איטום, גגות וירושלים

23 באוגוסט 2016 | מאת: | מאמרים בקטגוריה ניהול ואחזקת מבנים

העיר ירושלים, נמצאת בדיוק על הגבול שבין האזור הים תיכוני, לבין ספר המדבר. נתון זה מעיד כי העיר מאופיינת בקיץ חם ויבש, ובחורף גשום וקר, אשר עלול להגיע פעמים רבות גם לשלג.
  
כמות המשקעים הממוצעת בעיר עומדת על 554 מ"מ לשנה. כאשר כמעט בכל שנה יורד שלג, שמגיע בעיקר לאזורים הגבוהים של העיר, ביניהם שכונות כמו גילה, אשר נמצאות כ-859 מטר על פני הים, רמות אלון עם 850 מטר מעל פני הים, ורוממה ובית וגן. לא פעם, כאשר יורד שלג בעיר הוא גורם לשיבושים בחשמל ובמים, נפילה של עצים, וחדירה של מים לבית.
    

חדירה של מים לבית, באמצעות רטיבות ונזילות הינה אחד הדברים הנפוצים ביותר שיכולים להתרחש בחורף, במידה והבית שלנו אינו אטום כמו שצריך. במיוחד אם גרים בירושלים, יש חשיבות מיוחדת לביצוע איטום לגג. במידה ולא מבצעים איטום כמו שצריך, אנו מסכנים לא רק את הרכוש שנמצא בביתנו, אלא גם את עצמנו, כאשר במקרים החמורים ביותר המבנה שלנו יכול לקרוס.

אז מה עושים? פשוט.

החכם, עיניו בראשו. ועל מנת להקדים תרופה למכה, מומלץ לבצע איטום לגג כבר בקיץ, על מנת שבחורף הבא אתם תוכלו להיות בטוחים ורגועים. אין זה אומר כי אם לא ביצעתם את האיטום בקיץ, ובגשם והשלג כבר דופקים על הדלתות לא תבצעו איטום, אך עדיף לבצע את זה כמה שיותר מוקדם.
    
בקיץ, יש את התנאים האופטימאליים לביצוע עבודות איטום. למרות שחם, אין שום דבר שיפריע לנו לבצע את העבודה כמו שצריך. כמובן שבחורף עבודת האיטום תהיה מורכבת ומסומכת ביותר…

  
יריעות ביטומניות – פופולארי, אבל לא מתאים לכל גג!

   
אחת הדרכים הנפוצות היום לביצוע איטום לגג, הוא באמצעות יריעות ביטומניות. יריעות ביטומניות, הן משטחים גמישים, חזקים אשר עמידים בפני כל מזגי האוויר הקלים והקשים ביותר. גם חום ולחות, וגם נזקים של קור, גשם ושלג. הן נפרסות על הגג ויוצרות כמעיין שטחי אשר מבודד ואוטם.
    
למרות שמדובר באחת השיטות הנפוצות והטובות, יש לדעת שהיא לא תהיה מתאימה עבור כל גג. לפני שאנו מבצעים איטום לגג, יש לקחת מספר רב של מאפיינים בחשבון, כמו האם יש מכשולים רבים בגג? האם בוצע בו איטום בעבר? ואיזה איטום בוצע בו? לפעמים שימוש ביריעות ביטומניות עלול שלא להתאים לגג מסוים, ואם יתקינו אותנו הוא יהווה סכנה רבה.
    
זו הסיבה העיקרית שחשוב לבחור חברה מקצועית שאיתה תוכלו להיות רגועים ובטוחים שהגג שלכם אטום כמו שצריך, אל תקלו ראש בבחירת אנשי מקצוע, וגם אל תפחדו לשלם קצת יותר, על מנת לקבל את השירות הטוב ביותר.

סגור לתגובות על איטום, גגות וירושלים

מאת:

פרסם באתר כ - 84 מאמרים.

.

דילוג לתוכן