים והאחרונים בפריטים המובילים של הניווט והתפריט מהדפים הפחות נסחרים באמצע. אתרי אינטרנט רבים מציבים פריטי תפריט איש קשר והתחברות במיקום השמאלי הקיצוני מסיבה זו.
 8. שקול להשתמש בחיל ים דביק. אם דפי האינטרנט שלך נוטים להיות ארוכים יותר, הדורשים מהמשתמשים לגלול מטה כדי לראות תוכן נוסף, שקול להשתמש ב"סרגל ניווט דביק" לניווט העליון שלך. ניווט דביק, המכונה גם ניווט קבוע, יישאר בחלק העליון של המסך במקום להיעלם בעת הגלילה מטה, כך שמשתמשים לא יצטרכו לגלול בחזרה למעלה כדי ללחוץ על פריטי תפריט או לראות היכן הם נמצאים באתר.
 9. צור הירארכיית תוכן ברורה. חוויית משתמש טובה פירושה מתן שלטים ברורים למבקרים באתר כדי להראות כיצד האתר שלך מאורגן. חשוב על חנות מכולת: כמה קשה יהיה למצוא את מה שאתה מחפש אם הכל היה נערם בערימה? אתה זקוק לרמזים כדי למצוא את מה שאתה צריך: מדריך חנויות, מעברים עם תוויות ברורות וארגון שמקבץ דברים באופן הגיוני. בצע את אותו תהליך עם אתר האינטרנט שלך על-ידי סימון המקטעים החשובים ביותר וארגון עמודי משנה בתוך קטגוריות ברורות ורלוונטיות.
 10. חבר תוכן קשור בתוך האתר שלך. העובדה ששני דפי אתר נמצאים באזורים שונים באתר שלך לא אומרת שאין להם שום דבר במשותף. עזור להפנות מבקרים באתר (ומנועי חיפוש) לתוכן קשור באתר שלך על-ידי קישור צולב בין דפים המציעים תוכן משלים.
 11. חפש דרכים להנחות את המבקרים שלך. לפעמים, מבקר באתר לא ידע בדיוק מה הוא מחפש או מה הוא רוצה לעשות באתר שלך. מתן רמזים חזותיים או דרכים אחרות להנחות אותם לקראת הפעולות הרצויות היא דרך מצוינת לשפר הן את חוויית המשתמש והן את ההמרות. בכל דף, הצע קישורים, קריאות לפעולה, תפריטים צדדיים או תוכן קשור מוצע המעניק למבקרים תמריץ להישאר באתר שלך ולחקור.

שיפור אחוזי המרה בדפי נחיתה

סגור לתגובות על איך להעניק למבקרים באתר שלך חוויית ניווט מצוינת

מאת:

קרית טק kiryatech כל הפתרונות הדיגיטליים במקום אחד: שיווק בפייסבוק שיווק בגוגל בניית חנות וירטואלית בניית אתר תדמית בניית דף נחיתה אחסון אתרים מוצרים בניית אתרים תחזוקת אתרים עיצוב לוגו קידום אתרים אורגני ניהול מוניטין ברשת כתיבת תוכן שיווקי

פרסם באתר כ - 128 מאמרים.

.

דילוג לתוכן