איך להשתמש בקבוצות פייסבוק כדי לבנות קהילה?

25 במרץ 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה פייסבוק

סביר להניח שכבר יש לך דף פייסבוק לעסק שלך כדרך לקדם את המותג שלך וליצור קשרים עם קהל היעד שלך. הקמת קבוצת פייסבוק משלך היא דרך להעמיק את הקשרים האלה וליצור קהילה אמיתית של אנשים שחולקים תחומי עניין דומים ויודעים ואוהבים את המותג שלך.

קבוצות מקוונות היו פופולריות במשך שנים, והמגפה רק הפכה אותם ליותר. יותר מ-1.8 מיליארד אנשים משתמשים בקבוצות פייסבוק מדי חודש, ומחקר שנערך לאחרונה מצא כי 77% מהאנשים אומרים שהקבוצה החשובה ביותר שהם חלק ממנה היא מקוונת ולא באופן אישי.

איך העסק שלך יכול להפיק תועלת מקבוצת פייסבוק

ההבדל בין דף פייסבוק לקבוצת פייסבוק הוא עדין אך חשוב. בעוד שדף פייסבוק פועל כמו חנות מקוונת או מטה, קבוצת פייסבוק מעניקה ללקוחות המוערכים ביותר שלך מקום שאינו מונחה מכירות ללכת אליו כדי לקבל מידע נוסף על המותג שלך ולקיים אינטראקציה עם חברים אחרים בקהל היעד שלך.

אם אתה חושב על המותג שלך כעל הבית שלך, אנשים שרואים את דף הפייסבוק שלך הם כמו אנשים שעוברים ליד הבית שלך – אתה אולי לא מכיר אותם כל כך טוב (או בכלל), אבל אתה רוצה שיהיה להם רושם חיובי על הבית שלך ולחשוב שהוא נראה אטרקטיבי ומזמין.

קבוצת פייסבוק היא יותר כמו ברביקיו בחצר האחורית מלא באנשים שאכפת לך מספיק להזמין לבית שלך. האנשים שמצטרפים לקבוצה שלך הם האנשים שאיתם אתה רוצה לבנות מערכת יחסים – אתה מתעניין בהם והם מעוניינים בך, ולשניכם יש מה להרוויח מהחיבור.

לאחר שהקמת קבוצת פייסבוק למותג שלך, תוכל להשתמש בה כדי להתחיל לבנות קהילה חזקה סביב המותג שלך על ידי טיפוח מערכות יחסים ומתן ערך ללקוחות שלך.

אתה יכול להשתמש בקבוצת הפייסבוק שלך כדי:

 • יצירת קשרים עמוקים יותר עם לקוחות קיימים ופוטנציאליים
 • תקשורת עם שגרירי מותגים ומשפיעים
 • בקש משוב על מוצרים או שירותים ספציפיים או על המותג שלך באופן כללי
 • קבל מידע נוסף על מה שחשוב ללקוחות שלך
 • קבל רעיונות לפוסטים בבלוג או לסוגים אחרים של תוכן
 • קידום אירועים קרובים
 • בניית נאמנות למותג
 • בדוק רעיונות חדשים
 • שתף מבצעים בלעדיים

תכונות חדשות של קבוצת פייסבוק

פייסבוק חשפה מספר תכונות חדשות כדי להפוך את הקבוצות לתכונות שימושיות יותר לעסקים.

הכרטיסיה 'קבוצות חדשות': לשונית הקבוצות החדשות מציגה כעת לכל משתמש פייסבוק (כולל בעלי דפי פייסבוק) פיד פעילות מותאם אישית מכל הקבוצות שבהן הוא חבר וממליצה על קבוצות המבוססות על תחומי העניין שלהם, מה שיכול להקל על הקבוצה שלך למצוא עבור חברי קהל היעד שלך. הכרטיסיה כוללת גם את Watch Party, המאפשר למספר חברים בקבוצה לצפות ולהגיב על אותו סרטון בו-זמנית.

נתוני שימוש של קבוצת פייסבוק: פייסבוק מציעה כעת ניתוח עבור הקבוצות שלה, כמו גם עבור הדפים שלה. נתוני השימוש של קבוצת פייסבוק מספרים לך על חברי הקבוצה שלך, כולל מי החברים החדשים, מי מחכה להצטרף, פרטי מעורבות, פרסום מדדי ביצועים בהתבסס על תגובות או תגובות, ועשרת התורמים המובילים שלך.

תגי קבוצת פייסבוק: תגי קבוצת פייסבוק, הזמינים לקבוצות עם לפחות 50 חברים, מאפשרים למנהל הקבוצה לזהות ולזהות חברים מסוימים בקבוצה בהתבסס על הסטטוס או התרומות שלהם לקבוצה. תגים זמינים עבור חברים חדשים, חברים מייסדים, חברי קבוצה אשר לעתים קרובות להתחיל ולתרום לשיחות משמעותיות, ועוד.

סוגי קבוצות פייסבוק חדשים: השנה הודיעה פייסבוק כי תוסיף סוג קבוצה כללי חדש ותגלגל 13 סוגי קבוצות ישנות יותר לקטגוריה זו. היא גם מתכננת להוסיף קבוצות חדשות של משרות ותמיכה בבריאות עם תכונות מותאמות אישית, כולל מתן אפשרות לחברי קבוצות רפואיות לפרסם מבלי להציג את שמם ולתת לחברי קבוצות עבודה דרך קלה יותר להגיש מועמדות למשרה בתוך פייסבוק.

פיקסל פייסבוק בקבוצות: אם לקבוצה שלך יש לפחות 250 חברים, עכשיו אתה יכול להוסיף פיקסל פייסבוק לקבוצה שלך. פיקסלים של מודעות פייסבוק מאפשרים לך לעקוב אחר התנהגות המשתמשים לאחר שהם לוחצים על אחד הפוסטים בקבוצת הפייסבוק שלך, כדי לראות איך הם מקיימים אינטראקציה עם האתר שלך ולתת לך מידע נוסף על האופן שבו התוכן של דף הקבוצה שלך משפיע על התנועה והמרות באתר שלך.

עיצוב הצבה קבוצתית: פייסבוק מתכננת לתת למנהלי קבוצות אפשרויות נוספות לעיצוב פוסטים, כולל כותרות H1 ו- H2, גדלי טקסט משתנים, תבליטים וציטוטי בלוקים.

תמיכה בפייסבוק למנהלי קבוצות: כדי לעודד שימוש בקבוצות, פייסבוק מציעה כעת פלטפורמה בלעדית למנהלי קבוצות לדווח על בעיות, לשאול שאלות ולקבל תשובות תוך 24 שעות.

טיפים לשימוש בקבוצות פייסבוק

 1. בחר את השם הנכון עבור הקבוצה שלך. אל תשתמש רק בשם המותג שלך כשם הקבוצה שלך, תמציא שם שמאפשר לחברים פוטנציאליים לדעת על מה הקבוצה, איזה סוג תוכן הם ימצאו אם הם יצטרפו ואיך הם ירוויחו מלהיות חברים.
 2. קבע את רמת האבטחה הנכונה. קבוצות יכולות להיות ציבוריות, סגורות או סודיות. ניתן לראות קבוצות פתוחות ולהצטרף אליהן על ידי כל אחד. ניתן למצוא קבוצות סגורות בחיפוש, אך בעוד שכל אחד יכול לראות את שם הקבוצה, רק חברים יכולים לראות את התוכן. כל אחד יכול לבקש להצטרף לקבוצה סגורה, והחברות מאושרת או נדחית על-ידי המנהל. קבוצות סודיות אינן מופיעות בחיפוש, והחברות היא בהזמנה בלבד.
 3. קדם את הקבוצה שלך כדי לקבל חברים חדשים. לאחר הקמת הקבוצה שלך, עליך לגרום לאנשים להצטרף. כתוב פוסט בבלוג על השקת הקבוצה, שלח דוא"ל לרשימת המנויים שלך המכריז על הקבוצה שלך ומעודד אותם להצטרף, לקדם את הקבוצה בדף הפייסבוק שלך ובערוצי מדיה חברתית אחרים, ולהוסיף קישור לקבוצה באתר שלך ובחתימת הדוא"ל שלך.
 4. שאל שאלות לפני קבלת חברים. כאשר מישהו מבקש להצטרף לקבוצה שלך, אתה יכול לבחור לשאול עד שלוש שאלות ממתינות של חברים לגבי הסיבה שהוא רוצה להצטרף לקבוצה שלך, מה הם מצפים לצאת מחברות ובמה הם מעוניינים. התשובות שלהם, הגלויות רק למנהלי קבוצות ולמנחים, יכולות להיות משאב בעל ערך בלמידה נוספת על קהל היעד שלך.
 5. רשום כללי קבוצה. ודא שכל חברי הקבוצה יודעים את ההנחיות לפרסום ולאינטראקציה בתוך הקבוצה שלך על ידי יצירת כללי קבוצת פייסבוק ומתן אפשרות לחברים חדשים לדעת היכן הם יכולים למצוא אותם. כברירת מחדל, כללי קבוצה מוצגים במקטע אודות, אך באפשרותך גם ליצור קבלת פנים קצרה עם הנחיות מסוימות כפוסט ולהצמיד אותה לראש דף הקבוצה כך שכולם יראו אותה ברגע שהם נכנסים לקבוצה.
 6. ברוכים הבאים חברים חדשים לקבוצה ולבקש מהם להציג את עצמם. כמו בכל מפגש פנים אל פנים, אנשים מרגישים יותר בנוח וסביר יותר שהם יהיו מעורבים בשיחות כאשר הם מוצגים לקבוצה. פייסבוק מאפשרת לך ליצור פוסט קבלת פנים סטנדרטי, ואתה יכול גם לקבל אותם בברכה בנפרד ולעודד חברים אחרים לעשות את אותו הדבר.
 7. ספק ערך אמיתי. הזמן הוא בעל ערך, כך שאם אתה רוצה שחברי הקבוצה שלך יבלו זמן באינטראקציה עם המותג שלך, אתה צריך לעשות את זה ישתלם להם. פרסם לעתים קרובות, הישאר בקשר עם חברי הקבוצה שלך והצע הנחות, תוכן או מידע בלעדיים שהם לא יכולים להשיג בשום מקום אחר.
 8. התחל דיונים, אבל אל תשלוט בהם. שלא כמו בדף פייסבוק, חברי קבוצת פייסבוק צריכים להיות אחראים במידה רבה להכתבת טון ותוכן, כך שהמותג לא תמיד צריך לקחת את ההובלה. אל תרגישו מחויבים להצטרף לכל שיחה – אתם יכולים ללמוד הרבה רק על ידי הקשבה.
 9. להיות מגיב. אמנם אינך צריך להשתתף בכל דיון, אך עליך להיות זמין באופן מיידי אם מישהו שואל שאלה או זקוק לעזרה.
 10. נטר פוסטים והיפטר מספאם. כמעט שום דבר לא יעצבן את חברי הקבוצה שלך יותר מאשר פוסטים ספאמי שסותמים את הקבוצה ומשבשים את האינטראקציות האמיתיות שאמורות להתרחש. פייסבוק הוסיפה זה עתה את היכולת של מנהלים ליצור קשר עם חברים ישירות כאשר הפוסטים שלהם מפרים את הכללים או זכאים לדואר זבל.
סגור לתגובות על איך להשתמש בקבוצות פייסבוק כדי לבנות קהילה?

מאת:

קרית טק kiryatech כל הפתרונות הדיגיטליים במקום אחד: שיווק בפייסבוק שיווק בגוגל בניית חנות וירטואלית בניית אתר תדמית בניית דף נחיתה אחסון אתרים מוצרים בניית אתרים תחזוקת אתרים עיצוב לוגו קידום אתרים אורגני ניהול מוניטין ברשת כתיבת תוכן שיווקי

פרסם באתר כ - 67 מאמרים.

.