עצות פרקטיות לתכנון מטבחים

14 בפברואר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בנייה ושיפוצים

כאשר אנו נמצאים בשלב תכנון המטבח יש כמה דברים שחשוב מאוד לדעת – על מנת להנות מתכנון חכם שיחסוך לכם הרבה התעסקות ושינויים בהמשך. מדובר על אלמנטים ותשתיות החשמל, המים והכיור, לצד חיבורים שונים. וכדי שתוכלו לטפל בדברים בצורה נכונה, הנה לפניכם העצות שכדאי לדעת.

מקרר

כאשר מתכננים ומעצבים מטבחים כדאי להתייחס לנקודת החשמל של המקרר. כדאי מאוד למקם אותה דווקא מעל למקרר עצמו, ולא מאחוריו. הסיבה לכך היא נוחות הגישה לניתוק המקרר מהחשמל במידת הצורך – למשל במצבי חירום. היבט נוסף הוא נקודת גישה למים. מקררים רבים כיום כוללים עמדת בר של מזיגת מים וקוביות קרח או קרח כתוש. כדי להנות מדגם כזה של מקרר תידרשו לחברו לנקודת מים, ולכן כדאי לשלב חיבור למים מאחורי המקרר.

כיריים

רבים לא יודעים אילו כיריים יבחרו לבסוף – האם גז או חשמליות, ולכן כדאי מאוד לשלב גם ברז גז בסמוך לכיריים, כמו גם נקודת חשמל מאחורי הכיריים. היבט נוסף הוא המיקום של הכיריים, הכיור והמקרר. חשוב מאוד ששלושתם ימוקמו בצורה טובה אחד ביחס לשניים האחרים. מקובל למקם בצורה יחסית של משולש משום שבאופן הזה הגישה אליהם תוך כדי עבודת בישול או שהייה במטבח היא האידיאלית ביותר.

משטחי העבודה

כדאי מאוד לחשוב על כך שמשטחי העבודה במטבח שלכם יהיו גם מקום שימוש וגם מקום אחסון עבור מכשירי חשמל משלימים כמו למשל המיקסר, הבלנדר, כמו גם עבור פינת הקפה והקומקום או מיחם המים. ולכן כדאי לשלב נקודת מים במקום המתאים בו ייתכן ותרצו לשלב מיחם מים או מכונת קפה למשל.

תכנון ועיצוב בתים לא מסתכם כמובן רק בתכנון של מטבחים אלא גם ביחס לאלמנט של דלתות הפנים לחדרי הבית. כדאי מאוד לבחור בדלתות פנים שהולמות את העיצוב הפנימי הכולל של הבית, כמו גם לשלב דלתות פנים המתאימות לבני הבית – ילדים, מבוגרים, סטודנטים וכו'.

 

 

 

 

סגור לתגובות על עצות פרקטיות לתכנון מטבחים

מאת:

אריק כהן עובד בחדשות bignews

פרסם באתר כ - 83 מאמרים.

.

דילוג לתוכן