יצירת אינדקס למכשירים ניידים בלבד – האתר שלך מוכן?

25 במרץ 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה אינטרנט

החודש, גוגל סוף סוף עוברת לאינדקס למובייל בלבד לאחר שדחתה את המעבר מספטמבר 2020 למרץ 2021.

גוגל משתמשת באינדקס הנייד הראשון כבר שנים, מה שאומר שהיא שוקלת בעיקר את הגרסה הניידת של אתר אינטרנט ליצירת אינדקס ודירוג. החל מעכשיו, גוגל תשקול רק אתרים ניידים – גרסאות שולחן העבודה יושמטו מהמדד לחלוטין.

מה זה אומר לגביך? אם לחברה שלך יש אתרי אינטרנט נפרדים למכשירים ניידים ומחשבים שולחניים, מבחינת Google, רק האתר הנייד שלך קיים. Google תתעלם מכל תמונה, תוכן או מידע חשובים המופיעים רק בגרסת שולחן העבודה.

אינדוקס של גוגל

הנה מה שעליך לעשות כדי להבטיח ש-Google תוכל לראות את התוכן המלא של האתר הנייד שלך:

  1. בדוק את תגי המטא של הרובוטים שלך: הקפד להשתמש באותם רובוטים meta tags בגרסה הניידת של האתר שלך כפי שאתה עושה בגרסת שולחן העבודה. שימוש בתגי noindex או nofollow באתר הנייד עשוי למנוע מ-Google ליצור אינדקס או לעקוב אחר קישורים באתר שלך.
  2. היזהר עם טעינה עצלה: הימנע משימוש בטעינה עצלה (הטוענת תמונות רק לאחר שמשתמש ביצע פעולה כגון החלקה מהירה, לחיצה או הקלדה) עבור תוכן מרכזי באתר הנייד שלך, מכיוון ש- Google לא תפעיל אינטראקציות אלה של משתמשים ולא תראה תוכן שדורש פעולת טריגר לטעינה.
  3. אל תאסור זחילה: כדי להבטיח ש-Google תוכל לסרוק את כל כתובות ה-URL באתר הנייד שלך, ודא שאינך מונע את סריקתן עם קובץ .txt הרובוטים שלך.
  4. התאם לתוכן השולחני והנייד שלך: אם באתר הנייד שלך יש פחות תוכן (הן תוכן דף והן כותרות דף ברורות) מאשר באתר השולחני שלך, הוסף תוכן חסר זה לאתר הנייד או שים לב שהאתר שלך עלול לאבד קצת תנועה ודרגת חיפוש מכיוון ש- Google מסתגלת לכך שיש פחות מידע.
  5. בדוק את איכות התמונה שלך: ודא שאינך משתמש בתמונות קטנות יותר ברזולוציה נמוכה באתר הנייד שלך, מכיוון שתמונות באיכות ירודה עשויות שלא להיכלל בתמונות Google Images או לקבל מיקום חיפוש נוח. ודא שלכל התמונות יש טקסט חלופי איכותי, ומקם תמונות וסרטוני וידאו במיקומים קלים לאיתור באתר הנייד שלך.
  6. התאמת כתובות URL של תמונות: אם התמונות באתר הנייד שלך כוללות כתובות URL שונות מאלה שבאתר הנייד שלך, ייתכן שתיתקל באובדן תנועה זמני כאשר Google יוצרת אינדקסים של הגרסאות למכשירים ניידים. כדי להימנע מכך, ודא שכתובות ה- URL עבור התמונות באתר הנייד שלך זהות לאלה באתר השולחני שלך, ש- Google ככל הנראה כבר מזהה.
  7. השתמש בסימוני סכימה עבור סרטונים: אם האתר שלך משתמש בנתונים מובנים של VideoObject כדי לתאר את הסרטונים החיים באתר, ודא שהגרסה לנייד כוללת גם את סכימת VideoObject יחד עם המידע הנוסף הנדרש כדי ש- Google תבין על מה הסרטונים ותוכל להציג אותם כראוי בחיפושים.

בנוסף לשיקולים ספציפיים אלה של Google, עליך גם לוודא שאתה מספק חוויה טובה למשתמשים הניידים שלך, עם פריסה רספונסיבית, מהירות אתר מעולה, ניווט ממוטב לנייד ולחצנים והסברים הניתנים ללחיצה בקלות.

סגור לתגובות על יצירת אינדקס למכשירים ניידים בלבד – האתר שלך מוכן?

מאת:

קרית טק kiryatech כל הפתרונות הדיגיטליים במקום אחד: שיווק בפייסבוק שיווק בגוגל בניית חנות וירטואלית בניית אתר תדמית בניית דף נחיתה אחסון אתרים מוצרים בניית אתרים תחזוקת אתרים עיצוב לוגו קידום אתרים אורגני ניהול מוניטין ברשת כתיבת תוכן שיווקי

פרסם באתר כ - 128 מאמרים.

.

דילוג לתוכן